BeneluxSpoor.net forum

Algemeen => Ditjes en datjes => Topic gestart door: rail4marcel op 05 March 2008, 19:47:12

Titel: EETC Autotrein
Bericht door: rail4marcel op 05 March 2008, 19:47:12
Naast de skitrein wil ik ook nog een autotrein gaan beginnen. Nu hopelijk wel optijd zodat ik alle rijtuigen meteen kan kopen als ze uitzijn. Dit zal een EETC versie worden zoals deze vorig jaar en ongetwijfeld ook dit jaar gaat rijden. Ik wil hier 1 autowagen voor gaan gebruiken die later dit jaar door ls models worden gemaakt. Verder vroeg ik mij af wat voor rijtuigen hier nog meer in meerijden. Ik zag de ex ns WLAB 30 rijtuigen er ook in zitten maar ja die zijn er niet zonder ns logo's.
De enigste rijtuigen wat volgnes mij mogelijk is is de 44015 en de 44016 van ls models.
Alleen vind ik die laatste niet zo mooi.

Zijn er nog andere rijtuigen die lsmodels maakt die meerijden in die autoslaaptreinen.
Vooral ook nog mijn vraag. Rijden er ook barrijtuigen mee in de autoslaaptreinen. Want ls models maakt er een met eetc logo's de 44035 maar rijd die alleen mee met het skieen of ook met de autoslaaptrein.

Verder nog mijn vraag wat is precies die zonnebloem lijn en rijden die wagens nu nog zo rond?

Marcel
Titel: Re: EETC Autotrein
Bericht door: Matthijs van Heijningen op 05 March 2008, 19:51:55
Misschien een leuk idee om de samenstellingen allemaal bij elkaar te zetten. Ik ben zelf op zoek naar een samenstelling van een autoslaaptrein vanuit 's Hertogenbosch met Trans Euro Nacht rijtuigen.

mvg,

Matthijs
Titel: Re: EETC Autotrein
Bericht door: NS 1100 op 05 March 2008, 20:31:33
In de autoslaaptreinen rijden de voormalige restauratierijtuigen (Allegro etc.), géén buffetrijtuigen. Verder kan je nog eens kijken naar een MU van Rivarossi, maar die zal je moeten omstickeren/spuiten. Dan kan je nog gebruik maken van de Bcvmh en Bcm-rijtuigen.

Ik heb zelf wel eens een foto gezien van een ASE in het voorseizoen toen ze nog binnen NS Internationaal vielen. Die bestond uit één MU, één restauratierijtuig, twee Bcvmh's, één Bcm en 3 autotransporters.

Tip: gebruik de zoekfunctie van dit forum. Een hele tijd geleden hebben we al eens een topic over soortgelijke vragen gehad.  :)
Titel: Re: EETC Autotrein
Bericht door: rail4marcel op 05 March 2008, 22:44:03
Ok maar van ls models kan ik dus alleen de Bcvmh rijtuig gebruiken met eetc stikker. Eventueel de 44016 maar ja die is minder mooi vind ik. Helaas dus geen barrijtuigen die dit jaar uit komen die zijn namelijk heel erg mooi. HEb je een foto van die MU van rivarossi?
En die Bcm waar je het over had die is toch alleen met ns logo's gemaakt. Er zijn toch tot op heden geen eetc varianten op gemaakt.

Verder blijft nog mijn vraag wat is precies die zonnebloem lijn en rijden die wagens nu nog zo rond?

Marcel
Titel: Re: EETC Autotrein
Bericht door: Jon op 05 March 2008, 22:50:28
17/1800 - WR - (2x) Bcm - (3x) Bcvm - (2x) MUs – (7x) DD

Dit is een voorbeeldsamenstelling die je zou kunnen maken, modellen worden dit jaar zowel door LSModels als Heris uitgebracht (nr varianten).
Voor het MUs rijtuig kun je kijken naar een Rivarossi deze is namelijk 1:87, deze zal dan moeten omgespoten worden. Ik zal eens zoeken naar foto's.
De WR heb ik alleen nog niet in model gezien zoals deze bij EETC rijd. De Allegro/ Adagio/ Andante en Allegretto zijn al wel aangekondigt. Dus ook deze kan je eventueel omspuiten.

met vriendelijke groeten,

Jon van Dijk
Titel: Re: EETC Autotrein
Bericht door: NS 1100 op 05 March 2008, 22:52:40
Klik1 (https://forum.beneluxspoor.net/index.php?topic=6984.0)
Klik2 (https://forum.beneluxspoor.net/index.php?topic=505.msg4519)
Klik3 (https://forum.beneluxspoor.net/index.php?topic=605.msg640)
Klik4 (http://www.martijnhaman.nl)

