BeneluxSpoor.net forum
Vraag en antwoord => Algemeen => Topic gestart door: ns.1200 op 14 September 2019, 13:51:30
-
Hallo iedereen.
Heb een vraagje over de Roco De Hoop golfkarton wagen.
Is dit een bestaande wagen geweest. Kan nergens dit soort huifwagens vinden.
Is dit een verzinsel van Roco of heeft iemand meer antwoorden
Rick
-
wat ik heb kunnen vind in de folder van roco van 150 jaar NS waren er drie van deze wagens voor het vervoer van golfkarton
-
Even lid worden van de NVBS. ;) In de digitale beeldbank van de NVBS staat een foto uit 1970 van één (en een klein stuk van een tweede) van de zes omgebouwde rongenwagens die werden gebruikt voor het vervoer Eerbeek - Tilburg v.v.. Het is dus geen fake.
Het is dus wel voor heel speciaal vervoer (net als bijvoorbeeld die wagens voor het vervoer Hoogovens - Verblifa te Deventer) en ze waren dus zeker niet in het hele land te vinden. Ik weet even niet onder welke rangeerstations Eerbeek en Tilburg in die tijd te vinden waren, want dan kun je de route misschien ook wel reconstrueren. De foto in de beeldbank is in Zutphen gemaakt.
-
(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20190914/29c0b01cdb7dd669359b45cc608bd67c.jpg)
Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk
-
Dit is de VSM versie en daar rijdt wel meer "onecht" materieel.
-
Het gaat om de huifwagen, niet om een Hbis
-
Bedankt voor de info.
Helaas alsnog geen foto.
Die VSM versie is ook leuk. Maar dan kan ik wel meer fake wagens verzinnen.
Roco heeft ook een Heineken versie is die dan ook echt?
Rick
-
Volgens mij niet. Heineken gebruikte juist het type Hbis (ook logisch met die rechte kratjes).
-
Eens kijken wat de Roco folder zegt over de Heineken versie. Als ik de folder nog vind.
Bedankt.
-
Kan me niet heugen dat er in de Roco-folder ooit iets over de Heineken heeft gestaan. Die is, in tegenstelling tot de De Hoop, alleen voor de Nederlandse markt uitgebracht. Is bovendien een Tp3-wagen terwijl de De Hoop (ja, dat de De ontkom je niet aan ;D ) tp4 is.
Wel staat me iets bij van een artikeltje in een RailHobby eerste helft jaren 90 inclusief een zwart/wit-foto waarbij de huif volgens mij wel afweek van (komt ie weer) de De Hoop.
-
Even lid worden van de NVBS. ;) In de digitale beeldbank van de NVBS staat een foto uit 1970 van één (en een klein stuk van een tweede) van de zes omgebouwde rongenwagens die werden gebruikt voor het vervoer Eerbeek - Tilburg v.v.. Het is dus geen fake.
Het is dus wel voor heel speciaal vervoer (net als bijvoorbeeld die wagens voor het vervoer Hoogovens - Verblifa te Deventer) en ze waren dus zeker niet in het hele land te vinden. Ik weet even niet onder welke rangeerstations Eerbeek en Tilburg in die tijd te vinden waren, want dan kun je de route misschien ook wel reconstrueren. De foto in de beeldbank is in Zutphen gemaakt.
Lid worden is altijd goed natuurlijk, maar om één foto te bekijken wellicht wat overdreven.
De foto is op postzegelformaat openbaar voor niet leden te bekijken...
(https://www.nvbs.com/api/search/thumbnail?category=snr-images&name=c26cdad5df6a29548be613423ef5ab77add36c16c0a13cde420e64127c69ff83_NEG101093-262-17.jpg)
-
Heineken had zeker huifwagens. Reden vanuit brouwerij Den Bosch. Het waren door NS Verhuurde, grijs geschilderde rongenwagens met een groene huif. Van een ander type dan De Hoop, Roco heeft natuurlijk dezelfde gebruikt.
-
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/DB59AFC0-36D1-4F30-8FD7-5C44BB77B66E.jpeg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/DB59AFC0-36D1-4F30-8FD7-5C44BB77B66E.jpeg)
Plaatje van het fake model van Heineken.
Model is er niet minder om.
-
Heineken had zeker huifwagens. Reden vanuit brouwerij Den Bosch. Het waren door NS Verhuurde, grijs geschilderde rongenwagens met een groene huif. Van een ander type dan De Hoop, Roco heeft natuurlijk dezelfde gebruikt.
Dank je Wim. Weer iets geleerd. Van die versie staat overigens volgens mij geen foto in de beeldbank.
-
hier is een link van een foto met door Wim genoemde wagen
https://live.staticflickr.com/2592/4158609598_eaf33ef697_o_d.jpg
Het betrefd een rongenwagen van het type Ks, alle delen waren groen gespoten, dus stelbalken, veren en asbalanzen.
edwin
-
Bedankt voor de foto's. Die huif van Heineken is volgens mij redelijk makkelijk te maken.
Eens kijken of ik daar nummers van kan vinden.
Is volgens mij ook iets lager dan bv de Hbis die er achter staat.
Kan alleen niet zien of de huif een ronding heeft of vlak als een of hij gewoon als een tent er over is gespannen.
Rick
-
als ik de foto bekijk zit er een lichte ronding in het zeil
-
Dacht ik ook maar als het een gewoon zeil is denk ik dat het de wind is.
