BeneluxSpoor.net forum

Vraag en antwoord => (Her)beginners => Topic gestart door: zuyderduyn op 02 January 2021, 16:52:23

Titel: Ballast tussen profirails of afplakken?
Bericht door: zuyderduyn op 02 January 2021, 16:52:23
Hallo,

Ik heb moeite met ballast tussen de me al liggende sporen mooi te krijgen. Ik gebruik de officiele fleischmann profi ballast  (6479).

Of de korrels komen niet mooi verdeeld terecht, of er verdwijnt veel in de rails zelf. Maken jullie gebruik van afplakken van de rails met tape bijvoorbeeld? Is er ook een soort spuitbus verkrijgbaar om in te spuiten waarop de ballast hecht?

Ook zoek ik iets om de ballast mooi gelijkmatig te verdelen.

Alvast bedankt voor eventuele tips!
Titel: Re: Ballast tussen profirails of afplakken?
Bericht door: Reinier Z. op 02 January 2021, 17:07:01
Probeer eens, als de ballast los is aangebracht, met je vuist een tik tegen de tafel te geven. Mijn ervaring is dat ballast die nog 'te hobbelig' ligt, zich dan egaler verdeelt.

Geen idee of dat bij profi ballast ook werkt overigens, het effect zal mede afhangen van de korrelgrootte en het soortelijk gewicht.
Titel: Re: Ballast tussen profirails of afplakken?
Bericht door: W. Thomas op 02 January 2021, 17:22:58
Om ballast mooi te verdelen heb je niet echt gereedschap, je hebt daarvoor vooral wat geduld nodig. ;)

Ik zelf doe de ballast eerst ruw verdelen met een kwast, dan doe ik ook een paar klappen op de tafel geven en dan met een klein kwastje alles verdelen totdat het goed op de plaats ligt.
Dan licht vochtig maken met een plantenspuit met water en een drupje afwasmiddel.
En dan indruppelen met verdunde houtlijm.