BeneluxSpoor.net forum
Wat zijn we aan het bouwen? => Banen of diorama's => Topic gestart door: Xander op 09 January 2008, 10:01:48
-
Hallo allemaal,
Ik zal me eerst even snel voorstellen, ik ben Xander, 16 jaar en net als iedereen hier gek van treintjes.
Na veel andere topics gelezen te hebben als Boppard in N en Berlijn van af de jaren 70 leek het me leuk om ook een te laten zien waar ik mee bezig ben.
Hiervoor gaan we terug naar de jaren 60 in West Duitsland. Ergens in een bosrijk (naam voor de plaats heb ik nog niet) gebied bevind zich een klein overslag stationnetje waar goederen van de hoofdbaan over worden geslagen op lokaaltreinen en vrachtwagens. het is een baantje van 40 cm bij 240 cm. op dit moment heb ik een klein deel van de electra aangelegd en ben ik bezig met het opbouwen van de basis van het landschap.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC02122.jpg)
foto van het begin
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/original_version_157.jpg)
overzichtfotootje
Ik ben er eigenlijk iedere dag wel me bezig dus updates en betere foto's zullen er snel zijn.
-
Wissels op een doorgaande lijn worden meestal in niet in de afbuigende stand bereden in verband met een lagere toegestane snelheid.
Verder ziet het er leuk uit, niet te veel bij elkaar gepropt. Ik ben benieuwd naar de vorderingen.
-
Weer een kleine update. Allereerst de naam, vanwege het vele bos dat er moet gaan groeien noem ik het station Waldhofen. Ik heb inmiddels het perron geweatherd, dit is niet of nauwelijks te zien op de foto's maar wanneer ik betere verlichting heb zal ik proberen wat scherpere foto's te maken.
Ik heb inmiddels een groot deel van de ballast geweatherd, heb ik nu de helft van het landschap bedekt met een grondlaagje groene turf en ik heb de weg een basiskleur gegeven.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC02944.jpg)
een sfeerfotootje met oud materieel (voor deze baan ben ik van plan vier compleet nieuwe treinen aan te schaffen)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC02941.jpg)
de drie opstelsporen waar de bockkran op het smalle gedeelte van het perron overheenkomt. Ook zie je waar het kantoor komt te staan, nl. op de twee witte plekken bovenin de foto.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC02938.jpg)
Ook heb ik de gebouwen gekocht, een klein kantoor waar het papierwerk kan worden gedaan, daarbij hoort nog een schuurtje.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC02939.jpg)
Verder heb ik een 'bockkran' gekocht, onmisbaar natuurlijk op een goederenoverslag. (van de gebouwen zal ik foto's plaatsen als ik er aan ga werken)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC02940.jpg)
en als laatste nog het toekomstige 'wald' van Waldhofen.
ik hoop binnenkort wat scherpere foto''s van het geheel te laten zien zodra de basis van het landschap voor een groot deel af is.
Verder wilde ik nog vragen of iemand in het bezit van een recente fleischmann br 55 mij wat foto's van deze loc zou willen sturen?
-
Xander,
16 Jaar en een keuze voor Duitsland 60er jaren... Dat vind ik natuurlijk prachtig! En je bouwt, voor zover ik het nu op je foto's kan zien, heel mooi en erg realistisch. Ik ben benieuwd naar het vervolg. Nog even een vraag, wat heb je op het perron gebruikt? Het lijkt op betonplaten. Iets wat ik op mijn losweg ook wil gaan doen.
Met groet, Jan
-
Ziet er mooi uit. Succes met verder bouwen.
-
Ik heb inderdaad geprobeerd betonplaten te imiteren voor het perron.
Ik heb hiervoor foamboard gebruikt en verschillende lagen op elkaar geplakt totdat ik de juiste hoogte kreeg. De zijkant heb ik van schuim gelaten, wanneer dit geschilderd is lijkt het grof beton. Ik heb met een mesje de randen vande beton platen in het foamboard voorzichtig ingesneden. daarna de bovenkant van het perron geschilderd met Revell mat 75. vervolgens met sepia ecoline eroverheen en dit weer weggedept met keukenpapier, langs de randen van de betonplan heb ik wat meer ecoline laten zitten.
Ik zal proberen wat betere foto's ook hiervan te maken, maar met de slechte verlichting op mn kamer zal dat wel lastig worden.
mvg. Xander
-
Is een goede TL bak met daglicht buis dan niet de beste infestering voor de hobby op korte en lange termijn? ;)
Groetjes Michiel
-
inderdaad.. zeker investering op t goede moment gezien de g*mm* folder van afgelopen weekend.
inmiddels een drietal nieuwe locs aangeschaft, die zijn nu onderweg met de post. het gaat om een br 38 van trx (de meest recente versie), een br 94 van Fl* en een v100 van rco.
zodra ik de verlichting binnen heb zal ik hier eens wat mooie plaatjes van proberen te maken (ook t landschap is inmiddels weer in een iets verder gevorderd stadium)
Xander
-
Hallo allemaal,
De nieuwe loks die ik eerder noemde komen morgen en maandag.
Ondertussen heb ik wel weer het een en ander aan het landschap gedaan. Zo is de spoorwegovergang weer een klein stukje gevorderd en is het grootste deel van het landschap voorzien van gras in de vorm van grasvezels. De de weg heeft een laagje gips en daarna zijn definitieve kleur gekregen.
Ook is er een telefoonhuisje voor bij de overgang gebouwd en heb ik de rand aan de voorkant afgewerkt.
