BeneluxSpoor.net forum

Vraag en antwoord => Modeltreinproblemen en -vragen => Topic gestart door: Bierwagen op 15 April 2021, 17:08:25

Titel: Lichtgeleider Fleischmann Silberling stuurstand (oud model), te repareren?
Bericht door: Bierwagen op 15 April 2021, 17:08:25
Hoi allemaal:
Ik heb nog een oude FLM analoge stuurstand ( platte voorkant; vorm van een gewoon rijtuig ) Ik wil die digitaliseren en ik kom er nu achter, dat de lichtgeleiding van de sluitverlichting beschadigd is ( heel klein stukje verdwenen ); het gevolg is dat de verlichting maar aan een zijde rood brandt; het A-seinbeeld is in orde. Is zo'n beschadiging te repareren, of moet het geheel vervangen worden? In het laatste geval zie ik ervan af, want de wagon is moeders mooiste niet en ik heb toch de modernere variant, maar ik kan het gewoon niet uitstaan , als er iets kapot is. Als er al een draadje over is geweest; graag dan verwijzen.
Veel dank weer ,
Marius
Titel: Re: Lichtgeleider Fleischmann Silberling stuurstand (oud model), te repareren?
Bericht door: zuylen op 15 April 2021, 20:11:11
Kun je niet iets doen met Christal clear? Ik repareer mijn verlichting altijd met Christal clear. Dat is een soort melkachtige lijm die helder opdroogt. Het lijmt prima en ik heb er goede ervaringen mee. Eventueel kun je dat stukje plastic met die lijm weer heel maken door steeds te druppelen. Ik weet uiteraard niet de situatie. Maar is dat iets?
Titel: Re: Lichtgeleider Fleischmann Silberling stuurstand (oud model), te repareren?
Bericht door: Remunj op 15 April 2021, 21:04:35
Ik zou Kristal Klear gebruiken. Dat is de melkachtige substantie die transparant opdraagt.
Cristal Clear is om je zwembad helder te krijgen. Ook leuk maar helpt niet om een lichtgeleider te repareren  :angel: ;D

Kristal Klear werkt voor van alles en nog wat. Ook ideaal om ledjes in lamphouders te lijmen zodat er een transparante lens ontstaat.
En voor repareren van lichtgeleiders.
Titel: Re: Lichtgeleider Fleischmann Silberling stuurstand (oud model), te repareren?
Bericht door: zuylen op 16 April 2021, 09:21:39
Is dat nou zeiken om het zeiken :angel:.
Titel: Re: Lichtgeleider Fleischmann Silberling stuurstand (oud model), te repareren?
Bericht door: Remunj op 16 April 2021, 09:50:35
Nee hoor  ;D
Maar voor je het weet gebruikt Marius het verkeerde  :angel: ;D ;D