BeneluxSpoor.net forum

Vraag en antwoord => Elektronica en analoog => Topic gestart door: Falcon10 op 27 March 2021, 17:32:21

Titel: Weller soldeerstation WE1010, ervaringen?
Bericht door: Falcon10 op 27 March 2021, 17:32:21
Ben aan het uitkijken naar een nieuw soldeerspul, aangezien de bestaande goed genoeg is voor het wat brutere werk zoals 230 volt kabel solderen etc, maar om aan de sporen te solderen, en het fijnere gedoe, zou ik een iets fijner soldeerding willen aanschaffen.
Weller is een naam die al langer met het betere soldeergerief wordt geassocieerd, dus heb ik al even zitten googelen, en kwam men oog op de Weller WE1010 :

(https://asset.conrad.com/media10/isa/160267/c1/-/nl/001664390PI00/image.jpg?x=400&y=400)

70 watt soldeerstation, 100 tot 450° instelbaar en een soldeerpunt ET A beitelvorm ( geen idee wat dat juist betekent ).

Is dat zo een beetje een goed ding om mee onder en boven de treintafel te werken ?
Titel: Re: Weller soldeerstation
Bericht door: bellejt op 27 March 2021, 17:39:23
veel geld voor de naam.De goedkopere versie van atten is gelijkwaardig
Titel: Re: Weller soldeerstation
Bericht door: FritsT op 27 March 2021, 17:51:36
Prima keuze.
Titel: Re: Weller soldeerstation
Bericht door: EricZmS op 27 March 2021, 18:15:40
Prima keuze daar niet van, echer voor ca 100, - minder heb je ook een Velleman VTSSC50N 48Watt Soldeerstation. Heb hem nu 6 jaar en zeer tevreden mee.

Voor echt lastig bereikbare plaatsen ( onder bijv de baan) heb ik nog een accu soldeerboutje
Titel: Re: Weller soldeerstation
Bericht door: MathynK op 27 March 2021, 18:26:06
Ik heb de WE1010 afgelopen zomer gekregen en ben er ontzettend blij mee. Hij werkt heel prettig, warmt snel op en de punten zijn zeer eenvoudig te verwisselen.

Als je ook messing kitjes e.d. wilt solderen dan is het wel verstandig om naast de standaard soldeerpunt een tweede dikke punt erbij te bestellen. Die dikke punt houdt veel beter de warmte vast dan de dunne, wat ideaal is bij dikkere stukken messing solderen. Dan kan je vrijwel alles met gemak solderen.
Titel: Re: Weller soldeerstation
Bericht door: Jan-Peter op 28 March 2021, 01:22:42
De Weller WE1010 zal waarschijnlijk de laatste Weller zijn die je koopt, bij hobby gebruik en zelfs redelijk intensief professioneel, gaat ie een heel leven lang mee.

Iets waar ik aan moest wennen is dat het soldeerstation na enige tijd in standby/koel mode gaat. Even weer wat warmte vragen (spons), en hij is rap weer op temperatuur. Nu ben ik er erg blij mee, zeker nadat ik een keer misgreep, en het business end van de soldeerbout dreigde te pakken. Kreeg spontaan trek in BBQ.  ;D

Jan-Peter
Titel: Re: Weller soldeerstation WE1010, ervaringen?
Bericht door: Falcon10 op 28 March 2021, 09:13:04
Dank voor de feedback allen.
Deze zal het dan worden.
Titel: Re: Weller soldeerstation WE1010, ervaringen?
Bericht door: bosje77 op 28 March 2021, 11:12:49
Falcon waarom niet een soldeerbout op accu ? Dan heb je en geen gezeur met draden 👍🏻snel warm👍🏻 En evt uit te breiden met een zwaardere accu van 4 Ahm en dat heb ik het wel over een Milwaukee 😁

Gr robin
Titel: Re: Weller soldeerstation WE1010, ervaringen?
Bericht door: Menno op 28 March 2021, 12:32:14
Ik heb recent met zo'n bout op accu gewerkt. Dat is echt handig op plekken waar stroom ontzettend moeilijk is of het werken veel irritanter maakt omdat er dan een draad aan je bout trekt, verder vind ik het niets: een dergelijke bout blijft namelijk niet warm als je de knop niet indrukt en voor je het weet sta je weer te wachten tot 'ie warm genoeg is om mee te werken.

Omdat stroom bij m'n modelbaan geen probleem is, heb ik er daar geen behoefte aan. Toen ik op m'n werk een paar maanden terug op 2,5 meter hoogte aan een LEDstrip moest solderen (ja, slecht uitgedacht idee, niet mijn keuze) was ik blij dat we een accu-model hadden.

@ Falcon10: geen idee of je al besteld hebt: misschien wil je hier even kijken: https://www.weller-discount.nl/weller-soldeerstation-we-1010.html
Titel: Re: Weller soldeerstation WE1010, ervaringen?
Bericht door: bosje77 op 28 March 2021, 13:06:54
Menno jij hebt blijkbaar niet met de Milwaukee soldeerbout gewerkt want deze kun je aan zetten en blijft ook aan,ook heeft deze aan de voorkant een led zitten om bij te schijnen wat je moet solderen en is de kop onder verschillende hoeken te zetten tot 45 graden.😁👍🏻
Kost wat maar dan heb je ook wat en veel werk plezier.

Gr robin
Titel: Re: Weller soldeerstation WE1010, ervaringen?
Bericht door: d.vanaalst op 28 March 2021, 15:54:08
Hallo,

Vorig jaar na heel lang wikken en wegen ook de WE-1010 gekocht. Ik soldeer niet overdreven vaak en is dat dan zo’n bedrag waard?
Antwoord kwam al snel na het eerste gebruik:
had ik veel eerder moeten doen, het ding doet precies wat hij moet doen (idd even wennen dat ie op stand-by gaat, al geloof ik dat je de tijd in kon stellen?) en ligt prettig in de hand.

Ik heb er wel een paar extra punten bij besteld (meer als tip)

Je zult er geen spijt van krijgen!

Groet Dennis
Titel: Re: Weller soldeerstation WE1010, ervaringen?
Bericht door: kawaaad op 28 March 2021, 16:25:41
Ik heb ook een weller soldeerstation. Heb een aantal tips om verschillend soldeerwerk te doen. Mag een duur ding zijn maar werkt super. Draadje aan onderkant profi rail solderen is een eitje met dit ding.
Mvg aad
Titel: Re: Weller soldeerstation WE1010, ervaringen?
Bericht door: Falcon10 op 28 March 2021, 16:48:55
Bosje : Die Milwaukee, is dat de M12 ?
Van de afbeelding die ik zie op internet, lijkt hij wel wat groot/zwaar in de hand liggen, niet ?
Titel: Re: Weller soldeerstation WE1010, ervaringen?
Bericht door: bosje77 op 03 April 2021, 20:22:04
Hoi Falcon,

Het is idd de M12 en met de 2AMP accu is het een zeer goeie handzame soldeerbout.
Ik werk veel in auto’s onder het Dashboard en daar is het zeer geschikt voor en de bedrading die ik solderen moet is vrij gelijk aan de bedrading van onze hobby😁👍🏻
Voorheen werkte ik veel met een opgevoerde gassoldeerbout maar dat had toch wel z’n nadelen en aangezien ik veel in exclusieve auto werk is dat een NO GO dus deze Milwaukee gepakt maar dan wel met 3 extra 4 AMP accu’s er bij.

Gr robin