BeneluxSpoor.net forum
Vraag en antwoord => Digitaal => Topic gestart door: Dirk op 05 March 2018, 21:27:26
-
Heren, in mijn Stuurstand rijtuig van mijn M6 stam zit er een LoPi fx decoder. Die zorgt voor de verlichting wit/rood en cabine verlichting. Nu heb ik nog nooit een functie decoder gehad en weet dus niet hoe ik die moet adresseren. Is het de bedoeling dat die het zelfde adres krijgt als de loc die de stal rijdt? Of moet die een eigen adres krijgen? Ik weet dus niet of ik 2 decoders hetzelfde adres mag geven. En is het dan gewoon uitvogelen hoe ik de functies regel zodat het wisselt met de loc?
Dirk
-
Er zijn verschillende mogelijkheden, maar de functiedecoder hetzelfde adres geven werkt prima.
Er bestaat ook nog zoiets als consist. Dan geef je loc- en functiedecoder hetzelfde adres in cv19. Voordeel is dat dit kan terwijl het materieel op de baan staat.
Verder kan je in sommige centrales twee adressen koppelen. En bij een geautomatiseerde digitale baan kan de besturingssoftware adressen koppelen, om het verhaal dan maar compleet te maken. :)
Als de lichtwisseling niet naar wens is (tegelijk wit of tegelijk rood), dan draai je de rijrichting in de functiedecoder om in cv29.
-
Je kan zoveel decoders hetzelfde adres geven als je wil ;D
Dan reageren ze gewoon allemaal tegelijk.
Geen probleem dus.
Om een voorbeeld te geven. Stel je koopt lichtstrips met ingebouwde decoder die je inbouwt in rijtuigen die je vervolgens in een vaste treinstam laat rijden.
Dan is het wel zo handig dat ze allemaal hetzelfde adres hebben.
Als je de rijtuigen altijd met een vaste loc laat rijden zou ik gewoon hetzelfde adres als de loc gebruiken.
Waar je wel op moet letten is dat je de decoders apart programmeert.
Anders zullen ze allemaal dezelfde instellingen krijgen.
En dan kan je per decoder de functiemapping apart instellen zodat het reageert zoals je wilt.