BeneluxSpoor.net forum
Wat zijn we aan het bouwen? => Baanplannen => Topic gestart door: JP007 op 13 January 2008, 18:28:38
-
Hallo iedereen!
Zoals de titel al verraadde, ben ik bezig met het ontwerpen van een baanplan. Ik ben nog maar 15, maar ik ben al enkele jaren gebeten door modelbouw. Ik heb de microbe overgekregen van mijn pa die ook 'met de treintjes speelt'. Ik ben nog eerder onervaren in de wereld van modelbouw, zeker op vlak van elekronica. Ik heb voordien al een baan gehad, maar deze heb ik terug afgebroken omdat hij eigelijk op niet veel leek. Maar nu wil ik graag een echte baan bouwen met het thema 'Schwarzwald'.
Enkele feiten, wensen:
-Fleischmann modellgleis
-Spoor HO
-Analoog
-Tijdperk II of III
-Heuvels karakter (Schwarzwald) -> diverse hoogteverschillen
-Beschikbare ruimte: L-vorm met een buitenrand van 3m op 2m
-Dubbelsporige hoofdlijn die door het landschap rijdt.
-Eventueel een zijlijn? (spoorlijn naar toeristische plaats)
-Klein station met typisch karakter Schwarzwald (tips voor plan?)
-...
Hoe hoog zou de baan moeten komen? (maw: hoogte tafel) Als ik met spoor HO werk, hoe hoog moeten de heuvels ongeveer worden?
Is het mogelijk om onder de tafel kasten in te werken? Ik zou anders kasten bouwen in hout voor al mijn materiaal en dan erboven de baan zetten.
Ik ben redelijk creatief, maar zoek nog naar inspiratie voor verdere uitwerking van dit project. Is dit project mogelijk? Kent er iemand een gerelateerde baan met deze stijl? (Schwarzwald) Ik zoek ook nog een naam voor de baan/project. Iemand ideeën?
Graag tips, hints en hulp gevraagd...
Groeten,
-
Kasten bouwen onder je baan kan je doen, als je er maar voor zorgt dat je nog bij je electronica onder de baan kan. En eventueel in een tunnel voor als er ooit is wat ontspoort. Ik ben ook bezig met iets zwartswouderigs te bouwen. Zie het draadje ''nieuwe start'' in ''wat zijn we aan het bouwen''. Je weet in ieder geval al wat je wilt. Succes met alles alvast!
-
Hallo .....?
Leuk thema. Je zou eens kunnen kijken naar de baan van Jeroni (Boppard) is wel spoor N maar is ook een dubbelsporige hoofdlijn door de bergen.
Als je bergen echt in schaal namaakt in h0, dan zijn ze ongeveer nog 100 meter hoog. Je moet gewoon een beetje een redelijke hoogte nemen die mooi oogt.
Ikzelf heb ook kasten onder de tafel staan, werkt erg makkelijk vind ik, je kunt je materieel zo pakken en wegzetten.
Ik heb aangehouden (volgens mij zijn het ook de Nem-normen) de hoogte van je elleboog als hoogte van de tafel.
Je zou ook aan iets van ongeveer een meter kunnen denken.
Over je baanplan: Je moet zelf iets bedenken, dan kunnen wij er iets mee (verbeteren en tips geven eventueel)
Willem
-
Als je bergen echt in schaal namaakt in h0, dan zijn ze ongeveer nog 100 meter hoog
Dan kom ik op 8700 meter, zo hoog is het Zwarte Woud niet ;)
-
Howhow, foutje van mijn kant, ik bedoel 10 meter :P
-
Willem, hij heeft het over heuvels, niet over bergen. Ook in Baden-Württemberg leggen ze het spoor door de dalen, niet over een berghelling. Wat de baan van Jeroni betreft, die gaat nota bene langs de Rijn, dus dat is ook niet echt een berglandschap.
Aan de voorlopig naamloze (hint!) vragensteller: je zou eens kunnen kijken naar de producten van de firma Faller, die komen namelijk uit het Scharzwald en zullen vast wel enkele gebouwen uit hun eigen omgeving hebben.
Heel stereotiep is een gebouw waarvan de begane grond wit gepleisterd is en de eerste verdieping met hout bekleed, met zo'n overstekend dak en bloembakken aan de balkons. Of er daadwerkelijk stations zijn die er zo uitzien weet ik echter niet, omdat Google verrassend zinvolle weinig resultaten laat zien wanneer je op 'schwarzwald' en 'bahnhof' zoekt.
- Peter
-
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/Treinbaan_114.jpg)
Misschien zoek je zoiets 007?