Onderstaande foto's laten zien hoever ik nu ben (TL buis wordt vanmiddag gekocht dus vanaf dan hopelijk wat lichtere foto's)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC03135.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC03122.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC03123.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC03132.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC03130.jpg)
Vragen en opmerkingen (vooral ook kritische) zijn altijd welkom.
Groeten, Xander
-
Ziet er geod uit.
-
Zo, dit weekend een paar (naar mijn idee) prachtige locs gekocht waarvan hieronder wat plaatjes.
Ik ben inmiddels begonnen met het bouwen van de 'bockkran', deze moet natuurlijk realistisch verouderd worden maar ik vind het moeilijk een goede kleur te vinden voor de ijzeren constructie.
Ik hoop dat iemand mij daar wat advies over kan geven en misschien ook wat tips over hoe zo'n ijzeren constructie ook goed te weatheren.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC03165_1.jpg)
br 38 van Trix
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC03166_1.jpg)
een v100 van Roco
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC03248.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC03249.jpg)
br 94 van Fleischmann
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC03251.jpg)
en dan hier nog een plaatje van de toekomstige verlaadkraan, het bouwpakket staat al eerder in dit draadje op foto.
grtzz Xander
-
Xander,
Goed bezig,
Maar als tip, misschien is het mogelijk om met wat meer licht te fotograferen?
Groetjes,
Mark
-
Goeiemiddag allemaal!
tijdlang niks gedaan met dit topic maar hier dan weer n kleine update. Ik heb een tijdlang na zitten denken over verschillende baanplannen voor Waldhofen en inmiddels ben ik eruit en begonnen met de onderbouw welke een lengte zal hebben van 5,5 meter. Een realistisch station wordt dus mogelijk.
Na mijn vakantie ga ik verder met de onderbouw, deze week ben ik eerst verdergegaan met het stationsgebouw waarover ik graag jullie mening hoor:
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC07194.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC07194.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC07195.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC07195.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC07196.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC07196.jpg)
Greetz..Xander
-
NETJES jocchie, dat wordt nog wat met jou!!!
Veel succes,
Frederico
-
Complimenten, een plaatje! Zelfbouw?
Groet Jaap
-
Bedankt voor de compimenten!! :D
@Jajo: het is geen zelfbouw, ik heb het gebouw uit een bestaande kit gemaakt (foto staat geloof ik wat verder bovenaan de pagina) Ik heb alles een ander kleurtje gegeven en wat kleine dingen wat aangepast.
PS: als iemand nog een leuk id heeft voor een seinhuis in gelijksoortige stijl hoor/lees ik het graag.
Grtn, Xander
-
Ik had dat model helemaal niet herkent kan je nagaan wat je met een paar kleurtjes kan doen, goed voorbeeld.
Leuk,
Frederico
-
Hoi Xander,
Mooi! Ook mijn complimenten!
Tip (als het mag ;) het is opbouwend bedoeld ;D): iets meer "wash" over je gebouw, en iets minder drybrush. Dan komen de klinkers en dakbedekking nog mooier uit.
Ik ben inmiddels begonnen met het bouwen van de 'bockkran', deze moet natuurlijk realistisch verouderd worden maar ik vind het moeilijk een goede kleur te vinden voor de ijzeren constructie.
Ik hoop dat iemand mij daar wat advies over kan geven en misschien ook wat tips over hoe zo'n ijzeren constructie ook goed te weatheren.
De kit gewoon een basiskleur geven. Dat kan een grijs- of ijzertint zijn, maar "machinegroen" kan ook. Veel van dat soort spul heeft altijd die typische tint groen. De kleur die ik bedoel is die van bv. duitse armseinpalen.
Daarna een zwarte wash er over heen, en daarna drybrushen met een beetje roest, grijs en wit. Dat zou het dan moeten zijn!
Hopelijk heb je iets aan deze tip. Succes!
Grtz, 8) Ronald 8)
-
Het station is erg mooi, leuk gedaan. Hoe staat je baan er nu bij, zo na vijf maanden sinds de laatste plaatjes? Of heb je sindsdien een vriendin? :D
-
Of heb je sindsdien een vriendin? :D
Dat zou zonde voor z'n geld zijn.... ;D
-
Het station is erg mooi, leuk gedaan. Hoe staat je baan er nu bij, zo na vijf maanden sinds de laatste plaatjes? Of heb je sindsdien een vriendin? :D
:P neej dat niet... wel een zeilboot en die heeft toch de voorkeur gehad de afgelopen maanden ;) (de baan die dr was is afgebroken, nieuw rail-plan en foto's van de onderbouw volgen ook binnenkort)
@Ronald: die bockkran heb ik inmiddels ook af, zal vanavond daar es wat fotootjes van plaatsen (ben benieuwd of t een beetje is wat je bedoelde).
Ook zou het geven van een wash aan gebouwtje nog beter zijn, helemaal mee eens.. bij de volgende gebouwn zal ik dat ook zeker doen.
Greetzz.. Xander
-
Zoals gezegd hier een plaatje van de laadkraan.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC07202.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC07202.jpg)
Ook heb ik even verder gewerkt aan t ontwerp dat nu we zo goed als af is. Het geheel heeft een lengte van 5,5 meter en ik ben uitgegaan van het principe less is more. Naast het stationsgebouw zullen er dus alleen een kleine goederenloods en een locloods met toebehoren bij komen. (seinhuis waar ik eerder naar vroeg is denk ik niet nodig)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/WaldhofenIV.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/WaldhofenIV.jpg)
Het simpele ontwerp spreekt denk ik wel voor zich, als er vragen zijn hoor/ lees ik t wel.
