BeneluxSpoor.net forum

Wat zijn we aan het bouwen? => BNLS forumbaan => BNLS-forum modulebaan => Topic gestart door: guest7823 op 17 February 2018, 14:15:51

Titel: BNLS-Module (h0): "Broad Street Viaduct" , de samenvatting
Bericht door: guest7823 op 17 February 2018, 14:15:51
Een snelle schets, voorlopig ontwerp.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/Broadstreet_viaduct_tekst.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/Broadstreet_viaduct_tekst.jpg)
Station 'ergens' in Londen, tijdperk 8: BR Sectorisation (1983 - 1994).
Vooral veel blinde bakstenen en betonnen achtergevels met een troosteloze uitstraling (bouwt lekker snel  ;D)
De sporen liggen in een flauwe boog met een straal van 5 meter en uiteraard met 3e rail (nee, niet van dat ene merk..  8)).
Twijfel nog wat over de weg. Lijkt me leuk daar wat beweging te introduceren.
Titel: Re: BNLS-Module (h0): "Broad Street Viaduct" , de samenvatting
Bericht door: guest7823 op 17 February 2018, 14:16:13
Vormstudie in 50 tinten grijs:  8)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/broadstreet001.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/broadstreet001.jpg)
Zo wordt wellicht iets duidelijker wat ik met mijn schets bedoel. De parkeergarage gaat wat hoger worden denk ik...

Uiteraard geïnspireerd door Hendrik Jan de moduleman.
Titel: Re: BNLS-Module (h0): "Broad Street Viaduct" , de samenvatting
Bericht door: guest7823 op 17 February 2018, 14:16:35
Geïnspireerd door de fraaie tekeningen in het draadje "Spoor van verandering" heb ik ook nog even zitten tekenen. (In het pakket Goochel Schetsmaar...  ;D)
Ik ben nu redelijk tevreden met het ontwerp:
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/Ontwerp_Broad_Street_Viaduct___klein.jpeg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/Ontwerp_Broad_Street_Viaduct___klein.jpeg)
De straat wordt geen doorlopende weg meer maar een éénrichtingstraat. De parkeergarage krijgt daar hooguit een uitrit. Geen bussen en taxi's dus op de baan maar wel losse auto's. Rijdende auto's is een optie maar daar ben ik nog niet uit.
Titel: Re: BNLS-Module (h0): "Broad Street Viaduct" , de samenvatting
Bericht door: guest7823 op 17 February 2018, 14:17:11
En in aanvulling op voorgaande nog even een korte lezing Engelse kitjes plakken.  8)
De getoonde pub is inderdaad van Metcalfe (http://www.metcalfemodels.com/). Het is geen papieren model maar van redelijk stevig karton, dat aan de voorzijde bedrukt is. Binnen komen nog de nodige verstevigingen zodat een heel licht maar toch stevig model onstaat.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/broadstreet007.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/broadstreet007.jpg)
Het getoonde model is een halfmodel van een pub in schaal 00. Zoals Henk Jan al opmerkte is dit model wat aan de forse kant voor een h0 baan.
Karton is 'op het continent' minder gebruikelijk dan op het Britse eiland. Hier worden meer styreenkitjes in elkaar gefrot. Beide hebben voor- en nadelen. Volgens mij zijn we in Nederland zo met de nadelen van plastic bouwpakketjes vergroeid dat we ze niet meer zien en het kartonwerk daardoor snel beneden de maat vinden.
Hét voordeel van de Metcalfe kitjes is de prijs; ik betaal voor de drie hier getoonde gebouwen omgerekend € 10,-- inclusief verzendkosten. Daar vind je bij Faller zelfs nog geen kapelletje, dat al sinds 1972 in productie is, meer voor... Verder zijn de kleuren zo uit de doos best aardig terwijl bij plastic een verfbeurt absoluut noodzakelijk is. En last but not least; het oogt zo lekker Engels.
Nadelen zijn er ook. Het oogt allemaal wat vlakker door het ontbreken van structuur in het karton en de naden van buitenwerkse hoeken staan open en vertonen kartonkleur..  Door de lage prijs zijn het uiteraard prima objecten om te pimpen, zonder dat je gelijk een duur model verprutst.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/broadstreet008.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/broadstreet008.jpg)
Close-upje. Alle onderdelen zijn al door Metcalfe voorgesneden en laat zich met een paar korte sneetjes losmaken uit het karton. De onderdelen passen prima en er wordt een uitgebreide handleiding bijgeleverd.

