BeneluxSpoor.net forum
Vraag en antwoord => (Her)beginners => Topic gestart door: Camickaeze op 06 January 2008, 14:52:58
-
Beste iedereen,
Ik heb me groen en geel gezocht naar een antwoord, maar kon em nergens écht vinden. Als ik een kit koop van Artitec waar bestaat dit dan uit (materiaal)? En zijn de kits ook kant en klaar te koop? Ik ben niet écht een doe-het-zelver dus dat gaat nog spannend worden!
Alvast bedankt!
-
Hallo Camickaeze,
De modelbouwkits van Artitec zijn gemaakt van Resin (Dat is een kunstgiethars). Deze kits zijn bedoeld voor de zeer ervaren modelbouwer.
Aandachtspunten:
- Je dient de onderdelen heel nauwkeurig uit te schuren (Hier heb je heel veel geduld voor nodig).
- Het Resin schuurstof schijnt een heel giftig goedje te zijn.
- Resin is nogal breekbaar.
- Resin laat zich niet lijmen met modelbouwlijm, maar met secondelijm of industrielijm.
Artitec brengt sinds enige tijd ook 'ready made' modellen uit, maar dat zijn doorgaans alleen de kleinere scenery spulletjes, zoals diverse soorten paarden-en-wagens.
Heel fraaie modellen (Zoals Station Elsloo) worden helaas niet 'ready-made' op de markt gebracht.
Maar ik hoop echt dat Artitec het assortiment 'ready-made' flink gaat uitbreiden.
Met vriendelijke groet,
Tom
-
Het zijn erg mooie gebouwen alleen je moet ze volgens mij ook nog zelf spuiten.
-
Een Artitec-kit ziet er als je hem uit de doos haalt zo uit:
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/Art01.jpg)
Zoals je ziet, zitten er nog gietvliezen aan. Die verwijder je door inderdaad lang te schuren. Het beste doe je dat met waterproof schuurpapier en water. Dat voorkomt dat het resin-poeder gaat stuiven en da's niet gezond. Gebruik zowiezo een mondkapje. Schuren doe je dus zo:
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/Art05.jpg)
Schilderen moet je zelf doen, maar dat geldt naar mijn mening eigenlijk net zo hard voor FalKibPola-kitjes. Het is wat meer werk, maar dan eindig je ook met een mooi resultaat:
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/art5_10a.jpg)
Ooit heb ik voor de Galerie op het oude BNLR-forum een serie artikelen geschreven over het bouwen van Artitec-modellen. Alle foto's (b.v. de twee hierboven) heb ik nog wel, maar de tekst zal ik echt ergens moeten opgraven op een oude PC ofzo. Indien daar behoefte aan is, wil ik wel een poging wagen.......
Groeten, Rob
-
Hmmm, toch iets lasterig dus dan ik dacht.. En huisje is volgens mij (hopelijk geen nekschot nu) redelijk recht-toe-recht-an, maar aangezien ik een boot(je) wil maken kies ik volgens mij meteen voor het meest moeilijke wat er te vinden is...
Om dan het verhaal maar een andere wending te geven; heeft iemand een leuke, mooie, realistisch alternatief voor bijvoorbeeld een Tjalk of een klein binnenschip?? Schilderen moet het probleem niet zijn, maar ik ken mezelf, zo'n Artitec-kit gaat het écht niet worden! ;D
Alvast bedankt!
Floris
-
Hallo Rob, het zou heel fijn zijn als jouw artikelen hier opnieuw geplaatst worden. Kunnen we toch allemaal weer van leren, hopelijk bezorgt mijn vraag je niet een hele hoop werk, maar ik kijk er wel naar uit. :)
Groeten van Jan
-
Hi Floris,
van Artitec heb ik liggen:
-roeibootjes
-bloemenstal
-bakfiets
-Rijnschip
En dat allemaal in N. De roeibootjes zijn klaar en geschilderd. En ze zijn erg mooi geworden. Je hoeft bij de roeibootjes, afgezien van de peddels, niks in elkaar te zetten. Leuk om eens te oefenen. Ik moet overigens zeggen dat mijn vriendin dat allemaal heeft gedaan/gaat doen.
Zij is nu bezig met het Rijnschip. Dat valt nogal mee, afgezien van een paar echt kleine flutonderdelen. Het past allemaal voor geen meter, en vandaar dus dat (nat) schuren. Dan is het best te doen.......zoals werd gezegd: met extreem veel geduld.
Na het Rijnschip komt de bakfiets (gepriegel, verder niet moeilijk) en dan de bloemenstal. Die is uitermate klein in N. Maarrrr......daar vindt je links in het menu onder het kopje 'Galerie' een mooie demo (in HO) van.
Huizen schijnen moeilijk te zijn, omdat alles zo erbarmelijk slecht past op het eerste gezicht. Maar veel geduld, schuurpapier en wat van die vijltjes doen wonderen. En oja: R T F M. Staan best nuttige adviezen in.
-
In de Galerie (onder Scenery) staat de bouw van de Artitec bloemenkiosk beschreven.
Zelf heb ik voor mijn Diorama (voor Europspoor) een 4-tal geveltjes van Artitec gebruikt. Ze zijn zeker niet heel lastig; goed nat schuren en met verdunde verf schilderen (een paar lagen aanbrengen voor het goed dekt). Kan weinig mee mis gaan.