(de wissels hadden handiger geplaatst kunnen worden alleen deze had ik al in mn bezit)
Greetz.. Xander
-
Mooi Xander, de kraan ziet er erg realistisch uit. Wat betreft je ontwerp:
- Komt er aan de rechterkant een fiddle-yard? Of een keerlus?
- Het geheel oogt nog wat steriel en recht-toe-recht-aan. Door bijvoorbeeld een spoor niet evenwijdig aan de 'plaatrand' te leggen krijg je m.i. een mooier geheel. Ook eindigen de sporen nogal symetrisch aan de linkerkant, je zou daar iets meer variatie kunnen aanbrengen.
Verder wil ik je nog de tip geven om niet zoveel perron aan te leggen als in je ontwerp, zorg dat je ook daarvoor het 'less = more' principe toepast om een realistisch geheel neer te zetten.
Succes, ik kijk uit naar verdere foto's!
Gr.
Frank
-
Zoals gezegd hier een plaatje van de laadkraan.
Netjes, Xander! :)
Grtz, 8) Ronald 8)
-
Frank,
Aan de rechterkant komt een fiddleyard, erg simpel want veel materieel heb ik niet. wat betreft de hoeveelheid perrons, op de tekening lijkt het inderdaad erg veel maar het is gewoon bestrating op een kleine verhoging.
Het recht toe recht aan komt ook helemaal goed, ik leg alles in een hele flauwe boog, vond t voor een snelle tekening iets teveel werk.
Ik hoop komende dagen te beginnen met het leggen van wat sporen, als het wat wordt post ik nog wel wat foto's na t weekend.
Greetz.. vanuit het tropische Groningen, Xander
-
Zo, de rails liggen inmiddels provisorisch, op een tijdelijke ondergrond. Na mn vakantie (over 3 week) heb ik de beschikking over het nodige gereedschap waardoor ik kan beginnen met de houten constructie voor de rails en het landschap.
De foto's geven nu in ieder geval een aardig beeld hoe het geheel eruit komt te zien. Het plan is nog iets gewijzigd zoals te zien zal zijn in de foto's. ( niet spectaculair maar een incompleet bouwverslag vind ik ook zonde ;) )
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC07359.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC07359.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC07360.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC07360.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC07361.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC07361.jpg)
(excuus voor de onscherpe en donkere foto's)
Groeten, Xander
-
Netjes Xander, de wisselcombinatie lijkt nu veel beter! Ik ben echt benieuwd naar je eindresultaat.
1 opmerking; Zie eerste foto, als je de rails daar links (t.h.v. huis) zo laat liggen en naar rechts toe iets naar de achtergrond toe legt ligt het geheel mooi iets scheef zodat het niet zo statisch wordt. Volgens mij is dat op de laatste foto zo, maar ik kan dat niet goed zien.
Grtz, 8) Ronald 8)
-
Ronald, bedankt voor de tip, lijkt inderdaad veel beter wanneer het net een paar graden schuin ligt tov de 'rand'
mvg Xander
-
Graag gedaan, Xander.... ;) Maar Frank had het ook al genoemd:
Het geheel oogt nog wat steriel en recht-toe-recht-aan. Door bijvoorbeeld een spoor niet evenwijdig aan de 'plaatrand' te leggen krijg je m.i. een mooier geheel. Ook eindigen de sporen nogal symetrisch aan de linkerkant, je zou daar iets meer variatie kunnen aanbrengen.
Ga zo door! Ik zie je vorderingen met interesse tegemoet! :)
Grtz, 8) Ronald 8)
-
Ziet er heel goed uit, ben zeer benieuwd naar het eindresultaat!
Ronald
-
Hallo beste lezers!
Na lange tijd weer een update. Ik heb de hele onderbouw klaar en de rails ligt inmiddels ook. Adviezen opgevolgd en zoals op de foto's te zien is het geheel in een flauwe boog gelegd wat het inderdaad een stuk fijner maakt en geloofwaardiger om naar te kijken.
De foto's zullen wel voor zich spreken.
Waldhofen is dus een zijlijn station met een gecombineerd perron voor goederen en personen. Tevens zal er een zeer klein depot bestaande uit locloods en attributen te zien zijn.
Eens per dag zal er echter een reizigerstrein arriveren bestaande uit oude Pruisische vierassers getrokken door een p8.
Wat vaker zal er een buurttrein verschijnen met 4 umbauwagen getrokken door een v100.
een gemengde buurtgoederentrein getrokken door een br 94 zal ook regelmatig te zien zijn (heeft iemand hier misschien leuke ideeen voor een passende treinsamenstelling???)
De foto's
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC08209.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC08209.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC08210.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC08210.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC08211.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC08211.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC08205.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC08205.jpg)
Zoals te zien is heb ik nog steeds moeite mooie foto's te maken.. zodra de achtergrond klaar is zal ik aandacht besteden aan goede verlichting.. zodat ik zeker weet dat de kleuren van de rails/ ballast etc. goed uitkomen en de foto's mooier worden.
dat was t voor nu.
greetz, Xander
-
Hallo Xander,
Mooi! Dat was wat ik (en de anderen) bedoelden. Zie je nu hoe mooi het over de bakken "vloeit"? Dat geeft een ruimtelijker en speelser effect, vooral bij het kleinschalige thema dat je gekozen hebt.
Ik blijf je volgen :D
heeft iemand hier misschien leuke ideeen voor een passende treinsamenstelling???
Helaas kan ik je hier als Amerikaans rijder niet verder mee helpen.... ;)
zodra de achtergrond klaar is zal ik aandacht besteden aan goede verlichting..
