BeneluxSpoor.net forum
Vraag en antwoord => Algemeen => Topic gestart door: bask185 op 01 April 2019, 13:06:02
-
Beste modelfans,
Ik wil graag gebogen Nederlandse perrons maken rond ca 1980. Maar ik weet niet goed hoe ik die het best kan vervaardigen. Tips en trucs zijn daarom erg welkom.
Mvg,
Bas
-
Hoi,
Zelf heb ik multiplex gebruikt en met de cnc frees in een boog gefreesd (kan natuurlijk ook met de decoupeerzaag). Daarna heb ik deze beplakt met styreenplaat waarin ik ook met de cnc straatmotief heb gefreesd.
Zie ook dit draadje https://forum.beneluxspoor.net/index.php?topic=59705.60 (https://forum.beneluxspoor.net/index.php?topic=59705.60)
Groeten Bart
-
Hoi,
Auhagen, Faller en denk ook Brawa maken flexible perronwanden. Die zou je in de gewenste boog kunnen buigen. er tussen in zou je kunnen vullen met gips, hout, foamboard, piepschuim of een combinatie daarvan. Tegel / steentjes motief plaat of karton in een boogsnijden geeft denk ik niet echt het gewenste resultaat. De toplaag zou je kunnen schilderen in asphalt of beton kleur dan wel beplakken met asphalt folie van Busch of zo.
Misschien iemand anders een betere oplossing voor de toplaag. Niet iedereen heeft toegang tot CNC frees machines
Arjan
-
@ArjanB,
Ik heb met Auhagen flexperronranden gewerkt. Doet het prima. bask185 wil echter iets van rond 1900 maken. Asphalt of asfalt is van latere datum (vanaf 1935). Destijds was het doorgaans grind of aarden perrons. Alleen de wat grotere stadsstations hadden soms stenen (soort Waalformaat, handgevormd).
Gr,
Dirk
-
Ehm ik zei 1980 niet 1900 ::) iig bedankt voor je contributie (y)
-
Ik denk dat het makkelijkste is om een dik plaatje populier (12mm) te kopen en deze te bewerken met de decoupeerzaag en de bestrating er op plakken. Voor de rand zal ik ff kijken wat de lokale modelwinkel in het assortiment heeft.
-
Also, hoeveel afstand moet je ongeveer bewaren tussen spoor en perron?
-
Daar zijn wel standaard maten voor (die ik even niet uit mijn hoofd ken ;D ) maar dan nog zou ik altijd een test doen met je breedste lok en rijtuigen bij rechte delen van het perron, en in de bocht met je langste rijtuig. Dan weet je zeker dat je nergens achteraf vast loopt.
(want ja, dat had ik dus meerdere malen bij mijn perrons :P )
Edit: overigens maak ik mijn perrons tegenwoordig laag zodat de rijtuigen er in de bocht overheen kunnen. Niet echt realistisch maar dat vind ik toch mooier minder lelijk staan dan perrons die in de bocht 3 cm. van de rails liggen.
-
Sorry ArjanB :P
Gr,
Dirk
-
Ik zou het zo (http://forum.modelspoorwijzer.net/mijn-baan/module-bak-bouwen/msg41265/#msg41265) doen.
De perronwanden zou ik maken zoals ik zelf heb gedaan (zie mijn topic station Rekerdam). Maar dan dus lijmen op de gebogen perronbasis.
-
Kijk ook eens in het draadje van Station Waldijk van Jakop de Bruin op modelspoorwijzer.net.
Jakop gebruikte hout als basis en voor de tegels op het perron werden platen auhagen gebruikt waarvan in de bogen de rijen tegels ingesneden werden, zodat je de tegels kunt buigen en de naden tussen de tegels maar een fractie breder worden. Arbeidsintensieve, maar erg fraaie oplossing en je hebt geen geavanceerde machines nodig. (y)
Jeroen
-
je bedoelt modelspoor.net ;)
-
Ja, dat staat er toch? ;D ;D ;D
Jeroen
-
Euh, nee... ;D ;D ;D
-
Also, hoeveel afstand moet je ongeveer bewaren tussen spoor en perron?
Als je uitgaat van de NEM-normen zit je safe, dan moet alles er langs kunnen.