Heb hem nu gemaakt zonder bolling.
Nu nog nieuwe transfers maken.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/heineken-huif.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/heineken-huif.jpg)
-
ziet er goed uit (y) (y)
-
Het betreft een rongenwagen van het type Ks, alle delen waren groen gespoten, dus stelbalken, veren en asbalanzen.
edwin
Eh nee, het waren SLWO's. Hieronder een foto uit een artikeltje uit november 1979.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/Uitsnede_1.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/Uitsnede_1.jpg)
-
@VAM65
hoeveel rongen wagen hebben met Heineken reclame gereden en tot wanneer heeft het vervoer plaats gevonden?
-
6 stuks (zie fotobijschrift ;)) Ze begonnen in mei 1961 te rijden. Vanaf juli 1967 werd er ook met Hbis'en gereden en die bevielen beter. Een echte einddatum wordt niet genoemd, maar hou het maar ongeveer op 1-1-1968.
-
Eh nee, het waren SLWO's.
Dat was de benaming tot invoering van de UIC-codering. Daarna dus wel Ks.
-
Dus toch een kleine verhoging. Eens kijken hoe ik die ga maken.
Passen wel precies in mijn tijdperk.
Fijn dat er betere foto's zijn.
Bedankt.
-
Is wel een ander zeildoek als die van De Hoop.
Dat zit er veel strakker omheen.
Weer ff knutselen.
-
In het stuk van op de rails staat een ander nummer dan ik in mijn spoorwegmateriaal boek heb staan.
Die beginnen allemaal met of 84101 - 84500 of 333 0 300 - 0 500
Iemand enige opheldering hier over.
-
Misschien heeft iemand foto's van de door Roco meegeleverde (en zelf op te brengen) opschriftenborden?
EDIT: Via Google op "Roco 46309" gekomen op https://www.ebay.fr/p/Roco-46309-Wagon-Bache-HEINEKEN-Bier-de-la-NS/1282254451
Vervolgens de foto opgeslagen op laptop en ingezoomd, ik zie vervolgens nummer 582100, dus zoals ook aangegeven in artikel ODR. Verder inderdaad wat ik me nog vaag wist te herinneren: TPIII, dus S-LWO ipv Ks.
Heb het model zelf al heel lang niet meer, en het was het eerste Roco-model waar ik op 14 jarige leeftijd die bordjes op probeerde te frotten. Volgens mij lukte ongeveer de helft (goede plek is vers 2) en de andere helft verdween in de vloerbedekking.
-
@Arjan 6511 en ns.1200
jullie hebben een pbtje
-
Arjan.
De Roco huif klopt alleen voor die van "De Hoop"
Roco heeft hem ook gebruikt voor de Heineken versie maar dat klopt niet.
Die heb ik ook gebruikt.
https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_20190902_161058143.jpg
Qua nummers heb ik deze gegevens.
https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_20190922_100508997.jpg
Dus maar daar eens van uit gaan.
Rick
-
Nog een artikel in de Railhobby gevonden. Volgens de teksten waren:
De 6 wagens van Heineken genummerd 582100 - 582105 => 042 0 000 - 042 0 005
De 6 wagens van De Hoop genummerd 022 0 200 - 022 0 205.
Er staat een foto van een De Hoop wagen bij, en daar staat aan de zijkant op 022 0 205-4
De Heinekens waren aan de bovenkant veel meer haaks. De meer puntige vorm van De Hoop heeft Roco correct uitgebracht, en heeft zoals gezegd als "foute" basis voor de Heinekens gediend.
-
Dan vraag ik me af waar de nummers in mijn boek vandaan komen.
De Roco wagons hebben die aparte plaatjes dus zal ik ook moeten kijken hoe ik die ga maken.
De punt heb ik idd ook gemaakt.
Zo ziet ie er nu uit.
https://images.beneluxspoor.net/bnls/heineken-huif-n.jpg
-
De reeksen 84101 - 84500 en 333 0 300 - 0 500 zijn de nummers voor de Kbs-en van de NS in resp tp III en IV(a)
Aangezien de wagens aan Heineken/de Hoop werden verhuurd, zìjn deze conform de NS praktijk in het nummerblok voor privé wagens geplaatst. In tp 3 is daarbij het eerste nummer een 5, in tp IV(a) het eerste nummer een 0. Dat kun je dus aan de reeks zien: 582100 - 582105 => 042 0 000 - 042 0 005
Hiermee konden wagens makkelijker als speciale wagens worden behandeld (en in rekening worden gebracht) dan wanneer ze in het algemene Kbs blok waren gebleven.
Mysterie opgelost :)
dirkjan
-
Dan ga ik mijn transfers aanpassen. Gelukkig nog niet geprint.
Ook eens kijken naar de nummers van de Hoop wagens
Allemaal hartelijk bedankt.
-
Arjan.
De Roco huif klopt alleen voor die van "De Hoop"
Roco heeft hem ook gebruikt voor de Heineken versie maar dat klopt niet.
Die heb ik ook gebruikt.
https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_20190902_161058143.jpg
Qua nummers heb ik deze gegevens.
https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_20190922_100508997.jpg
Dus maar daar eens van uit gaan.
Rick
Dat de huif niet klopt wist ik, maar het ging om de nummers van de wagens immers? Op de huif waren geen nummers aangebracht. Maar fijn dat het ondertussen toch is opgelost ;)