BeneluxSpoor.net forum
Overige spoorzaken => Grootspoor => Topic gestart door: Maartenw op 19 August 2020, 22:53:41
-
Trein verlaat Italiaans station zonder machinist.
Het betreft een trein van Trenord traject Milano-Bergamo. Station Paderno.
De ravage is enorm. :o
Link (https://www.hln.be/nieuws/buitenland/trein-verlaat-italiaans-station-zonder-machinist~a996e075/)
Hier met meer beelden (https://milano.corriere.it/notizie/cronaca/20_agosto_19/carnate-deraglia-treno-ci-sarebbero-diversi-feriti-5fa48392-e208-11ea-a4fa-66caaba57e85.shtml)
-
De stoker en de machinist
Die hebben de trein
Die hebben de trein
De stoker en de machinist
Die hebben de trein gemist
Ze dronken samen op de stoep
Een kommetje hee
Een kommetje hee
Ze dronken samen op de stoep
Een kommetje hete soep
Precies om zeven over elf
Daar reed me de trein
Daar reed me de trein
Precies om zeven over elf
Daar reed me de trein vanzelf
De mensen schreeuwden allen luid
We willen er gauw
We willen er gauw
De mensen schreeuwden allen luid
We willen er gauw weer uit
En als die trein niet stil wil staan
Dan rijdt ie van a
Dan rijdt ie van a
En als die trein niet stil wil staan
Dan rijdt ie van avond nog
-
Lijkt het scenario wel van Unstoppable (recentelijk weer op TV) met Denzel Washington als machinist en Chris Pine als conducteur.
-
https://youtu.be/LN2knUHLNVI (https://youtu.be/LN2knUHLNVI)
-
Precies Klaas.
Dit is een liedje dat me bij blijft van de kleuterschool, iets van 1973.
De NS had in de jaren 50 al een stop gezet op stoom treinen.
Laatste stoom trein in NL was in 1968, Arnhem.
Dus zo'n liedje moest je 'leren' op school, maar zelfs na 10+ jaar had je geen idee waar het eigenlijk over ging.....
Moet opbiechten dat ik eigenlijk pas de laatste 5 jaar weet wat een stoker en machinist is na een leuke museum dag aan de SSN. ;D
Vandaar m'n reactie. Waarbij ik dan ook totaal verbaasd ben dat dit zelfs vandaag de dag nog kan gebeuren.
-
Toen ik op de kleuterschool zat reden er nog stoomtreinen. Hoewel ik die toen nooit in het echt heb gezien want op de lijn waar ik toen dichtbij woonde (Amsterdam-Haarlem) reden toen al overdag geen stoomtreinen meer. Maar ik zat op een school waar degelijk onderwijs werd gegeven dus ik wist toch wat een stoker en een machinist waren.
En waarom vandaag de dag een trein nog spontaan kan wegrijden? Volgens mijn speculaastrommel heeft de machinist iets aan laten staan wat hij voor het verlaten van de trein uit had moeten zetten.
-
Het lijkt er gewoon op dat die trein niet (goed) geremd is weggezet.
Als het spoor dan ook maar iets afloopt kan een trein gaan rollen.
Grtz. Frits
-
Laatste stoom trein in NL was in 1968, Arnhem.
Wikipedia zegt: "Locomotief 3737, in 1958 als laatste door de Nederlandse Spoorwegen buiten dienst gestelde stoomlocomotief"
Historiek.net: "Op 7 januari 1958 maakte de (3737) zijn laatste officiële rit".
En ik meen me te herinneren dat de laatste rit in de dienstregeling in 1957 gereden werd, tussen Amsterdam en Hoorn (/Enkhuizen?).
-
er staat 'laatste stoomtrein in NL' en niet 'laatste NL stoomtrein' ;)
Dus een trein uit Duitsland met stoomtractie
Mvg, Erich
-
Vanuit Duitsland of België kwamen na 1958 nog stoomlocomotieven de grens over.
Verder reden er na 1958 ook nog stoomlocomotieven bij bedrijven, zoals de hoogovens of VSC.
-
In 1959 was er zelfs nog een type NS1700 stoomtrein in actie nl de NS1794. Ze werd gebruikt om als verwarming van de loodsen. Regelmatig reed zij naar het kolendepot om opnieuw te bunkeren om vervolgens zichzelf weer vast te koppelen aan de verwarmingsstoomleiding. Alleen was de loc niet meer officieel als locomotief in dienst vóór een trein.
-
er staat 'laatste stoomtrein in NL' en niet 'laatste NL stoomtrein' ;)
Check. Op het verkeerde been gezet door de voorgaande zin, die wél expliciet over NS gaat.
-
Ik ken dat liedje nog, alleen zong mijn juf het 6 octaven hoger ofzo hahaha