BeneluxSpoor.net forum
Vraag en antwoord => Algemeen => Topic gestart door: zuyderduyn op 17 December 2018, 22:36:01
-
Hallo,
Doordat mijn wagens bij een noodstop nog weleens losschieten vroeg ik op dit forum of er oplossingen zijn.
Er werd gezegd dat er koppelingsbalken zijn met aan beide kanten het gedeelte wat je in de NEM schacht steek. Zijn en waar is dit leverbaar?
Bedankt en gr Hans
-
Brawa 2250 of Symoba k104. Beide uitgevoerd als modelschroefkoppeling (die dan weer te laag zit, maar goed).
In uw modelspoorwinkel, fysiek of via www. :)
-
Bedankt! Te laag? Hangen ze dan op de rails?
Zijn de wagons hiermee kort gekoppeld?
-
Ze hangen niet op de rails, maar ze hangen lager dan een echte schroefkoppeling.
En een gek idee als je die balkjes niet makkelijk te pakken kan krijgen: Lijm gewoon twee kortkoppelingen aan elkaar. Zelfde effect.
-
Ze koppelen net zo kort als gewone kortkoppelingen en zitten even hoog want in de nem-schachten.
Die opmerking slaat op de uitvoering als schroefkoppelingimitatie. Dat is leuk, maar met een compromis. Echte schroefkoppelingen zitten natuurlijk tussen de buffers en niet ter hoogte van de nem-schachten. :)
-
De firma Brawa heeft ook een starre koppeling (gehad?) in de vorm van twee insteekbare nem koppelingen die er uit zagen als schroefkoppeling. Bij het er insteken van de koppeling in beide nem schachten ontstaat een starre verbinding die eruit ziet als een schroefkoppeling. Net echt dus.
-
Mijn ervaringen met deze starre koppelingen zijn uiterst slecht; als je een ontsporing hebt (kan altijd) dan wordt het erg moeilijk alles weer op het goede spoor te krijgen. Als je meer dan twee rijtuigen zo gekoppeld hebt is het vrijwel onmogelijk om dit van je baan te halen (en de meeste van ons hebben meer treinen dan banen, toch?).
Groet
Fred
-
Tillig Adapterkupplung 76912 (https://www.tillig.com/Produkte/produktinfo-76912.html)
-
Op de club gebruiken we een rubber ringetje (van oude fietsbinnenband)
om een profikoppeling, werkt perfect en het kan ook nog gewoon los
zij het met iets meer moeite (ontkoppel pennen even indrukken)
Gr,
Robbert Jan.
-
Ik heb goede ervaring met de Ribu 85505. dat is een starre koppeling die tegenwoordig ook door Rietze wordt vertegenwoordigd. Ze koppelen qua afstand hetzelfde als de Fleischmann kortkoppeling en ze zijn niet kapot te krijgen. Ook bij een ontsporing blijven ze netjes zitten. Die van Brawa breken namelijk vrij snel omdat ze te dun zijn. Die van Ribu is echt bedacht voor bedrijfszekerheid en nog goedkoop ook per 4.
https://www.tkt-shop.de/Ribu-Train-85505-Verbindungsstueck-VS-NEM-362 (https://www.tkt-shop.de/Ribu-Train-85505-Verbindungsstueck-VS-NEM-362)
Groeten, Mark
-
@Robbert Jan,
Interessant idee, heb je daar wellicht een foto van? Ik kan me er wel wat bij voorstellen, maar denk dat ik met een foto wat minder hoef te 'reverse engineren'. Ik heb namelijk ook last van wat profikoppelingen die wel eens losschieten, dit lijkt me een eenvoudige oplossing.
Is dat van een binnenband van een racefiets ofzo, van een gewone fiets lijkt me te groot.
André