Maak het niet te gek, een aantal normale goedkope Gamma (of doortgelijke bouwmarkt) TL armaturen (9 euro?) doen wonderen. Als je dat later wilt kun je er speciale tubes in doen, maar de wat hardere "kleur" van de standaard buizen doet het ook goed als werklicht.
Gtz, 8) Ronald 8)
-
Xander, al eens gedacht aan railbusjes, als jou zijlijn niet al te steil is kan je een VT95/Br795+VB95/Br995 gebruiken, de motorwagen moet dan wel omlopen want zoals de oude type aanduiding aangeeft VB95 een bijwagen en heeft dus geen cabine.
Als de lijn meer hellingen kent dan zou je voor de 2 motorige versie de VT98/Br798 kunnen gaan hier kan je dan een VS98/998 achter hangen met evt. een VB98/998 er tussen. De VS98 is het stuurstandrijtuig, dus omlopen is dan niet nodig. Je kan bij deze trein evt. ook goederenwagen meegeven.
Verder zijn de Accutriebwagen ETA150/Br515 ook nog een goeie voor zijlijn evt. in combi met stuurstandrijtuigen ESA150/Br815 ook een goederenwagen of een personenrijtuig( vaak als koerswagen) kan je er dan prima achter hangen.
Een V100.2/Br212+4 3assige umbauwagens eentje 1e/2e klas en 3 2e klas+ een midden instap of een silberling( BDnf738 Häzenkaste) stuurstand kan ook prima. De V100.2 kan ook vervangen door stoomlocs, maar het hangt van de regio af welke type locs voor trek/duwtreinen geschikt waren. Je kan ook 3 silberlinge nemen waarbij je wel die BDnf738 moet behouden.
Groetjes Michiel
-
Hallo allemaal!
Ten eerste nog bedankt Michiel voor deze suggesties! Zodra de portemonnee het toelaat zal ik kijken wat ik er mee kan ;)
Ik heb het plan weer een klein beetje aangepast en ben nu echt begonnen met bouwen. Voor een deel zijn de ruwe vormen van landschap klaar, gemaakt met piepschuim. Binnen enkele weken zal dat allemaal onder een laagje gips bedekt zijn.
de foto's spreken waarschijnlijk wel voor zich. Zodra ik de complete ruwbouw klaar heb en alles voorzien is van een eerste laagje gips zal ik weer wat foto's plaatsen.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC08315.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC08315.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC08316.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC08316.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC08317.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC08317.jpg)
commentaar/ opmerkingen/ suggesties/ vragen.. ze zijn allemaal welkom!
met vriendelijk groet, Xander
-
Ben je nu afgeweken van je eerdere plannen? Ik zie hier geen wissels en vertakkingen meer, zoals in je baanplan op de vorige pagina?
-
Klopt, miste ik ook al.... Wat heb je gedaan, Xander? ??? ;)
-
Wacht maar ;).. vertakkingen zijn er nog wel.. alleen niet te zien op de foto's.... (het stationsgedeelte is nog niet klaar)
Betere foto's komen binnenkort
mvg, Xander
-
Vandaag weer een stukje ruwbouw afgemaakt, het begint nu in ieder geval wel vorm te krijgen.
onderstaade foto laat zien wat er verandert is
(t is niet veel maar zo blijft t bouwverslag toch compleet.)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC08337.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC08337.jpg)
Om nog even terug te komen op eerdere opmerkingen, ik vond de ligging van de sporen inderdaad best mooi maar moest het landschap eromheen plannen en dat is juist niet de bedoeling. Daarom heb ik eerst nagedacht over hoe het totaalplaatje eruit moet komen te zien, toen ben ik begonnen met de onderbouw van de rails, het resultaat is dan dat het meer lijkt alsof de spoorbaan in het landschap ligt ipv landschap dat losstaat van de spoorbaan.
Rangeermogelijkheden zijn er, echter zijn deze beperkt, het gaat mij toch vooral om het landschap en het zien rijden van een voorbeeldgerechte lange trein daardoorheen.
MVG, Xander
-
Zo, even weer een update voor de compleetheid van het bouwverslag.
Ik heb het plan nog een klein beetje verder aangepast, het komt nu wel weer aardig neer op het eerste plan dat ik had, echter met een mooier en realistischer (hoop ik) oogender landschap.
Op de onderstaande foto's is het definitieve railplan te zien. Het is een doorgangsstation geworden aan een enkelsporige hoofdlijn. Dat geeft mij het excuus af en toe ook een sneltrein te laten rijden.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC08391.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC08391.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC08390.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC08390.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC08389.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC08389.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC08388.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC08388.jpg)
Op dit moment ben ik bezig het landschap te voorzien van een laag gips. Ik heb gelezen over een bepaalde techniek, zip-texturering genaamd, is er iemand die mij iets meer kan vertellen over deze manier van landschaps(bodem)kleuring?
Volgende week staat het leggen en schilderen van de rails op het programma, dan volgen er meer foto's.
Met vriendelijke groet, Xander
-
Ik weet niet wat ziptexturering is maar als je toch met gipsen bezig bent is dit (http://modeltreinbaan.nl/?page_id=536) misschien een handige methode.
Het ziet er trouwens goed uit wat je aan het maken bent!
Groet Jaap
-
Jaap, bedankt voor de tip, het resultaat komt wel ongeveer op hetzelfde neer als wat ik op de foto's van zip-texturering heb gezien. Ik gebruik trouwens zakken 'modellgips'. Voor de tweede laag is een gips met een ruwere structuur misschien mooier dus hechtgips? is dit Rotband of Geelband? of is het echt specifiek hechtgips?