Bij recht spoor moet een perron in H0 21 mm uit het hart van het spoor liggen (NEM 102)
Bij gebogen spoor moet deze afstand worden vergroot. Hoeveel, dat hangt af van je boogstraal en van de lengte van de rijtuigen. Een tabel daarvan vind je in NEM 103: https://www.morop.eu/downloads/nem/de/nem103_d.pdf
Hoe krapper de boog, of hoe langer de rijtuigen, hoe groter de afstand tussen spoor en perron moet zijn.
-
je bedoelt modelspoor.net ;)
Nee hoor, Jeroen bedoelt wel degelijk modelspoorwijzer.net. De naam die jij noemde leidt naar een site van een of andere Koen Kuypers. Daar moet je niet zijn.
Dit is wel de plek waar je moet zijn volgens Jeroen: http://forum.modelspoorwijzer.net/mijn-baan/station-waldijk-2-0/
Informatief draadje. Goeie tip van Jeroen.
Steyn
-
Was een dolletje, Steyn. In eerste instantie schreef Jeroen modelspoor.net. Ik verbeterde hem omdat het inderdaad modelspoorwijzer.net is (waar ik nog even lid ben geweest), waarna hij zijn post aanpaste en zei "staat er toch" ;D Waarna ik mijn post weer aanpaste ;D
Maar om aan alle onduidelijkheid een eind te maken, het is uiteraard modelspoorwijzer.net (y)
Eelco
-
Lange wagons aan gebogen perrons is geen gezicht. Het midden van de wagon ligt dan goed langs het perron, maar bij de draaistellen (juist waar de deuren zitten) is de afstand dan veel te groot.
Je kunt de perrons wel laag maken zodat het perron in het midden deels onder de wagon ligt, maar in 1980 waren er voor zover ik weet in NL alleen hoge perrons, op deurhoogte.
Ik zou alleen rechte perrons maken.
-
Lange wagons aan gebogen perrons is geen gezicht.
Dat hangt heel erg van de gekozen boogstraal af... ;) Als je een hele flauwe boog neemt, gaat het prima en ziet het er ook prima uit. Net als in het echt :)
Bij de gemiddelde modelbaan zijn de bogen "nogal" aan de krappe kant, en ja, dan ziet het er niet meer uit.
Het midden van de wagon ligt dan goed langs het perron, maar bij de draaistellen (juist waar de deuren zitten) is de afstand dan veel te groot.
Waar de deuren zitten, hangt van het type trein/rijtuig af. Soms zitten de deuren meer in het midden (plan E bv, of sommige deuren bij Mat 64). En of het einde van de trein ver van het perron afstaat, hangt van de plaats van het perron af: ligt het perron aan de binnenzijde, dan staan de wageneinden er ver van af. Maar ligt het perron aan de buitenkant, dan juist weer niet.
Groet, Wim
-
Dit is het perron in question:
(https://i.imgur.com/yZLe7zK.jpg)
En deze krijgt maar misschien aan 1 kant een perron, daar ben ik nog niet uit.
(https://i.imgur.com/ZIdOkgz.jpg)
Zoals jullie zien had ik voor het spoor op foto 1 niet bijzonder veel ruimte. Omdat ik het nog wel een beetje realistisch wilde hebben, heb ik een slanke wissel en flexrails genomen. (Voor de wissel ligt wel een enkele R1 boog ::) )
Ik heb verder niet bijzonder lange rijtuigen. Ik heb voornamelijk M* spul met lengteschaal 1:100. Mijn plan V is een fleischman en is ook 1:100. Alleen mijn Mp3000 is erg lang. Die heb ik ook gebruikt om de lengte van de sporen te bepalen tbv het omlopen.
-
Ik heb m’n perrons van MDF gemaakt, om de juiste vorm langs het spoor te krijgen heb ik het geheel in de juiste maat in papier langs het spoor gelegd. Vervolgens de papieren mallen op het MDF geplakt en uitgezaagd.
Voor de randen van het perron kun je ook baksteen muurplaatjes gebruiken die in stroken snijden en langs de zijkant van het perron plakken. In het verleden werden veel perrons in Nederland aan de zijkant gewoon van baksteen opgemetseld, zoek maar eens op internet, voorbeelden te over.
https://www.zeelandnet.nl/foto/bekijk/foto/id/144158/trein_station_Roosendaal.html?setcookie=true
Je zou bovenop het MDF een laag karton van 2 a 3 mm kunnen plakker wat iets over de baksteen zijkant oversteekt om de betonnen rand na te bootsen.
Groet Dennis