Foto's van Rivarossi MU staan op www.nsinmodel.com

Voor wat betreft de Nederlandse MU: EETC heeft er maar één van. De andere zijn Belgische MU's en hebben o.a. een andere kleurstelling.
Titel: Re: EETC Autotrein
Bericht door: rail4marcel op 05 March 2008, 23:05:31
Zijn de bcvmh rijtuigen hetzelfde als de bcvm rijtuigen. Want waarom is die h weggevallen. En even voor de goede orde de 44015 en 44016 zijn dus gewoon inzetbaar in een autotreinzoals die nu rijd. (van de zomer dan :P)
Titel: Re: EETC Autotrein
Bericht door: NS 1100 op 19 August 2008, 12:21:08
Pssssst! Een tip! Ik zag gisteren bij een modelspoorzaak in Sittard 2 sets Ferienexpressrijtuigen (Bcvmh), AB30 ('Type P') en Bcvmh in de EETC livrei, dus met zonnebloemband, liggen voor bijna de helft van de nieuwprijs. Wellicht handig voor mensen die nog op zoek zijn! :)
Titel: Re:EETC Autotrein
Bericht door: mDDM op 10 June 2009, 23:37:47
EETC renoveert momenteel zijn grotendeels van NS overgenomen wagenpark. Daarbij wordt tevens een nieuwe EETC huisstijl toegepast: rood op de buitenkant!!! LS Models kan zich al vast gaan warmdraaien om een groot aantal kleurvarianten uit te brengen!!!! Zie http://www.eetc.nl/renovatie.htm.
Titel: Re:EETC Autotrein
Bericht door: neudalhausenstadbahn op 11 June 2009, 11:00:49
Voor de liefhebbers, hier (http://www.drehscheibe-foren.de/foren/read.php?4,4299170) vind je één van de autoslaaptreinen van afgelopen weekend.

Groetjes Michiel
Titel: Re:EETC Autotrein
Bericht door: Gert1 op 11 June 2009, 14:39:03
Ik ben er wel blij mee. Met de nieuwe kleur onderscheidt EETC zich van andere vervoerders.
Hoop binnenkort foto's te zien van een trein met die rijtuigen erin.

mvg,
Gert
Titel: Re:EETC Autotrein
Bericht door: Arnold op 11 June 2009, 14:43:31
Wat een lekker allegaartje die trein van EETC..
Titel: Re:EETC Autotrein
Bericht door: Jerome op 11 June 2009, 15:19:06
Morgen ga ik richting Bologna met de ast. Ik zal wel wat foto´s ,maken en over een weekje of 4 posten! (nog verzoekjes?) Ben benieuwd, na 10 jaar zit ik weer in deze trein, toen als Chefsteward, nu als passagier! Mbt die nieuwe kleuren: ik moet er wel aan wennen...

Mvg, Jeroen

Titel: Re:EETC Autotrein
Bericht door: Gert1 op 11 June 2009, 16:17:17
Leuk Jeroen! Graag foto's van zowel interieur als de buitenkant.
Goeie reis.

mvg,
Gert
Titel: Re:EETC Autotrein
Bericht door: rail4marcel op 11 June 2009, 16:30:40
Een goede reis en misschien zie ik je nog wel. In verband met omleidingen ga ik ergens platen tussen Eindhoven en Venlo.
Titel: Re:EETC Autotrein
Bericht door: Martijn_ op 12 June 2009, 17:23:01
De wagens zijn in hannover gespot, zullen wel in neumünster opgeknapt zijn.
http://www.drehscheibe-foren.de/foren/read.php?31,4302742 (http://www.drehscheibe-foren.de/foren/read.php?31,4302742)

mvg, Martijn
Titel: Re:EETC Autotrein
Bericht door: Arnold op 12 June 2009, 18:04:15
Dat kleurtje lijkt mij een welkome aanvulling op de (model)baan.
Titel: Re:EETC Autotrein
Bericht door: mDDM op 12 June 2009, 22:22:44
Vanavond stond om 18.45uur op goederenwachtspoor 17 te Utrecht een loc met een hele sleep EETC rijtuigen, vermoedelijk bestemd voor een autoslaaptrein uit Den Bosch. Vertraging??????
Titel: Re:EETC Autotrein
Bericht door: martijnhaman op 13 June 2009, 08:25:48
De wagens zijn in hannover gespot, zullen wel in neumünster opgeknapt zijn.

Niet in Neumünster, maar bij Schienenfahrzeugwerk Delitzsch. Zie ook: http://www.martijnhaman.nl/eetc_renovatierijtuigen.htm

Martijn
Titel: Re:EETC Autotrein
Bericht door: Jerome op 16 June 2009, 12:43:10
Vanavond stond om 18.45uur op goederenwachtspoor 17 te Utrecht een loc met een hele sleep EETC rijtuigen, vermoedelijk bestemd voor een autoslaaptrein uit Den Bosch. Vertraging??????

Yep!, Dat was dus onze trein naar Bologna. Uurtje vertraging, net als de ase naar Avignon. Na een leuke reis afgelopen Zaterdag aangekomen in Bologna. Leuk om weer eens mee te maken.  Daarna doorgereden naar het Gardameer. Heerlijk genieten. Blijken ze hier gratis draadloos internet te hebben! vandaar maar even deze post.

Ik heb wat foto´s voor de liefhebbers kunnen maken. Deze zal ik bij thuiskomst  posten. (nu geen zin in)

Zo, nu gaat de kleptop weer uit.. en.. lekker niks doen in de zon.. 8)   Groet, Jeroen.
Titel: Re:EETC Autotrein
Bericht door: mDDM op 16 June 2009, 22:08:42
Gelukkig dus "maar" een uurtje vertraging. Had veel erger gekund. Die trein bleef maar in Utrecht staan, terwijl andere treinen achter elkaar richting Den Bosch vertrokken. Oorzaak bekend?
Titel: Re:EETC Autotrein
Bericht door: verst107 op 02 November 2012, 15:08:42
Ik lees zojuist op seat61.com dat EETC in juli/augustus 2013 een nieuwe Autoslaaptrein gaat rijden tussen Den Bosch en Koper (Slovenie). Verheugend nieuws.

Cornelis
Titel: Re:EETC Autotrein
Bericht door: mDDM op 02 November 2012, 20:37:08
Op zich goed nieuws dat EETC weer naar nieuwe markten op zoek gaat. Maar triest dat ze zich uit Frankrijk, autoslaaptreinbestemming van het eerste uur, hebben moeten terugtrekken door extreem discriminerende infraheffingen door RFF.....