BeneluxSpoor.net forum
Vraag en antwoord => Digitaal => Topic gestart door: t.michiels op 26 November 2018, 14:21:33
-
ik ben theo,mijn vraag, ik moet de dr4088rb-cs koppelen aan deZ21 hoe kom ik aan het modul-adres zodat het groene lampje gaat branden,het knipperende groene lampje brand naast het knopje.als een trein op het baanvak komt gaat het rooie lichtje knipperen.maar de trein rijd gewoon door.graag een uitleg stap voor stap om mijn probleem op te lossen.
vind de beschrijving van digikeijs zeer oppervlakkig.
hopelijk kan iemand mij helpen.
bij voorbaat dank
theo
-
hallo Theo,
de module heeft adres 1 en 2 (2x8) af fabriek;
die module laat de trein niet stoppen,daarvoor heb je een programma (Itrain of andere) nodig;
je kan in de z21 app zien of een spoor bezet is,verder zal er niks gebeuren;
als dit jouw eerste (en enige) module is hoef je verder niets te programmeren;
mvg,
Michel
-
Allereerst welkom op het forum.
Alvast een tipje voor volgende keer: Hoofdletters en leestekens maken je bericht een stuk leesbaarder, evenals af en toe op een nieuwe regel beginnen.
....ik moet de dr4088rb-cs koppelen aan deZ21 hoe kom ik aan het modul-adres zodat het groene lampje gaat branden,het knipperende groene lampje brand naast het knopje.
Standaard volgens de handleiding: Vanaf de fabriek is de DR4088RB ingesteld op module-adres 1 en 2 modules
Hoe duidelijk wil je het hebben ;D
.als een trein op het baanvak komt gaat het rooie lichtje knipperen.maar de trein rijd gewoon door.graag een uitleg stap voor stap om mijn probleem op te lossen.
Hier heb jij blijbaar een andere verwachting van de module.
De module doet precies waarvoor deze is ontworpen is. De melding wordt dan doorgegeven aan de Z21. Maar die doet er verder niets mee. Die is alleen een doorgeefluik naar je besturingssoftware.
Pas als je software gebruikt om de baan automatisch te besturen hebben bezetmelders zin.
Anders doen ze niets en kan je gewoon handmatig rijden en zelf de boel in de gaten houden.
vind de beschrijving van digikeijs zeer oppervlakkig.
Alles wat je nodig hebt om de module te gebruiken staat in de handleiding. Meer valt er gewoon niet te vermelden.
-
Je hoeft inderdaad verder niets te doen....alleen werkte bij mij de tweede serie van 8 melder-ingangen niet onmiddellijk.
Die moet je soms apart activeren m.b.v. de "maintenance"tool van de Z21.
Hans