BeneluxSpoor.net forum
Overige spoorzaken => Grootspoor => Topic gestart door: ES44C4 op 06 October 2019, 21:49:51
-
Een beangstigend filmpje:
https://www.youtube.com/watch?v=X4VRTvm05nk
-
https://www.youtube.com/watch?v=5sVbCRLEZCE
-
Een beangstigend filmpje:
https://www.youtube.com/watch?v=X4VRTvm05nk
Noemen we dat in het Nederlands niet "vetergang"?
-
Ja
https://nl.wikipedia.org/wiki/Stuureffect_van_de_spooras
Hier wordt het verklaart:
https://www.youtube.com/watch?v=SRsm7mv0Oh8
-
Wat is het verschil met een 'Shimmy' of is dat hetzelfde?
Gr Gerardf
-
Een beangstigend filmpje
Nogal.... had 't nog nooit gezien. Het leuke (eigenlijk niet dus) is dat, als je het rapporteert aan UP, er helemaal niet op gereageerd wordt volgens de filmer.
-
Herinner me uit de jaren 80 dat ik uit mijn werk op station Bijlmer een 1300 met lange stam rijtuigen op maximale snelheid (120+?), had een verlaat vertrek denk ik, extreem veterend op me af zag komen. Het leek alsof de draaistellen van de ene aanslag direct naar de andere ketsten. Fascinerend maar zeer angstaanjagend. Ben meteen naar de andere kant van het perron gegaan terwijl ik nogal flegmatisch van aard ben en niet gauw bang, dacht echt dat hij zich in het perron zou boren.
Arme machinist, danwel een met doodsverachting, zijn nieren moeten tussen zijn schouderbladen hebben gezeten.
Carel
-
Zitten daar dan geen dempers op?
-
Zeker met een 1100 er voor?
Dirk
-
Volgens mij heeft de 1100 inderdaad de naam maar het was echt een 1300 in op hol geslagen galop. Op zo'n moment een groot zwaar monster.
Carel
-
Zitten daar dan geen dempers op?
Nope, één grote verzameling blad- en schroefveren.