Mvg, Xander
-
Uitleg:
Texturing:
Both methods of construction require some degree of texturing. The simplest method is to apply a layer of white glue and sand, but I prefer to add a layer of plaster as this makes the terrain stronger. Paint a thin mix of plaster and either sprinkle on dirt, or mix dirt into your plaster before application. The plaster could be coloured to avoid the glaring white spots when terrain is damaged.
"Zip" Texturing:
Some modellers finish their scenery with powdered plaster mixed with dry pigment paint. This is sprinkled over terrain which is first dampened with water spray. Extra water is then trickled over the landscaping from the top with an eye dropper or baster. This washes crumbs of plaster into the gulleys to produce a very quick and realistic texture. Earth and rock texture is usually applied first with grass added last. Flock is often added to the dry grass mix.
Zip texturing is het nat in nat werken met pigmenten, gips en verder materiaal. Het werd (en wordt) door verschillende amerikaanse modelbouwers gedaan in de landschapsbouw.
Gewoon proberen, of een goed boek er over kopen bij Kalmbach.
Grtz, 8) Ronald 8)
-
of is het echt specifiek hechtgips?
Gewoon en zak hechtgips van de Gamma.
(http://modeltreinbaan.nl/wp-content/uploads//Diverse-treinfotos-259.jpg) (http://modeltreinbaan.nl/?p=520)
Klik op het plaatje voor meer info.
Groet Jaap
-
Jaap, ik ga zo even bij de bouwmarkt langs om het op te zoeken. Bedankt voor de goeie tips met foto's op je site.
Ronald,
lekker simpel weer van me.. in het engels is er inderdaad veel meer over te vinden op internet(ik had alleen de nederlandse zoekterm gebruik), toch ook bedankt voor je reactie.
Zip-texturering is naar mijn idee wel een hele goeie manier voor een realistische ondergrond, dus ga dat zeker uitproberen.
Ook heb ik en fobie :P tegen die felgroengekleurde grasvezels, dus heeft iemand naast het gebruik van Woodlands turf ook nog tips voor het realistisch weergeven van gras? Of is het gebruik van turf dan toch een goeie en mooie optie?
mvg, Xander
-
Xander, ziet er goed en interesant uit, ik ga je topic weer volgen( nadat ik dat ff uit het oog verloren was).
Groetjes Michiel
-
Ronald,
lekker simpel weer van me.. in het engels is er inderdaad veel meer over te vinden op internet(ik had alleen de nederlandse zoekterm gebruik), toch ook bedankt voor je reactie.
Ik denk, ik help je effe... ;D Alle gekheid, ik volg het draadje al een tijdje, en misschien heb je iets aan deze info!
Grtz, 8) Ronald 8)
-
ik volg het draadje al een tijdje, en misschien heb je iets aan deze info!
ik ga je topic weer volgen( nadat ik dat ff uit het oog verloren was).
mooizo!! :)
altijd goed, trouwe lezers!
goeie reden om regelmatig te blijven posten.
mvg, Xander
-
Hallo allemaal!
Het is alweer lang geleden dat ik hier een update gepost heb. Er zijn dan ook wat dingen veranderd. Het piepschuim/ gips landschap werd mooi, maar de onderbouw voor de rails was een drama en ik heb besloten het allemaal te slopen.
Toen ben ik na gaan denken over een nieuw plan voor de nog bestaande onderbouw. Hierbij was mijn uitgangspunt nog steeds een eindstation voor een zijlijntje.
Ik werk nu gewoon weer met de mdf plaat als ondergrond en ben inmiddels drie weken aan het bouwen. In die drie weken heb ik:
- Het hele sporenplan uitgelegd en vastgelegd
- De achtergrond voorzien van lichte kleurschakeringen voor een realistischer effect
- De rails voor een groot deel geschilderd met flat earth van tamiya voor de bielzen en red brown van tamiya voor de railstaven (staven zijn nog niet gedaan)
- De kabelgoten voor de wissels en seinen aangelegd
- De basis voor het perron gemaakt
- Het materieel uitgebreid met nog een silberling en een set van acht goederenwagens
Onderstaand enkele foto's van de vorderingen in de afgelopen weken:
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/100_0416.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/100_0416.jpg)
Op deze foto de goederentrein zoals deze op dit moment samengesteld is.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/100_0420.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/100_0420.jpg)
dit is het eind van de lijn, op deze foto is goed te zien hoe de rails eruitzien nadat ze van verf voorzien zijn.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/100_0431.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/100_0431.jpg)
overzicht van het railplan + een typische zijlijn personentrein, de p8 met umbauwagen.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/100_0432.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/100_0432.jpg)
hier is het juiste stationsgebouw ter proef alvast op z'n plek gezet
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/100_0436.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/100_0436.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/100_0437.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/100_0437.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/100_0439.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/100_0439.jpg)
Dat was het voor nu, ben van plan de hele basis, dus ballasten, seinen, wegen e.d. in de komende twee weken aan te leggen dus er is snel weer een update.
(ook de juiste verlichting, die al lang in huis is, zal ik dan aansluiten)
-
Weer even een kleine update:
Wat is er gebeurd:
- Bouw van een laadperron
- Een tweede goederentrein compleet
- Mock-up van het te bouwen stationsgebouw gemaakt
Bouw van het laadperron:
Het laadperron is opgebouwd uit een basis van foamboard dat in de juiste vorm is gesneden. De imitatie van de betonnenbeplating langs de randen is gemaakt van stukjes karton. De wegen rondom het perron zijn eveneens van karton gemaakt.