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/broadstreet009.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/broadstreet009.jpg)
Hét nadeel wat mij betreft: buitenwerkse hoeken met kartonkleur.

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/broadstreet010.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/broadstreet010.jpg)
En een gebouw met natuurstenen gevel. Hier valt het wat minder op.

En zo knutsel je voor ongeveer 10 euro een leuk straatje bij elkaar:  8)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/broadstreet011.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/broadstreet011.jpg)

Tja, het is geen zelfbouw en geen finescale maar ik vermaak me er (voor dit baantje dan...  8)) prima mee. Beetje terug in de tijd; lang geleden dat ik een huisje uit een bouwpakket maakte.
Titel: Re: BNLS-Module (h0): "Broad Street Viaduct" , de samenvatting
Bericht door: guest7823 op 17 February 2018, 14:17:34
Omdat ik nu zo langzamerhand alle kitjes die ik ga gebruiken in huis heb kan ik ook wat definitieve maten op papier zetten om te kijken hoe het uitkomt.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/Ontwerp_Broad_Street_Viaduct___def.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/Ontwerp_Broad_Street_Viaduct___def.jpg)
Raden maar; wat komt waar?  8)
Het magnorail tracé heb ik optioneel ook al vast ingetekend. Nog even nadenken of ik dat echt ga doen.
Ik denk ook nog na over een klein seinhuis, eventueel buiten gebruik en dichtgetimmerd, aan het einde van het voorste perron.
Titel: Re: BNLS-Module (h0): "Broad Street Viaduct" , de samenvatting
Bericht door: guest7823 op 17 February 2018, 14:17:58
En ook de bak is in huis:
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/broadstreet012.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/broadstreet012.jpg)

En in elkaar:
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/broadstreet013.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/broadstreet013.jpg)

En op elkaar:
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/broadstreet014.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/broadstreet014.jpg)

Blackboxen zitten ook in elkaar. Nog even vogelen hoe en waar ik die inslagmoeren monteer zodat het een demontabel geheel blijft. Vanwege schaarse ruimte wil ik alles zo demontabel mogelijk houden. Ik ga dus alleen op de onderbak bouwen en die komt ergens aan de muur te hangen. Als het zo ver is plaats ik wel een foto.
Titel: Re: BNLS-Module (h0): "Broad Street Viaduct" , de samenvatting
Bericht door: guest7823 op 17 February 2018, 14:19:28
Mijn vrouw wandelen met een vriendin, m'n dochter spelen bij een vriendje, kortom; het rijk alleen.  ;D
En omdat mijn woonkamer tevens de klusruimte is geeft dat mooi de gelegenheid om de ruwbouw van mijn modulebak af te ronden:

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/broadstreet017.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/broadstreet017.jpg)

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/broadstreet018.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/broadstreet018.jpg)
Uiteraard even wat huisjes, bus en een trein erin gezet. Het straatje links geeft een leuk door/inkijkje. Goede tip van Hendrik Jan.  (y)

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/broadstreet019.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/broadstreet019.jpg)
Op dit gedeelte gaat het allemaal gebeuren. De zij- en achterwanden hou ik voorlopig nog los, er moet alleen nog een gat voor de sporen in gemaakt worden. Achtergrond ben ik nog niet uit. Ik denk over een losse achtergrond die ik alleen bij een tentoonstelling aanbreng. Liefst mooi rondlopend in de hoeken.
Titel: Re: BNLS-Module (h0): "Broad Street Viaduct" , de samenvatting
Bericht door: guest7823 op 17 February 2018, 14:20:03
Kan het zelfbouwen toch niet laten:  8)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/broadstreet022.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/broadstreet022.jpg)
Rolluikje toegevoegd.

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/broadstreet023.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/broadstreet023.jpg)
Het is natuurlijk niet de beste buurt. Dit pandje krijgt nog een erker, ook met gesloten rolluiken.
Titel: Re: BNLS-Module (h0): "Broad Street Viaduct" , de samenvatting
Bericht door: guest7823 op 17 February 2018, 14:20:34
Meanwhile, in the little town called London....:

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/broadstreet024.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/broadstreet024.jpg)
Extra detailwerk aangebracht. Rolluiken van styreen, afgebroken tuinmuurtje, andere kleur kozijnen en een dame die van achter de gordijnen naar buiten staat te gluren.