Groet Jaap
-
Hi Jean Paul/Jan Peter/Jeroen Pieter, kortom: JP007!
Kijk hier (http://www.schwarzwald-modell-bahn.de/) eens naar. Exact jouw thema zou ik zo denken. Laat je niet meteen ontmoedigen, want dit zijn professionele jongens en meisjes (a la RailZ Miniworld) en hebben iets meer ruimte enzo.
Maar het is een goede bron van informatie dacht ik zo. Verder staat op www.bahntv-online.de ergens een reportage van een klein uurtje over deze baan! Allemaal in het Duits, maar plaatjes en TV kijken is sowieso niet moeilijk!
Groeten,
J
-
Als je bergen echt in schaal namaakt in h0, dan zijn ze ongeveer nog 100 meter hoog. Je moet gewoon een beetje een redelijke hoogte nemen die mooi oogt.
Als je alleen een helling nabouwt, vanaf de voet oplopend naar de achterzijde van de tafel, heb je gelijk een mooie achtergrond voor foto's, ruimte (onder de helling) voor "wegzetsporen" en de berg loopt (achter de kamermuur) in je fantasie door naar die 10 m. Kan heel mooi lijken.
Ik zou gaan voor een station in de bocht over de volle lengte van de tafels en hoogtens nog een spoortje ergens halverwege de helling. Niet meer dan dat. Misschien geeft mijn baan wat inspiratie, maar het is geen Zwarte Woud...
Met groet, Jan
-
I love Kyllburg ;): klik klik klik (http://maps.google.nl/maps?client=firefox-a&channel=s&hl=nl&q=kyllburg&ie=UTF8&t=h&om=1&ll=50.041927,6.594543&spn=0.006408,0.014591&z=16)
Hoogte baan: Hangt er denk ik mede vanaf wat jezelf lekker vindt werken maar een niveau vanaf 90- 100cm afhankelijk van je lengte. H0... elke cm is in werkelijkheid 87 cm wat betekent dat als je met de genoemde afmetingen werkt (Beschikbare ruimte: L-vorm met een buitenrand van 3m op 2m) de mogelijkheden beperkt zijn.
Elke 30 cm hoogteverschil is in werkelijkheid 26.1m...=.>niet echt een berg...maar er zijn heel veel mogelijkheden afhankelijk van je eigen idee en mogelijkheden.
gr. Paul
-
Bedankt allemaal voor de antwoorden! Ik denk dat ik hiermee al een stuk verder kom. Ik heb ondertussen niet bij de pakken blijven zitten. Ik heb deze week al enkele ontwerpen gemaakt van stukken landschap, hoe ik ze eruit wil laten zien. Ik zal ze binnenkort eens plaatsen zodat jullie al een beeld krijgen hoe ik het eruit wil laten zien.
Ik had al het idee om de fallerhuisjes die in de catalogus staan bij de rubriek schwarzwald aan te kopen. Zelf vind ik ze prachtig. Ik heb het dan over de boerderijtjes (die met wit onderaan en vakwerk met bloembakken), de watermolen, de koekoeksklok, enz... Deze zou ik in het landschap laten inwerken.
Omdat ik me meer fixeer op landschap en thema zal er ook meer plaats worden gemaakt hiervoor. Ik had in gedachten om enkel de dubbelsporige lijn door het landschap te laten rijden zonder veel extra's. (deze komt in twee niveaus op de baan) Een heel klein haltepunt zal er misschien komen, maar dan meer als goederenstop omdat dit haltepunt bij een klein dorpje komt te staan met een typische houtzagerij. Het dorpje leeft van de houtindustrie. Er komen enkele kleine huisjes te staan rond de zagerij die mbv treintransport de goederen transporteerd. Dit komt wat hoger in het landschap te staan. Het landschap glooit dan verder naar beneden. Op de helling vinden we de typische boerderijen waar ik het al eerder over had. Er komen bossen en weides die elkaar afwisselen en waar er enkele dieren rondlopen. Ook een klein kapelletje komt midden in het landschap te staan. Meer naar beneden komt er een beek - rivier waar de watermolen zijn plaats zal vinden tussen de donkere wouden. (hexenlochmühle) Bij deze toeristische trekpleister komt een parkingetje en een klein café waar de toeristen iets kunnen drinken. (een klein gehucht eigenlijk)
Het landschap start rechts in de l-vorm op een hoogte waar we het dorp vinden en gaat dan naar links door bossen, velden,... Het treintraject komt een tweetal bruggen tegen omdat er een dal is. (met beneden rivier en autoweg) Het traject verdwijnt even in de berg voor een opstakel en komt dan weer lager in het landschap te voorschijn. Het tweede deel van de l-vorm wordt dan benut om het glooiend landschap weer te geven met de boerderijtjes.