Foto's:
Laadperron:
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/100_0487.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/100_0487.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/100_0490.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/100_0490.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/100_0491.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/100_0491.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/100_0494.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/100_0494.jpg)
Nieuwe trein:
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/100_0505.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/100_0505.jpg)
Sfeerplaatje:
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/100_0499bw.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/100_0499bw.jpg)
De komende dagen ben ik bezig met het maken van de wegen en het personenperron.
Ook ben ik druk bezig om mijn foto 'skills' wat te verbeteren.
Iedereen nog een fijne kerst!
-
Zo, je was een mooi einedje op weg. in 1 x weer gesloopt. Waarom was de onderbouw een drama dan?
Ik ga dit projectje ook zeker volgen! ;) 8)
-
Hoi Xander,
Je was zeker mooi op weg, maar ik zie dat je weer uitgekomen bent op je eerste opzet. Mooi. We wachten weer rustig af wat komen gaat..... ;)
Grtz, 8) Ronald 8)
-
Derossa, ik zal even kort uitleggen waarom het allemaal niet werkte. Om te beginnen ligt dat vooral aan mezelf, ik ben veel meer een scenerybouwer dan een electronica expert. Dus wat deed ik, snel een basis maken voor de rails van foamboard en de ruimten eromheen opvullen met piepschuim. Op zich niks mis mee.
Ik besloot om de heuvels van piepschuim eerst te voorzien van een laag gips alvorens te beginnen met het leggen van de rails. Dat zijn gelijk 2 fouten.
Ten eerste had ik voor een heuvellandschap net zo goed papiermache kunnen gebruiken. Door het gips werd het foamboard zo nat dat het overal krom ging trekken wat zou resulteren in een baanvak dat meer wegheeft van een achtbaan.
De tweede fout die ik maakte was niet te beginnen met het leggen van de rails. Als ik het foamboard eerst voorzien had van een laag kurk, dan de rails had gelegd en dat geheel met acrylverf geverf had, dan waren veel van de problemen vermeden geweest.
Dus iedereen die er ooit aan dacht zo een landschap te bouwen, bij deze mijn waarschuwing en ervaringen.
Ronald, ik ben ook erg blij dat ik nu weer zo verder kan. op een breedte van 50 cm, in het echt 43 meter komt toch niet zoveel hoogteverschil voor als ik gemaakt had. Zeker niet ergens in midden-Duitsland.
Het verschil met de eerste opzet is echter wel dat de boog nu naar de kijker toeligt ipv van de kijker af. Alles is ook wat ruimer opgezet en de rangeermogelijkheden zijn wat uitgebreider.
MVG, Xander
-
Hallo allemaal,
Weer een update. Ik ben inmiddels klaar met het maken van de basis voor alle bestrating. Deze bestaat voor een deel uit gips, waar ik kinderkopjes in probeer te krassen en voor een deel uit dik karton wat later betonweg zal worden.
Ook heb ik het voorbeeldmodel voor het stationsgebouw nu klaar. Het is een verbeterde versie van de vorige waar ik geen foto van geplaatst heb. Ik heb lang gezocht bij de verschillende fabrikanten maar kon eigenlijk geen enkel model vinden voor een redelijke prijs dat aan mijn wensen voldeed. Ik heb nog nooit eerder aan zelfbouw gedaan dus ben benieuwd wat dit gaat worden.
Foto's van de gipsweg:
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/100_0526.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/100_0526.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/100_0529.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/100_0529.jpg)
Ik heb met balsalatjes van 2x2 mm een mal gemaakt waar ik vervolgens het gips ingegoten heb. Was voor mij de eerste keer en tot zo ver ben ik best tevreden met het resultaat. In de weg zitten wat oneffenheden maar niet teveel waardoor het vrij realistisch zou moeten ogen.
Foto's stationsgebouw:
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/100_0535.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/100_0535.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/100_0540.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/100_0540.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/100_0546.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/100_0546.jpg)
Het is een erg simpel stationsgebouw geworden met kantoorgedeelte en schuur onder 1 dak. De schuur zal van hout zijn en de rest van het huis gepleisterd met bovenlangs een vakwerkrand. Naar mijn idee sluit de eenvoud van dit gebouw en het platteland uiterlijk goed aan bij de rest van de baan.
Dat was het voor nu.
Groeten, Xander
-
Updateje de zoveelste :)
Afgelopen weken verder gegaan met het schilderen van de railstaven met een penseeltje.. een tijdrovend karwei maar het loont de moeite.
Ook is er voortgang voor de perrons, hierbij 2 fotootjes van het personenperron. Wat ik me afvraag is of de kleuren realistisch overkomen? De bielzenrand moet nog gedrybrushed worden.
Verder staat er in de bestelling: 2 enkelarmige(?) seinen, roodbruin ballast, station Krakow, baanwachtershuisje, een kleine kolenbunker en een postwagen pruisische bouwstijl van fleischmann.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/100_0574.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/100_0574.jpg)
Het station dat er staat is een oude, het nieuwe bouwpakket zal helemaal geschilderd worden. Geen zelfbouw meer dus...ik heb nog nooit een baantje helemaal afgemaakt en ben bang dat dat hem ook niet gaat worden als ik aan zelfbouw ga beginnen op dit moment.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/100_0575.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/100_0575.jpg)
Dat was het weer, reacties zijn altijd welkom maar aan de lezersaantallen te zien wordt het draadje wel gevolgd :D
Groeten, Xander
-
Er valt weinig te zeggen, het ziet er gewoon goed uit :)!
Lekker simpel, toch genoeg rij en bouw mogelijkheden, ga zo door ;D!
