BeneluxSpoor.net forum

Vraag en antwoord => Digitaal => Topic gestart door: PkAlfisti op 10 June 2020, 19:33:51

Titel: CV instelling DCC front/sluitverlichting
Bericht door: PkAlfisti op 10 June 2020, 19:33:51
Ik heb het eindelijk voor elkaar. Wilde persé -gewoon om meer inzcht te krijgen- een Märklin-loc op DCC zetten. De proef op de som met de 'Schienenbus' (VT 98 9705 DB)
Inmiddels zo geconfigureerd, dat op de Ecos2 wel de M4 functie aan kan (en dus alle M-locs gewoon blijven rijden), maar de Schienenbus niet de M-4 overneemt en gewoon op de DCC blijft staan. Nu kan ik wat gaan spelen met de uitgebreide decoderfuncties (en wel via iTrain)
Wat niet werkt(e), is het automatisch inlezen van alle functies bij het aanmelden van de loc in de Ecos2 -terwijl toch de functie van Railcom aanstaat, maar die uiteindelijke 16 functies voor deze loc doe ik nu wel manueel. Zoveel is dat niet (maar het zou toch ook automatisch moeten kunnen, lijkt mij)
Waar ik wel tegenaan loop is het feit, dat de loc als het ware tegen de richting in rijdt. Dat wil zeggen, de voorkant van een M-loc is de kant waar in principe de middengeleider het meest naar voren zit. Als ik nu de loc start, of de snelheid via iTrain wil inregelen, dan begint hij in zijn achteruit. Mijn vraag is nu: welke CV en wat is de exacte waarde om via iTrain nu in te stellen, zodat de loc de juiste (basis) kant heen rijdt!!???
Bij voorbaat dank!
Titel: Re: CV instelling DCC front/sluitverlichting
Bericht door: M@rk op 10 June 2020, 20:26:21
Cv29 uitlezen, als dat nu een even getal is moet je +1 doen, als hij oneven is moet je -1 doen
Titel: Re: CV instelling DCC front/sluitverlichting
Bericht door: PkAlfisti op 10 June 2020, 20:42:26
DANK! De CV 29 stond op 35=B001100011=$23='#'
Na jouw advies: 36=b00100100=$24='5'
en jawel, de richting is nu correct. Dank dus voor de tip!
Heb nog een vraagje: Aan één kant heb ik wel nu de (rear) lights aan, en in de M-4 stand doen WEL alle beide lichten het in de twee rijrichtingen? Hoe stel je nu het front licht aan ?? (met welke CV en waarde)? THX!!!