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/broadstreet025.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/broadstreet025.jpg)
En uiteraard kan ik het niet laten om aan de huidige interieur-rage mee te doen. Geen finescale werk, als de sfeer maar typische Engels wordt.
Elvis achter de balie...  8)

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/broadstreet026.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/broadstreet026.jpg)
En zo ziet het er van buitenaf uit, met interieur verlichting.
Titel: Re: BNLS-Module (h0): "Broad Street Viaduct" , de samenvatting
Bericht door: guest7823 op 17 February 2018, 14:20:56
Productief weekend:
Ook nog rails gelegd en daarom ook maar een proefplaatsing van de gebouwen:
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/broadstreet029.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/broadstreet029.jpg)

En het doorkijkje:
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/broadstreet030.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/broadstreet030.jpg)

Foto's met platte flits genomen dus het oogt wat flets. Gebouwen staan nog los en (dus) scheef.
Titel: Re: BNLS-Module (h0): "Broad Street Viaduct" , de samenvatting
Bericht door: guest7823 op 17 February 2018, 14:21:35
Productief dagje vandaag. Dochterlief ziek op de bank en dus een beetje aan de eetkamertafel gekluisterd.  8)

Stapeltje karton:
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/broadstreet033.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/broadstreet033.jpg)
En daar maken we perrons van. Twee lagen karton voor de zijwanden, plaatje 1mm "asfalt" erop, verstevigingsribben eronder en klaar.

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/broadstreet034.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/broadstreet034.jpg)
Overzichtje.

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/broadstreet035.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/broadstreet035.jpg)
En het beeld op reizigersniveau. Hoogte lijkt me goed.
Titel: Re: BNLS-Module (h0): "Broad Street Viaduct" , de samenvatting
Bericht door: guest7823 op 17 February 2018, 14:21:56
Meanwhile in Little Britain:  8)

Bouwpakketjes plakken is natuurlijk suf en daarom moet er wel wat aan geprutst worden. De footbridge van het station dit keer;
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/broadstreet036.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/broadstreet036.jpg)
Langs de trappen staan leuningen opgedrukt. Dat kan natuurlijk niet. Uit 1mm styreen worden daarom een paar echte leuningen gefabriceerd.

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/broadstreet037.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/broadstreet037.jpg)
En het eerste mooie lelijke Network SouthEast rood op de baan.

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/broadstreet038.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/broadstreet038.jpg)
De trappen zijn oorspronkelijk donker grijs, bijna zwart, plastic. Ze hebben een beton grijze laag gekregen.

