BeneluxSpoor.net forum
Vraag en antwoord => Algemeen => Topic gestart door: Bob Walberg op 07 March 2008, 14:25:11
-
Vroeger had men (ik meen dat o.a. Fleischmann dat had) van die Schakelaars en baanelementen waarbij je kon zien welke wissels om staan en zelfs er mee kon schakelen, dus eigenlijk een miniatuur van je baan. Helaas weet ik niet hoe je zo'n paneel noemt, vroeger hadden zij deze bij het echte grootbedrijf ook (in ieder geval had iedere Knoco er een) maar dat zal nu ongetwijfeld door de computer overgenomen zijn.
Bestaan deze dingen nog voor het modelspoor? Ik kan mij herinneren dat Fleischmann deze vroeger had maar bestaat het nog steeds?
-
Fleischmann heeft dat volgens mij nog steeds, anders is er op beurzen altijd nog wel aan te komen.
Tevens kan je prima sein-/wisseltableau's zelf maken met behulp van schakelaartjes en zwart tape.
mvg,
Sander
-
Helaas weet ik niet hoe je zo'n paneel noemt, vroeger hadden zij deze bij het echte grootbedrijf ook
Stellpult (Duits) of seintableau (Nederlands). Te koop in model van.....
- Heki
- Uhlenbrock
- Erbert
+ nog diverse andere fabrikanten.
Grtn,
Huib.
-
@Huib
Wow!! ik heb ze nog niet allemaal gezien, een aantal was niet terug te vinden maar van Uhlenbrock zag er wel schitterend uit, stukken beter dan Fleischmann maar ik vrees dat het ook prijzig is.
Ik denk dat ik eerst een ga kijken hoe je terugkoppeling kan ontvangen van de fleischmann (n) wissels en dan iets zelf in elkaar flantsen.
-
Ik denk dat ik eerst een ga kijken hoe je terugkoppeling kan ontvangen van de fleischmann (n) wissels ....
Bedoel je zo iets:
http://people.zeelandnet.nl/zondervan/bonte%20verzameling.html#01 (http://people.zeelandnet.nl/zondervan/bonte%20verzameling.html#01)
-
@ Klaas Zondervan
Die pagina heb ik meteen maar even opgeslagen, staat nog veel meer interessants in.
Ik ben bezig van Marklin naar N spoor te gaan heb voor de test wat railsjes van Fleischmann neergelegd, voordat ik definitief voor Picollo ga ga ik eerst even onderzoek doen welk merk daardwerkelijk van afschakeling is voorzien (en natuurlijk af te tappen is).
-
@Klaas Zondervan
Gaat er nu niet teveel stroom door de spoel vloeien als je gelijkstroom toevoegd? de weerstand is bij wisselstroom normaal gesproken toch hoger?
-
Bob, de wisselstroomweerstand is inderdaad hoger, maar dat is verwaarloosbaar.
PS: kijk eens in dit draadje (https://forum.beneluxspoor.net/index.php?topic=7257.15), daar hebben we het er uitgebreid over gehad