BeneluxSpoor.net forum
Wat zijn we aan het bouwen? => Banen of diorama's => Topic gestart door: Romar op 26 January 2008, 23:30:19
-
Hoi,
Op de club zijn we van plan om een stuk(je?) straatspoor te maken.
En zelf heb ik hier ook een deel van in de planning staan, dus daarom ben ik thuis een wat gaan probren met modelbouwgips.
Met modelbouwgips ben ik eens lekker gaan gipsen. Zo heb ik verschillende diktes uitgeprobeerd. Ik ben er achter dat je het gips beter wat dikker kunt aanmengen. Mengverhouding heb ik niet, ik doe dit meer op gevoel/oog, het gips moet in de meng kom/bak blijven liggen als je er met een lepel o.i.d. door heen gaat. Want als het te slap is dan vloeit het tussen de biels door en word het niks.
Hier onder enkele foto's:
(http://www.rkeijser.texel.com/straatspoor/001.gif) (http://www.rkeijser.texel.com/straatspoor1.html)
Op internet gaan zoeken naar de meest voorkomende patronen. En vervolgens in paint wat zitten tekenen.
(http://www.rkeijser.texel.com/straatspoor/005.gif) (http://www.rkeijser.texel.com/straatspoor2.html)
Voor de flenzen heb ik een simpel malletje gemaakt.
(http://www.rkeijser.texel.com/straatspoor/011.gif) (http://www.rkeijser.texel.com/straatspoor2.html)
Met eens mesje kun je het gips mooi inkrassen.
Als je op de foto's klikt link je door naar me site waar meer info staat.
Mochten jullie vragen, tips of wat anders hebben dan lees ik dat wel.
Mvg,
Romar
-
Petje af Heer Romar !!!
Petje af.
-
Mooi hoor.
Wel veel werk om alles in te krassen (slim om een lineaal te gebruiken trouwens).
Kees-Jan
-
Ziet er echt ontzettend goed uit Romar!! Ga het zeker volgen!
met vriendelijke groeten,
Jon van Dijk
-
Ziet er profie uit !!
Kunnen we deze manier weer onder de noemer ; Tip van Grootmoeder vermelden. ;D
-
Leuke manier, kende ik nog niet. ;D
Nog zoiets :
http://www.mitropa.nl/page_164.html
-
ERg mooi hoor romar.
-
Hoi,
bedankt voor de leuke berichtjes :)
Wel veel werk om alles in te krassen (slim om een lineaal te gebruiken trouwens).
Er gaat aardig wat werk in zitten ja, maar als je naar het resultaat kijkt dan is het zeker de moeite waard. Het krassen ging al wel sneller dan ik had verwacht, dus dat scheeld weer ;D
Kunnen we deze manier weer onder de noemer ; Tip van Grootmoeder vermelden.
Ja, dat lijkt me wel wat. Galerie --> Scenery bijvoorbeeld?
Ten minsten als de beheerders dat goed vinden ;D
Mvg,
Romar
-
Schrijf en wij plaatsen !
De galerie snakt naar nieuwe dingen.
-
oh, dat zal wat worden zeg, daaagen RSI van het steentjes krassen, en dagen last van de verfdampen van het airbrushen, 2 gummen op aan het einde van de rit, maar hell, we krijgen een mooi rangeerterreintje zo. we kunnen de tankplaat trouwens ook mooi inkrassen zo, ideaal, ik heb gelijk verfjes van gunze sangyo besteld, en een verse 0,2 nozzle voor de evo, kunnen we na wat grondverf lekker aan de gang, kun jij ook leren airbrushen!
Timo
-
Ziet er mooi uit. Ik wil misschien zelf ook nog een diorama gaan maken met een stukje straatspoor :)
Ben benieuwd naar het eind resultaat!
Peter H