BeneluxSpoor.net forum
Vraag en antwoord => Digitaal => Topic gestart door: Hans van de Ven op 02 April 2018, 16:13:27
-
Is het mogelijk om een stammetje van vier rijtuigen te verlichten door in de eerste de Digikeijs-strip 80 010 (dus met ingebouwde decoder) en in de drie volgende wagens de eenvoudige strip DR 110 te plaatsen en het geheel met stroomvoerende koppelingen met elkaar te verbinden? Ofwel: kan die ene decoder vier lichtstrips aan?
-
* 4 extra functions outputs with a capacity of 500mA each : maw als je 1 uitgang ervan gebruikt en je beperkt de stroom per deel op 125 mA dan gaat het zonder problemen. Dan zal je schijnwerpers hebben in je rijtuigen.Voor ledstrips is meestal 10 mA genoeg per kring van leds.
-
Uit mijn ervaring met een functiedecoder nee.....
Heb net een functiedecoder van D&H ingebouwd in een dubeldekwagon....maar zodra ik de 2de strip erbij trok ging ie uit ....dus dubbeldekker is nu geschakeld over de 2 functiedraden.
GR. Bjorn
-
Hans,
Dat moet mogelijk zijn. Zoals gemeld is een functieuitgang tot 500 mA belastbaar en de DR 110 vraagt max 40 mA. Ik heb het zelf iets anders toegepast: in een stam van vier rijtuigen twee sets van twee rijtuigen met een 80010 en een DR 110 met stroomvoerende koppeling en dat gaat prima.
Groeten,
Bert
-
ik stuur hier 6 rijtuigen uit 1 functiedecoder van Brelec FD410 .Kwestie van het stroomverbruik per wagon niet hoger dan 40 mA te laten worden.Functiedecoder heeft uitgang van max 300 mA en werkt perfekt. Ik gebruik de goedkope chinese ledstrips deelbaar per 3 leds.12 leds per wagon met voorschakelweerstand dat stroom beperkt is per 3 op 10 mA. Decoder zit in bagage rijtuig met 9 leds en 2 eindlichten.
-
hmmm raar,
dat lukte echt niet bij mij toen ik de 2 deel strips van Digikeijs aansloot
-
Ik had de oorspronkelijke vraag (zie dus bovenaan in dit draadje) ook in de support van Digikeijs gesteld. Daar kreeg ik vlot antwoord. Ook de daaruit volgende vragen waren binnen een halfuurtje van een reactie voorzien. Hier de complete tekst.
Antwoord Digikeijs: Dat is zeker mogelijk. Iedere extra uitgang op de DR80010 (frontverlichting, sluitlichten, 2x AUX) kan een vermogen aan van 0,5 ampère. Dit is ruim voldoende voor de DR110 ledstrips.
Vraag: Fijn dat het kan. Er rijzen twee nieuwe vragen. De DR80010 doe ik in rijtuig 1, dan moeten er dus vier draden 'achter' uit: de 3 als + naar alle volgrijtuigen, de 4 naar rijtuig 2, de 5 naar rijtuig 3 en de 6 naar rijtuig 4. Correct? En de tweede vraag: op welke functie schakelen die uitgangen?
Antwoord Digikeijs: Dat is correct! U kunt de gemeenschappelijke aansluiting als één draad doorverbinden naar alle rijtuigen. De extra uitgangen bedient u met F0, F1, F2 en F3. F4 wordt gebruikt voor het activeren van de leds op de DR80010 zelf.
-
Hoi Hans,
Ik weet niet of je een multimeter hebt, maar zoals Henk ook al aan gaf, 125mA (500mA / 4) is al genoeg vermogen voor voetbalstadion schijnwerpers. Dus je zou eens kunnen meten wat één DR110 vraagt? Makkelijkste is om hiervoor één DR110 aan de AUX van je DR80010 aan met de multimeter (in stroom DC stand) in serie aan.
Ik verwacht dat je makkelijk alle 4 de strips achter één uitgang kunt hangen. En ze zeggen wel 500mA per uitgang maar alle vier de uitgangen belasten met 500mA overleven denk ik de diodes in de DR80010. Kan niet zo zien wat er op zit maar dan heb je 3A diodes nodig, lijkt me wat fors.
Timo
-
Kon je die ledstrips niet dimmen met een aanwezig zijnde potmeter op de print? Of dat die digitaal kon dimmen (zal het laatste wel zijn)? Daar staat me iets van bij. Ik weet niet of de conventionele prints deze potmeter ook hebben?
-
Zoals ik eerder al zei: een DR 110 vraagt max 40mA (spec. Digikeijs) dus er kunnen makkelijk drie strips aan één functie uitgang. De DR110 heeft trouwens inderdaad een potmetertje aan boord om te dimmen. Dat werkt beter dan de digitale dimming op de 80010; deze moet je beslist met de leds richting dak plaatsen anders blijft dat een schijnwerper.
Groeten,
Bert