BeneluxSpoor.net forum
Wat zijn we aan het bouwen? => Materieel => Topic gestart door: Raages op 09 January 2021, 15:01:58
-
Het is al weer enige jaren geleden dat ik mij hier aanmeldde.
Toen heb ik een stevig begin gemaakt met een H0 layout en verzamelde allerlei materieel daarvoor.
Bij nader inzien vond ik het toch allemaal te klein en te priegelig voor mijn oude ogen en ben er na een jaar weer mee gestopt en verkocht mijn treinen weer.
Nu ben ik sinds enige maanden in het bezit van twee 3D printers en daarmee werkend, kwam het oude spoorbaan virus weer naar boven.
Zelf tekenen en de printer bouwt het. Op die manier hoop ik nu een bescheiden rangeerbaantje in de schaal 0 voor Amerikaans materieel aan de gang te krijgen.
Het eerste begin is er. Nog als prototype, niet in de gewenste kleuren. Dat komt nog.
1. De tekening gemaakt in DesignSpark M. De verende bovenbalk heeft nog geen draaipunt.
(http://www.fcsfoto.nl/3D/Trein/DRS/Archbar1.5.jpg)
2. Het in 8 delen geprinte draaistel. De assen, de kogellagers en veren worden van staal.
(http://www.fcsfoto.nl/3D/Trein/DRS/Prototype1.jpg)
De rest van de wagon, een 'flatcar' is nu aan de beurt.
-
208 x bekeken en allemaal sprakeloos. ???
-
Zijn de metalen delen ook geprint of is die techniek nog niet beschikbaar / bereikbaar voor individuen?
Ziet er al goed uit! Hoe zit het eigenlijk met de rij-eigenschappen van kunststof wielen? Lijkt me knap lastig om die goed egaal rond en glad te krijgen; of ga je er metalen wielbandjes om leggen?
-
Nee, de metalen delen zijn niet geprint.
Over de rij eigenschappen maak ik mij weinig zorgen, omdat het een rangeerbaantje betreft en geen hogesnelheidslijn.
De printer heeft geen moeite om een goed rond wiel te printen.
Vanwege het rangeren heb ik zelfs liever dat de wagon niet te soepel rijdt, dat koppelt prettiger en de locomotief krijgt die paar wagons wel weg. :)
-
ziet er netjes uit.