BeneluxSpoor.net forum
Vraag en antwoord => Modeltreinproblemen en -vragen => Topic gestart door: WillemNS op 16 February 2008, 23:33:37
-
Hallo,
Ik ben bezig met sluitverlichting in te bouwen in mijn ICK. Het zit allemaal goed in elkaar, en nu wil ik het aansluiten op het draaistel. Nu heeft de ICK al stroomafname (de wieltjes zitten tegen metaal aan, dat metaal loopt naar een plaatje wat bovenop zit) maar die werkt niet. Weet iemand hoe je dit op kunt lossen/ wat het probleem is.
Hier een (ietwat onduidelijke) foto:
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG00148.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG00148.jpg)
Alvast bedankt!
Willem
-
Beste Willem,
voor de stroomabfname heb je de twee draaistellen nodig! Deze twee metaalen plaatje zijn slechts een contact!
Groet
Bernd
-
Ooh, dus dit is de bv. min, en het andere draaistel is de plus?!
maar waarom zitten er dan 2 plaatjes, dat is dan toch aan de ene kant een min en aan de andere kant een plus?
Willem
-
Zitten die contacten op de wielflensen of op het asje bevestigd?
(zeg maar waar hij de stroom van tapt.)
als het alleen op het asje getapt wordt dan werkt dat niet nee want die wielen zijn geisoleerd.
En een andere reden is van 1 draaistel stroom afnemen is niet echt mooi knipperen enzo.
-
Kijk eerst eens naar je assen. Als er een dikke plastic bus in het midden zit, dan zal er zowel een plus als een min op dit draaistel zitten (want dan is de stalen as in het midden onderbroken). Als de as is geisoleerd bij 1 van de wielen, dan zal je alleen een plus of een min hebben. Dit omdat de stroomafname van de wiel-as naar het draaistel via de aspunt gaat (daarom draaien de wielen ook lekker soepel, bij stroomafname van de wiel druk je metaal op het wiel => wrijving).
En wat bedoel je met de volgende opmerking?
Nu heeft de ICK al stroomafname (de wieltjes zitten tegen metaal aan, dat metaal loopt naar een plaatje wat bovenop zit) maar die werkt niet.
Wat werkt niet en waar uit concludeer je dat? Ik snap je verhaal niet helemaal.
Trouwens, volgens mij zitten in het rijtuig stripjes die naar de draaistellen gaan. Daar zou ik mijn binnenverlichting op vast solderen.
Henk
Edit: Bas, deze manier neemt stroom af van de aspunt. Maar het maakt wel uit waar je wielen geisoleerd zijn.
-
Hallo Henk,
De stroomdoorgave naar het metalen plaatje. Ik heb het gemeten. Ook een weerstandje plus led op de wieltjes gezet, dat werkte, maar op het metalen plaatje niet..
@Bas, in het setje zit ook een condensator, dus stroomverlies is niet zo heel erg..
Willem
-
Okee, dan lijkt het erop dat één van de wielen is geisoleerd (ipv de as), maar dat kan jij als beste bevestigen. In dat geval zal je de andere pool van het andere draaistel af moeten halen. Mocht dat niet werken, draai dan eens beide wielen van één draaistel om.
Henk
-
Ik ga het eens nakijken, met 2 draaistellen, en dan gewoon alle mogelijke combinaties proberen.
Willem
-
Over welk merk ICK hebben we het trouwens?
-
Roco, 1:87 variant 8)
Willem