Groeten,
Joeri
-
Bedankt voor je postieve reactie Joeri :D
Ik begrijp dat er weinig te zeggen valt. In dit stadium verandert er voor de kijker ook vrij weinig. Toch vind ik het wel leuk om het verslag zo compleet mogelijk te maken, zodat als het straks klaar(?) is, mensen toch kunnen zien hoe het allemaal opgebouwd is.
MVG, Xander
-
Whaw Xander! Schön Waldhofen wordt het.
Leuk om te volgen hoe je vordert met je module.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/100_0505.jpg)
Zie ik op deze trein een circustractor staan of verbeeld ik mij dit? Zelf ben ik in de weer met Circus-trein transporten,vandaar ::) .
Groeten Willem,
-
Willem,
Het is inderdaad niet duidelijk te zien op de foto ;) maar het is een wals van wegenbouwbedrijf Schwarz. De truck op de wagon ervoor is van hetzelfde bedrijf. De trein moet een bouwtrein voorstellen, de donderbus is een soort 'bouwkeet'.
Wel weet ik dat er van circus Krone een aantal rijtuigen uitgebracht zijn, wanneer en van welke fabrikant weet ik zo niet precies maar daar was je vast al van op de hoogte :)
Groeten, Xander
-
Je maakt vorderingen maar ik lees dat het station op de foto een oude is en dat je die gaat vervangen, is toch een mooi station.
-
Dirk,
Het station dat ik besteld heb is dezelfde als deze, deze is echter 3 jaar geleden zo uit de doos gebouwd. Wat ik met de nieuwe ga doen is deze helemaal schilderen en aanpassen, om het een zo realistisch mogelijk uiterlijk te geven. Als ik het goed doe moet dit lukken want zo uit de doos is het inderdaad al een heel mooi model.
Omdat de techniek van de baan echt heel simpel is, gewoon een transformatortje, wisselmotortjes en wat stroomloze stukjes, wil ik de aandacht vestigen op de scenery.
De grootste fout tot nu toe is het railmateriaal wat Piko code 100 is, maar dit had ik nog nieuw in huis dus dat heb ik gewoon gebruikt.
Groeten!
-
De grootste fout tot nu toe is het railmateriaal wat Piko code 100 is, maar dit had ik nog nieuw in huis dus dat heb ik gewoon gebruikt.
Ken het spul niet, Xander. Wat is er mis mee dan, en wat had je liever gebruikt?
-
Ronald,
Peco code 75 (was het toch) met slanke wissels had ik veel mooier gevonden, of Tillig code 83 met de flexibele wissels had een nog realistischer railplan mogelijk gemaakt. Maar alles heeft zo zn prijskaartje....
De Piko rails zelf vind ik kwalitatief prima, en heel lelijk is het ook zeker niet. Ik schilder de railstaven met een roestbruine kleur en de gaatjes in de bielzen heb ik dichtgemaakt en daarna de bielzen met een aardebruine kleur geschilderd. Als goedkoop alternatief geeft dit een prima resultaat.
Met vriendelijke groet, Xander
-
Oke, Piko A gleis is wat goedkoper, maar zo veel verschilt dat toch niet met bv Tillig. Kan me herinneren dat de wissel bouwpakketjes van laatstgenoemde niet echt duur waren.
Maar goed, je hebt de spullen al gelegd. Het rijdt verder toch wel goed?
-
Klopt, deze rails heb ik alleen al meer dan een jaar in huis... en het is altijd achteraf he ;) dus voor de volgende keer dan maar....
Het rijd verder prima, er valt weinig te rijden hier...beetje rangeren e.d. maar volgens de winkel moet ik rp25 flenzen of kleiner maar niet proberen op code 100 rails.. ik begrijp niet helemaal waarom dat een probleem zou zijn....
-
Xander, RP25 rijdt best wel op code 100, alleen bij de meeste wissels "valt" je rijdend materieel in het hartstuk. Als dat echt een probleem is kun je die opvullen met koper of messing stripjes, echter zullen dan je NEM wielen er niet meer door willen en opgetild worden....Ook is er wat meer ruimte bij de strijkrails (zeg ik dat goed?) die de wielen door het wissel moeten leiden.
Zo zie je maar; compromissen, compromissen.... ;D ;)
-
Zo, ik kan weer een stuk verder met de bouw van Waldhofen. Alle bestellingen behalve het postrijtuig zijn binnen.
Vanmiddag ben ik bezig geweest de seinen in elkaar te zetten, op de foto zie je het resultaat. Ze zijn niet werkend, dat heeft toch geen toegevoegde waarde voor mij.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/100_0578.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/100_0578.jpg)
Ronald, inderdaad :), een hoop compromissen, ik hou het dan maar gewoon bij NEM.
Dat was m weer voor nu. Voordat ik weer verder ga wil ik eerst de voorkant van de tafel netjes afwerken maar daarvoor moet ik weer naar de bouwmarkt... en laat ik daar nou al n hele tijd geen zin in hebben gehad.... :-[
Groeten, Xander
-
Ook het laadperron is weer een stuk verder, zo is het wegdek in betonkleur geschilderd, en de betonnenranden in een iets donkerdere tint. Het geheel moet natuurlijk nog geweatherd worden.
(klik op de plaatjes voor een vergroting)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/100_0583.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/100_0583.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/100_0584.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/100_0584.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/100_0587.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/100_0587.jpg)
Het schuurtje van een oud stationsgebouw doet hier perfect dienst als opslagplaats.