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/broadstreet039.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/broadstreet039.jpg)
De voetbrug zelf. In de kit zelf zitten twee wanden met ramen. Een ervan maak ik een dichte metselwerk muur en daar kunnen dan mooi wat posters op.
Titel: Re: BNLS-Module (h0): "Broad Street Viaduct" , de samenvatting
Bericht door: guest7823 op 17 February 2018, 14:22:24
Vandaag de footbridge geplaatst. Staat nu vastgelijmd op het perron.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/broadstreet043.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/broadstreet043.jpg)
Titel: Re: BNLS-Module (h0): "Broad Street Viaduct" , de samenvatting
Bericht door: guest7823 op 17 February 2018, 14:22:44
Hallo Marc,
Ziet er erg leuk uit.Zoals ik in Rijswijk beloofd heb geef ik je nog wat foto's ter inspiratie voor de verdere afwerking.En ook een voorbeeld van een stationsgebouw dat naast de voetbrug over het spoor gebouwd is.Het gaat hier om Shoreditch in de wijk Spitalfields.Deze wijk was oorspronkelijk de plaats van een middeleeuws klooster met ziekenhuis , St.Mary Spital.Koning Hendrik VIII verdreef de kloosterlingen.Daarna kwamen de Hugenoten.Toen deze in de 19e eeuw wegtrokken kwamen grote aantallen Oost-Europese Joodse immigranten, die weer na 1945 geleidelijk opgevolgd zijn door immigranten uit Bengalen.De foto's heb ik 20 jaar geleden gemaakt.Kort daarna is het hele gebied grondig op de schop genomen en is er van het oude station niets meer te herkennen.Het interessante aan het station is dat het aan de East London Line van London Underground ligt.De geschiedenis gaat terug tot 1825 toen men onder leiding van ingenieur Marc Brunel begon met de aanleg van een tunnel voor voetgangers onder de Thames.De bouw ging moeizaam doordat de tunnel steeds onder water liep.De leiding werd overgenomen door de zoon van Marc Brunel te weten Isambard Kingdom Brunel (bekend van de GWR) die de tunnel uiteindelijk in 1843 voltooide.De tunnel werd in 1865 overgenomen door de East London Railway Company.Deze liet de exploitatie uitvoeren door de London, Brighton & South Coast Railway.In 1869 reed de eerste trein van New Cross tot Wapping.In 1876 was de lijn verlengd tot Liverpool Street Station en deed de Great Eastern Railway ook mee met de exploitatie.Vanaf 1880 ook de South Eastern Railway vanaf hun station New Cross.Het aardige is nu dus dat tussen 1880 en 1913 in Shoreditch okergele LBSCR locomotieven , blauwe van de GER en groene van de SER kwamen.In 1913 werd de lijn geëlectrificeerd met 3e en 4e rail en de reizigersdienst verzorgd door de Metropolitan Railway die uiteindelijk opging in London Underground Ltd.De goederendienst bleef in handen van de GER en later LNER die daarvoor de Class J69 en F5 (met "condensing gear") voor gebruikte.Zoals op de foto's te zien is heeft men de verbinding met de hoofdlijn (oorspronkelijk Great Eastern Railway, inmiddels (Abellio) Greater Anglia) verbroken.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/Shoreditch_overzicht.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/Shoreditch_overzicht.jpg)

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/station_Shoreditch.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/station_Shoreditch.jpg)

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/Shoreditch_perron.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/Shoreditch_perron.jpg)

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/Shoreditch_uitgang_perron.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/Shoreditch_uitgang_perron.jpg)

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/Shoreditch_trap.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/Shoreditch_trap.jpg)

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/Shiteditch_dak.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/Shiteditch_dak.jpg)

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/Shoreditch_muur.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/Shoreditch_muur.jpg)
Tot slot nog een plaatje dat ik tijdens een "cabride"" maakte van een boogbrug waar een straat de lijn kruist.Op de achtergrond is nog net een vergelijkbare brug te zien waarbij een H -profiel balk gebruikt wordt om de brug te ondersteunen.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/brug_19.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/brug_19.jpg)
Overigens heeft Metromodels http://www.metromodels.net/ naast rollend materieel ook allerlei toebehoren zoals de "brick arched embankment station wall" en ook Kingsway http://www.kingswaymodels.com/index.htm
Wellicht heb je iets aan deze informatie.Succes met bouwen aan je mooie module.

Vriendelijke groeten,
Jan den Haan
Titel: Re: BNLS-Module (h0): "Broad Street Viaduct" , de samenvatting
Bericht door: guest7823 op 17 February 2018, 14:23:11
Speciaal voor Hendrik Jan de moduleman:
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/image_1425.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/image_1425.jpg)
Ziet er al lekker saai uit!  ;D
Titel: Re: BNLS-Module (h0): "Broad Street Viaduct" , de samenvatting
Bericht door: guest7823 op 17 February 2018, 14:23:41
En er is weer gebouwd. Voordeel van dat kartonnen knip en plakwerk is dat het snel bouwt.
Maar dat was dan ook de bedoeling.  8)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/image_1450.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/image_1450.jpg)
Nadeeltje is dat het iets minder strak werkt. Het werkt toch iets na en dat valt zo op het oog niet op maar bij het proefplaatsen van de garage tegen de bestaande bebouwing zijn er wat kieren op te lossen. Maar goed, dat is met karton ook allemaal weer makkelijk te doen.
Titel: Re: BNLS-Module (h0): "Broad Street Viaduct" , de samenvatting
Bericht door: guest7823 op 17 February 2018, 14:24:05
En omdat ik het niet kan laten het geheel even proef plaatsen op de bak:
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/image_1470.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/image_1470.jpg)
Titel: Re: BNLS-Module (h0): "Broad Street Viaduct" , de samenvatting
Bericht door: guest7823 op 17 February 2018, 14:24:24
Lekker hoor, dat karton... Bouwen op Fyra intercity-tempo.  ;D
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/image_1474.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/image_1474.jpg)
En uiteraard weer even proefplaatsen. Ik ben tevreden.
Titel: Re: BNLS-Module (h0): "Broad Street Viaduct" , de samenvatting
Bericht door: guest7823 op 17 February 2018, 14:24:41
Nog meer Londense gezelligheid:
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/image_1527.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/image_1527.jpg)

