BeneluxSpoor.net forum
Vraag en antwoord => Algemeen => Topic gestart door: Pascal. op 12 January 2008, 19:23:01
-
Ik heb op mijn loc roco wielen met tandwiel.
Maar ik moet grotere hebben bestaan die?
De wielen die er nu op zitten zijn 11.5 mm (rij vlak).
Ik zoek wielen die ongeveer 12.5/13 mm zijn bestaan die(wel met tandwiel).
Of zijn er ook ander merken die ik kan gebruiken?
Gr.Pascal
-
www.gmens.nl (http://www.gmens.nl)
-
Zijn er nog ander opties heeft roco zelf geen groter wielen?
-
Mijn vraag is waarom ?
Een loc heeft meestal specifiek, juist die wielen.
Om welke loc gaat het, en waarom is het nodig ?
-
gaat om een Sik ik wil grotere wielen onder zetten
-
Zodat hij beter over wissels gaat ik heb wisselstroom maar het maakt niet uit als het gelijkstroom wielen zijn
Gr.Pascal
-
Hey Pascal,
Ben je soms op zoek naar wielen met een hogere flens?
Zodat hij op de Marklin wissels niet ontspoort!
Erwin.
-
Nee, Pascal wil wielen met een grotere loopdiameter omdat hij die hele sik een beetje hoger wil krijgen. Hij heeft er namelijk een sleper onder gefrot die op wissels te weinig verticale speelruimte heeft.
Ik vind het overigens een onzalig idee om dat probleem zo op te lossen. Je kunt beter proberen de bodemplaat iets dunner te maken. Hoewel ik aan mijn eigen sik heb gezien dat daar weinig valt weg te snijden.
-
Bij een juiste plaatsing van de sleper onder een Sik, zijn er geen problemen met wissels. Al meerdere van een sleper voorzien, de door mij gebruikte sleper is de 7185 van Marklin, dus die ook onder de 3000 lok zit.
Er is voldoende ruimte te maken, je moet echter wel de bodem plaat aanpassen.
Mvg
Wim.
-
Bedankt voor het advies.
Ik weet als er niks anders op zit ik moet frezen.
Maar roco heeft toch zeker wel grotere wielen met een tandwiel er op?
de sik heb ik voor zien vaneen roco sleper daar van heb ik het plastic die om de sleper zit weg gehaald.
De sleper is nu nog maar 0.3 mm dik .
Maar de sleper kan et niet over de wissel ,als de wielen nou 1 a 1.5 mm hoger waren gaat hij perfect over.
daarom stel ik deze vraag aan jullie
Gr.Pascal
-
Roco heeft vast wel grotere wielen met een tandwiel. Maar dan heb je een goede kans dat dat andere tandwielen zijn, b.v. groter of met schuine vertanding. Bovendien zijn de assen van de sik dunner dan gebruikelijk bij andere locs. De kans dat je een passende as vindt met dezelfde tandwielen en grotere wielen lijkt me heel klein. Dus dat wordt knutselen.