Het is nu nog moeilijk om het allemaal voor je ogen te zien, maar ik zal binnenkort de eerste schetsen hier op het web zetten zodat jullie ze kunnen bekijken en becommentariëren.
Ik zal de baan op een 80 - 90 cm hoogte zetten. (tafelhoogte) Onder de tafel komen dan zelfgemaakte kasten. (iemand een tip welk hout ik kan gebruiken voor de kasten, baan, bergen...? Het komt wel allemaal in mijn kamer, dus het moet wel proper zijn en een beetje mooi ogen...) Ik zal binnenkort achter hout gaan om de tafel en kasten bouwen. (vorm veranderd niet meer) Meer hierover hoor je later.
Oja, Mijn naam is gewoon Matthias. JP007 gebruik ik gewoon vaak als gebruikersnaam op sites.
Groetjes,
Matthias
-
In schaal N is er een station die heet Swarzach. Dat ziet er zwarte wouderig uit (gebruik ik zelf ook) Ik weet alleen niet of die ook in H0 is?
-
Dag Matthias,
Je kan je baanontwerp heel mooi onder woorden brengen. Wanneer ik het lees zie ik het landschap a.h.w. voor me. Succes met de bouw en we zien t.z.t. wel foto's verschijnen. Leuk project!!
Grtn: Steen
-
Dan kom ik op 8700 meter,
Dat is meer de Mount Everest al is die nog 140 meter hoger 8)
Alleen weinig treinen daar in het Himalayagebergte.
mvg,
Matthijs
-
Zoals Steen al opmerkte, weet je het beeldend onder woorden te brengen. :D De diesel en kolendampen kun je er al bij ruiken ;D
Maar waarom geen enkelsporige "neben" bahn gezien de ruimte die je hebt en de nadruk die je wil gaan leggen op je scenery? gr. Paul
-
Matthias, dat klinkt erg veel als Schapbach (http://www.bad-rippoldsau-schapbach.de/), een dorpje gelegen aan de Wolf(ach) met inderdaad de houtzagerij, vlak daarnaast de camping Alisehof (http://www.camping-online.de/) (erg populair bij Nederlanders, te zien aan de commentaren in hun online-gastenboek en, eh, dat de site in het Duits en het Nederlands is) en verder de Edeka, een Konditorei, twee Gaststätten en een kerkje met die ui-vormige spitsen. Als kind ben ik daar met mijn ouders een aantal keer geweest.
Wat je je af zou kunnen vragen is of je misschien meer speelmogelijkheden op je baan zou willen hebben. Weliswaar is wat je beschrijft erg realistisch (in ieder geval realistischer dan sommige van die achtbanen die op vier, vijf niveaus treinen in en uit tunnels hebben rijden, maar ben je niet bang dat het je op een gegeven moment gaat vervelen?
- Peter
-
Nee ;D
Als in: wat hij wil gaan bouwen kan zeker leuk zijn! 'T is maar net wat je belangrijk vind....;)
-
Klopt helemaal, maar er komt een dag, hopelijk tenminste, dat je klaar bent...
Nou ja, daar kun je je over 20 jaar zorgen over gaan maken. :)
- Peter
-
Hallo,
Het idee van de 'neben'baan lijkt leuk. Ik zal eens de mogelijkheden morgen overlopen. Ik kan misschien een stuk enkelsporig maken? Ik had al de gedachte van naast een hoofdlijn ook een kleine enkelsporige baan aan te leggen. Deze zou meer het dal doen. (linkerdeel van de l-vorm) Het lijkt misschien leuk om deze langs de beek door het woud te laten gaan. (toon ik jullie nog op tekening. Beneden op de baan in het 'dal' komt de hexenlochmuhle langs een beek. (samen met het gehucht) Ik kan daar misschien een oud vervallen haltepunt plaatsen die volledig verwaarloosd is, en waar enkel nog het café-restaurant draait. (doet nu dienst als toeristencentrum en café van de hexenlochmuhle.) Zou dit een goed idee zijn? De beek stroomt verder het 'woud' in. Het zou misschien mooi zijn om de spoorlijn deze 'waterweg' te laten volgen tot hij ergens in de heuvels verdwijnt???)
