BeneluxSpoor.net forum
Vraag en antwoord => Algemeen => Topic gestart door: FTrains op 14 September 2020, 16:07:52
-
Ik heb Roco H0 42200 Flexgleise 970 mm en Fleischmann Modelgleis Flexgleise 6006
Welke railverbinders heb ik nodig om deze soorten rails aan elkaar te koppelen?
gr. Fred
-
Fred,
De Roco flex is code 83 en de Fleischmann is code 100+. Roco heeft een speciale railverbinding voor dit soort gevallen: https://www.roco.cc/en/product/22695-0-0-0-0-0-0-005003-0/products.html
Groeten,
Lolke
-
Dank je!
-
Nee hoor, Roco 42200 is flex uit het oude 2,5 mm programma. Die Fleischmannrail is iets grover, 2,7 mm hoog dacht ik. Gebruik je Roco-verbinders uit het oude 2,5 mm programma, dan zal het even moeite kosten om die Fleischmannrail erin te krijgen, maar het gaat wel. Gebruik je Fleischmann-verbinders die bij dat Modellgleis horen, dan zal de Roco-staaf te los zitten. Ik zou de boel dan gewoon doorsolderen, dan zit het alsnog vast.
-
Bedankt voor de correctie. Ik had het Roco artikel nummer moeten opzoeken/controleren. Het is inderdaad de oude Roco 2,5 mm flex.
En dan is jouw advies om te solderen wel het beste.
Groeten,
Lolke
-
Bedankt iedereen. Ik zal Roco railverbinders gaan kopen en daarna solderen, lijkt me idd de meest betrouwbare optie.
gr Fred
-
ROCO Railverbinders voor de 2,5mm rails zijn niet of nauwelijks nog te verkrijgen.
Haal dus niet de 42610 of 42611, want die zijn voor de huidige ROCO code 83 rail met een railhoogte van 2.1mm
Je kunt dan beter de PECO SL-10 metalen raillassen en eventueel de PECO SL-11 kunststof raillassen aanschaffen.
Deze van PECO SL-10 is code 100 en zijn soldeerbaar.
Vriendelijke groet,
Erwin Prummel
-
Erwin, bedankt voor de tip. Ga ik doen
Gr. Fred
-
Ik heb lang geleden Fleischmann Modellgleis en Roco 2,5 mm gecombineerd. Als je die zonder meer met een railverbinder aan elkaar zet, dan merk je het verschil van 0,2 mm toch wel bij het rijden. Je kan ze tegenover elkaar leggen, het hoogteverschil corrigeren en het daarbij laten. Met draadjes elektrisch verbinden.