Groeten, Xander
-
De huidige stand van zaken:
Er zijn al een aantal stukjes geballast, elke dag een stukje en met een paar weekjes moet t dan wel klaar zijn 8). De weg naar het station is klaar (nog geen weathering) en het eerste groen, een basis van turf, ligt er ook.
Ik moet zeggen, een beetje ballast en wat groen op de baan maakt meteen al een wereld van verschil.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/100_0591.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/100_0591.jpg)
Overzichtsfoto 'Westzijde' (klik voor een vergroting)
Geen fantastische foto maar het geeft een indruk.
Groetjes, Xander
-
Ik ben enthousiast, Xander. Leuk! :)
-
Hoi,
Ik volg je draadje al enige tijd, als gast. Ziet er erg goed uit, lekker doorbouwen dus!
Je laad/los perron vind ik een leuk idee, misschien kan dat straks als inspiratie dienen voor mijn eigen laad/los perron.
Ik blijf dit draadje volgen!
groet,
Ivo vS
-
Bedankt voor de leuke reacties :)
Om het draadje een beetje levend te houden (ik neem aan dat niemand zit te wachten op een verslag van elke meter spoor die voorzien is van ballast ;)) hier dan even een fotootje van een nieuw rijtuig.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/100_0618_1.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/100_0618_1.jpg)
Het betreft een Pruisisch postrijtuig van Fleischmann zoals deze eind jaren 40 begin jaren 50 rond heeft gereden. Samen met 4 aanwezige pruisische rijtuigen vormt deze wagon het sluitstuk van een echte D-zug uit de jaren '50. Trekkracht is nu een p8 maar zit zelf te denken aan een br05 van Liliput daar deze in het echt ook alleen met zeer korte sneltreinen reed.
Iemand die weet of zo'n br 05 ook met pruisische rijtuigen reed of dat deze alleen met de nieuwere einheitsrijtuigen reed?
Met vriendelijke groet, Xander
-
Hallo allemaal!
Vandaag gewerkt aan het eerste gebouwtje voor Waldhofen (en anderen). Het betreft een baanwachterswoninkje van Auhagen die ik geplakt en geschilderd heb.
Hieronder het resultaat. Het stationsgebouw, te weten station Krakow, zal in dezelfde kleurstelling in het landschap verschijnen:
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/100_0619.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/100_0619.jpg)
Klik voor n groter plaatje.
Een opmerking is altijd welkom :)
Groetjes, Xander
-
Hoi Xander,
Leuk topic, leuke opbouw en goed dat je geswitched bent naar modules, alhoewel je eerste opbouw landschappelijk natuurlijk spannender was.
Klein stukje feedback. Je hebt nu 2 enkelarmige seinen staan , maar eentje daarvan zou een gekoppelde dubbelarmige moeten zijn, omdat je altijd door 'kromme' wissels heenmoet (maximaal 40 km/h).
De linker op jouw foto is prima, de rechter zou de dubbelarmige moeten zijn.
Eddy
-
Eddy,
Bedankt voor die opmerking, dat zal ik in de toekomst veranderen. Deze baan is trouwens nog vast, een lange plank van vijf meter. De gebouwen die ik nu maak waren oorspronkelijk bedoeld voor deze baan maar zullen later op een geplande modulebaan komen te staan.
Die modulebaan gaat eerst tot in het laatste detail gepland worden en in de tussentijd gebruik ik Waldhofen om allerlei dingen te oefenen qua landschapsbouw e.d.
Groeten, Xander
-
Hoi Xander,
Ik heb even in mijn foto bestand gezocht maar kan geen beeldmateriaal vinden van een 05 met de door jou bedoelde Pruisische rijtuigen.
Kwam even geleden wel dit tegen toen ik opzoek was naar rijtuigen om achter m'n 03.10 te hangen:
http://stummi.foren-city.de/topic,18900,-baureihe-05-vor-quot-normalen-quot-schnellzuegen.html
en
http://stummi.foren-city.de/topic,10189,-maerklin-insider-br-05-neuheit-2007.html
Beide over de 05 met info over voor en na de verlaging van de keteldruk (1950).
Misschien kun je er wat mee.
Groet,
Ivo vS
-
Goeienavond!
Nieuws vanuit Waldhofen! Ten eerste vordert het nieuwe stationsgebouw gestaag:
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/100_0623.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/100_0623.jpg)
Het staat allemaal nog los, dak moet nog geschildert worden. Aan de spoorzijde komt waarschijnlijk ook een perronoverkapping, daarbij gebruik ik het dak van het oude station Krakow dat ik nog heb liggen.
Dit gebouw zal zowel dienstdoen op Waldhofen als op de geplande modulebaan. Deze modulebaan zal gebouwd worden geheel naar Pruisisch voorbeeld uit tijdperk 1. Inspiratie is grotendeels aanwezig, ben vandaag naar de beurs in Assen geweest en heb daar drie delen van een serie over Pruisen van het Eisenbahn Journal gekocht, evenals een Puisische goederenloods van Auhagen.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/100_0624.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/100_0624.jpg)
De beurs viel me ontzettend tegen( ik ga bijna nooit naar zo'n ruilbeurs), wat wordt er toch een hoop rommel aangeboden, en dan maar volhouden dat fleischmann en marklin toch echt de beste rails leveren :-|, en dus niemand die mijn nieuwe Piko rails wilde inkopen. Na goed zoeken vond ik gelukkig wel deze (aardig prijzige) tijdschriften, wat een fantastisch beeldmateriaal.
Ivo, hierin heb ik ook foto's gevonden van die rijtuigen met bijpassende lok, toch erg bedankt voor het meedenken! :D
Groeten, Xander