En met een pub in de buurt is het altijd leuker.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/image_1528.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/image_1528.jpg)
Titel: Re: BNLS-Module (h0): "Broad Street Viaduct" , de samenvatting
Bericht door: guest7823 op 17 February 2018, 14:25:28
Citaat
Waarschuwing: er is al ten minste 30 dagen geen nieuw bericht geplaatst in dit topic.
Tenzij je zeker weet dat je hier wilt reageren, overweeg je beter om een nieuw topic aan te maken.
Computers says No....   8)

Anyway, ik had in mei nog wat gefröbelt en dat niet geplaatst:
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/broadstreet047.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/broadstreet047.jpg)
Een vrij saai kantoorgebouwtje voor de overkluizing van het spoor. Even snel uitgetekend op de computer, doorzichtig styreen erop en dan profieltjes lijmen.

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/broadstreet048.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/broadstreet048.jpg)
Met dit resultaat.

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/broadstreet049.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/broadstreet049.jpg)
Vervolgens de vakjes inkleuren....  De rest moet nog gebeuren.

Gisteren verder gegaan met het landschap:
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/broadstreet050.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/broadstreet050.jpg)
Achter het perron komt een stuk grond. Basis van karton en vervolgens afgewerkt met Sculptamold.

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/broadstreet051.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/broadstreet051.jpg)
En een sneakpreview met het kantoorgebouw op zijn plek.
Titel: Re: BNLS-Module (h0): "Broad Street Viaduct" , de samenvatting
Bericht door: guest7823 op 17 February 2018, 14:26:08
En nog wat foto's van mezelf (sort of):
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_1139_5.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_1139_5.jpg)

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_1159_4.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_1159_4.jpg)

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_1163_2.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_1163_2.jpg)
Titel: Re: BNLS-Module (h0): "Broad Street Viaduct" , de samenvatting
Bericht door: guest7823 op 17 February 2018, 14:26:30
Meanwhile, in Broadstreet...
Naderen de laatste gebouwen de voltooiing, waarna ik me op detailleren en nog wat struikjes en groen kan gaan storten:

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/broadstreet053.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/broadstreet053.jpg)
Aan de rechterkant komt nog een half model dat de blik naar de moduleovergang een beetje belemmert. Achter de loopbrug is de achterzijde van het stationsgebouw zichtbaar, daar komt waarschijnlijk nog een schuin dak op. Door het 'belemmerdende gebouw' wordt het wat spannender om in de baan te kijken waar de trein vandaan komt. Inmiddels is ook een overkapping op het perron geplaatst, op het andere komt die ook nog.

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/broadstreet054.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/broadstreet054.jpg)
Aan de linkerkant heb ik het saaie kantoorgebouw verder afgemaakt. Tussen de puien heb ik metselwerkpenanten gefabriceerd waardoor de gevel aan diepte en karakter wint. Rechts in de straat zijn nog wat nieuwe auto's zichtbaar die gisteren bezorgd werden vanuit Liverpool. De rode dubbeldekker is ook nieuw. Wat is Londen zonder rode dubbeldekker tenslotte?