Ik zou dus graag de nadruk op het landschap leggen. Het moet voor mij echt lijken, en er moet een soort van 'verhaal' achter steken. Het plaatje moet dus kloppen. Ik zie niet graag op één plaats vier keer dezelfde trein passeren. In werkelijkheid kan dit ook niet. Een vredig landschap met hier en daar de spoorweg die opduikt lijkt mij het mooiste.
Voor mij is het realisme het belangrijkste. Ik hecht er veel belang aan dat het allemaal klopt. Het is mij niet zozeer om de speelmogelijkheden te doen, maar eerder om het landschap, iets om naar te kijken. Ik wil er diverse details in verbergen, waardoor het landschap blijft boeien. Hier en daar in het landschap een detail die er voor zorgt dat er steeds weer een nieuw verhaal opduikt. Hierom is het mij te doen, om uren naar de baan te kunnen turen wanneer hij af is en zo af en toe een trein zien passeren. Lijkt mij zalig! Daarom wil ik zoveel mogelijk thema in mijn baan steken. Het zal dus een relatief eenvoudig treinplan worden.
Bedankt allemaal voor de toffe commentaar! Ik waardeer dit enorm. Ik zal zo vlug mogelijk de eerste schetsen op het web zetten zodat jullie kunnen meekijken en -genieten naar/van mijn ideeën.
Groetjes,
Matthias
-
Hallo,
Ik heb vandaag mijn eerste schetsen van gisteren omgezet in een klein plan. Ik heb snel even een website aangemaakt om de schetsen te tonen. Je vind één hoofdplan en dan nog twee kleintjes. Ik kan niet goed websites maken, dus je moet er niet veel van verwachten. Het is tenslotte de schets waarom het gaat, en niet het kader waarin het staat. De twee andere schetsen staan wat meer naar rechts. Je zal met de balk wat de pagina moeten verschuiven om ze te zien. Binnenkort komt er meer op!
Je moet maar eens kijken en zeggen wat je er van vindt. Mensen die dingen willen opmerken mogen het hier altijd posten. Ik kan altijd commentaar gebruiken om zo mijn baan te verbeteren.
http://www.everyoneweb.com/modelbaanschwarzwald/ (http://www.everyoneweb.com/modelbaanschwarzwald/)
Groetjes,
Matthias
-
Matthias,
Je hebt er goed over nagedacht. Mijn complimenten! Heerlijk om je verhaal zo te lezen.... Ik zie een klein kopstation met 2/3 sporen?
Ik ben erg benieuwd naar je definitieve baanplan! Ik denk dat je daar wel wat meer ruimte kwijt bent voor het station dan dat je nu gereserveerd hebt. Maar dat is het voordeel van de pc. Je kunt het veranderen totdat je tevreden bent 8)
Succes en veel plezier!
-
Wow, wilde dat ik zo kon tekenen. Het ziet er erg goed uit, maar kan je technisch nog wel wat hoofdbrekens bezorgen.
Wat puntjes waar je misschien aandacht aan moet besteden:
- Het station aan de linkerkant kan alleen vanaf een (1) van de sporen vanaf het hoofdbaanvak worden bereikt; je zult dus tegen het verkeer in moeten als je het station verlaat. Ik denk dat dit voor de aftakking rechts (in de spiraal) ook geldt maar kan dat niet met zekerheid zeggen. Het station lijkt ook erg klein; ik schat de lengte van de sporen op zo'n 30 cm
- Je schaduwstation lijkt erg kort; ik zou dit persoonlijk volledig in de bocht leggen, maar dan wordt je linker poot wel wat breder. Of het helemaal verplaatsen zodat het onder de langere poot past maar dat is een grotere aanpassing aan je ontwerp (misschien een extra nivo erbij?.
- Ik denk dat je op de linker poot wat problemen gaat krijgen met het overwinnen van hoogte verschillen; aftakking van de hoofdlijn, er vervolgens overheen met je station en de hoofdlijn moet nog genoeg stijgen om daar weer overheen te kunnen
Ik zou het eens gaan uitwerken met een CAD programma (winrail, drail, xtrkcad etc) en kijken hoever je komt.
Succes, WimS
-
Dat ziet er al veelbelovend uit zeg.
t grootste nadeel wat je gaat ondervinden met een hoekbaan is dat je altijd vanuit hetzelfd standpunt naar je baan kijkt. Dit gaat meestal na 2 , 3 jaar vervelen en dant is doorgaans het moeilijkste punt in de opbouw.
Ook krijg je een probleem in het beeiken van de verste hoek.
Je maximale larlengte om iets goed te kunnen maken of doen is 90 cm. Bij een hoek baan zit je al gauw op 120-140.
Probeer eens een andere vorm in dezelfde ruimte.