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/broadstreet055.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/broadstreet055.jpg)
De nieuwe aanwinsten op het dek van de parkeergarage. Het dak van de garage wordt nog een tintje lichter, het is nu te zwart,
Titel: Re: BNLS-Module (h0): "Broad Street Viaduct" , de samenvatting
Bericht door: guest7823 op 17 February 2018, 14:27:09
beacons! (y)

nu nog een zebrapad en een kever.
Die vier bijbehorende kereltjes lopen bij mij nog wel ergens rond op Plankendam...
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/beatles_1.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/beatles_1.jpg)

lekker bezig, Marc!
Titel: Re: BNLS-Module (h0): "Broad Street Viaduct" , de samenvatting
Bericht door: guest7823 op 17 February 2018, 14:27:26
Groenvoer bestelt, verder met iets anders groens:  8)

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/broadstreet056.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/broadstreet056.jpg)
Veel gekker gaat het niet worden.... 8)
Titel: Re: BNLS-Module (h0): "Broad Street Viaduct" , de samenvatting
Bericht door: guest7823 op 17 February 2018, 14:27:46
D'allerlaatste foto's vóór Eurospoor. Vandaag nog wat gefröbelt met groen en details.

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/broadstreet057.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/broadstreet057.jpg)
Struikjes, bankjes, naamborden, auto op de voorgrond.


(https://images.beneluxspoor.net/bnls/broadstreet058.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/broadstreet058.jpg)
Meer struiken en groen, kopgevel geweatherd, schoorsteenpijpen geplaatst.
Titel: Re: BNLS-Module (h0): "Broad Street Viaduct" , de samenvatting
Bericht door: guest7823 op 17 February 2018, 14:28:08
Vooruit dan maar, de laatste foto's voor Eurospoor. De bak zit nu in elkaar omdat ik hem morgen bij Edsko drop. Ik zie hem pas weer vrijdag... :'(

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_2204_1.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_2204_1.jpg)

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_2205_2.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_2204_1.jpg)

Foto's zijn niet helemaal top maar mijn statief ligt in de auto. Als je het goed wil zien ben je welkom in Utrecht.
Last minute toevoegingen in de vorm van groen (Martin-matjes) en achtergrond zijn goed uitgepakt. Sfeer is somber genoeg en uiteraard kan het nog véél vuiler.  8)
Titel: Re: BNLS-Module (h0): "Broad Street Viaduct" , de samenvatting
Bericht door: guest7823 op 17 February 2018, 14:28:34
Zeau!
De boel afgestoft en gereanimeerd. Eens kijken wat er nog aan te prutsen valt.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/broadstreet_1.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/broadstreet_1.jpg)
Titel: Re: BNLS-Module (h0): "Broad Street Viaduct" , de samenvatting
Bericht door: guest7823 op 17 February 2018, 14:29:03
Meanwhile, in Broad Street...

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_8890.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_8890.jpg)
Is de verlichting aangepast. Geen gordijnrails meer maar gewoon op glaslatjes geplakt. Hangt er strakker bij nu. Bovendien een stripje warmwit toegevoegd voor een betere lichtopbrengst.

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_8892.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_8892.jpg)
Pink Floyd meets The Beatles  8)

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_8887.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_8887.jpg)
De achtergrond heb ik bespoten met een matte vernis maar blijft toch glimmen...  :-\
Titel: Re: BNLS-Module (h0): "Broad Street Viaduct" , de samenvatting
Bericht door: guest7823 op 17 February 2018, 14:29:34
W A A R S C H U W I N G  !
Onderstaande beelden kunnen door liefhebbers van (Brits) modelspoor als schokkend worden ervaren.  8)

Niet scrollen als je een zwakke (modelbouw) maag hebt.   ;D
























(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_0267_6.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_0267_6.jpg)
Na een kort maar mooi modelbaanleven waarin onder andere Eurospoor (2x), Rijswijk en Ontraxs werden bezocht is het tijd geworden om afscheid te nemen van Broad Street Viaduct.

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_0271_10.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_0271_10.jpg)
En man, wat is foamboard dat haaks op elkaar gelijmd wordt sterk! Het was echt meer slopen dan demonteren. No Preisers were harmed during demolition.

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_0274_11.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_0274_11.jpg)
Onder het motto "op je hoogtepunt moet je stoppen" was Ontraxs een mooi afscheidsbezoek voor deze bak. Gelukkig heb ik de Railmagazinefoto's nog.  (y)

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_0275_9.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_0275_9.jpg)
En blijkbaar toch het verkeerde potje houtlijm gepakt. Lost niet echt op met water.  8)
Voorlopig gaat de bak gedemonteerd in de opslag. Als er wat nieuws komt wordt het een zakbak, tegen die tijd ga ik wel grindhakken of de bovenzijde vervangen.