BeneluxSpoor.net forum
Vraag en antwoord => Algemeen => Topic gestart door: tijgernootje op 03 January 2018, 23:56:42
-
Ik ben opzoek naar informatie over binnenvaart vrachtschepen.
En dan heel specifiek naar wat de gemiddelde hoogte is van zo'n schip gerekend vanaf de waterlijn tot aan het dek.
Aangezien ik iets wil maken wat bruikbaar moet zijn i.c.m. spoor 0 zou het dus moeten gaan om modellen die zwerven tussen 1:43 en 1:50.
Ik ga er tenminste vanuit dat er modellen bestaan die bruikbaar zijn icm spoor 0 en dus ergens in die schaal verkrijgbaar zouden moeten zijn.
Zelf kan ik het niet testen of bekijken aangezien er hier in de buurt geen winkels meer zijn die schaalmodellen als bouwpakket verkopen.
Alvast bedankt voor de info en hulp.
-
Misschien een vraag voor de collega's die schepen bouwen, deze zijn in 1:50: http://www.kustvaartforum.com/viewtopic.php?t=2904&start=615
Deans Marine maakt hele mooie kits van scheepsmodellen, maar daar zitten geen rivierschepen bij zoals wij die op de Rijn en Maas tegenkomen: https://www.deansmarine.co.uk
-
Floris,
Misschien krijg je sneller een antwoord op je vragen als je hem hier stelt:
http://www.modelbouwforum.nl/#scheepsmodelbouw.5
Ben
-
zo vind je wel wat info.... ;) (http://lmgtfy.com/?q=afmetingen+binnenvaartschip)
Gelijk het eerste resultaat geeft in een pdf al een mooi lijstje.
Wel even overwegen of je een half of heel geladen schip wilt gaan maken. En dan moet je ook nog opletten welke lading je gebruikt. Een lading kan bijvoorbeeld wel het gehele schip vullen maar niet de maximale laadcapaciteit in tonnen bereiken en dan ligt hij meer of minder diep in het (model)water.
-
Hangt er een beetje vanaf welk type binnenvaartschip. Je kunt het snelst een antwoord krijgen met de CEMT classificatie: https://nl.wikipedia.org/wiki/CEMT-klasse. Even scrollen en je krijgt een mooie tabel.
De kleinste klasse is die van de Spits met afmetingen 5,05 x 38,50 en een hoogte van ongever 4,60
Daarboven vind je 3 standaard hoogten waar de meeste bruggen op kanalen en rivieren aan zijn aangepast: 5,25, 7,00 en 9,10m. De laatste is de zogenaamde Rijnvaarthoogte door de geallieerden na de 2e wereldoorlog vastgesteld. Deze Rijnvaarthoogte wordt in Nederland gemeten boven het hoogst bevaarbare rivierpeil en vind je terug op de groter rivieren en het A'dam Rijnkanaal
Nu zijn er in model zelden binnenvaartschepen met de juiste horizontale afmetingen (meestal te kort), dus met de hoogte is ook wel iets te doen. Ga je historisch dan zijn er nog wel wat kleinere schepen toe te passen.
mvg,
Ivo
-
Bedankt voor de info en hulp zover,hier kan ik wel wat mee (y)
-
Euuh..... wel benieuwd naar het resultaat.. ;D ;D
-
Daar zou nog wel is een hoop tijd overheen kunnen gaan voor je daar resultaat van (zou kunnen ) zien hier ::)
Al was t b.v. maar om dat ik er A nog niet mee en begonnen en B het niet in ho is maar in spoor 0 :P
-
Op de website van NVM >>> www.modelbouwers.nl is een tekeningen archief met thumbnails van zeer veel rivierschepen te vinden. Hier is op voorhand al heel snel een antwoord op jouw vraag te vinden. Een leuk model gezien??
catalogus schepen vanaf blz 130 etc..... tekening kan je bestellen.
Ronald Visser
-
Voor onze nieuwe BMB bak zijn Jan Bouwman en ik een rivierboot aan het ontwikkelen.
Het is een Thames Sailing Barge. Dit is/was een platbodem vaartuig dat veel gebruikt werd op de Thames en de Medway River. Ze werden vooral gebruikt voor het vervoer van graan.
Ook in Nederland kwam dit type boot voor.
We hebben twee referenties gevonden van zo'n schip. De langere Kathleen en de compactere Verona. Dergelijke schepen hadden een lengte tussen 18 en 25m. Nog al fors voor een Modulebak. We hebben dan ook besloten de Kathleen te bouwen in de schaal 1:100. Dan is het overigens nog steeds een flinke jongen.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/Kathleen-maattekening.png) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/Kathleen-maattekening.png) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/Verona01.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/Verona01.jpg)
Voorlopig is dit het resultaat:
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/BMB-WB06.png) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/BMB-WB06.png)
De boot wordt uiteindelijk een combinatie van lasergesneden MDF en 3D gesneden onderdelen.
Van de bark kunnen overigens op eenvoudige wijze diverse varianten worden gemaakt.
Zie bijvoorbeeld hier (https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/d/d3/Basic_Thames_sailing_barge_Kathleen_%281954%29.svg)
Het leuke van de Katleen is dat deze ook in Nederland gevaren heeft. Uiteindelijk werd ze in Spaarndam uit de vaart genomen.
Wie belangstelling heeft voor een versie van dit schip, kan per PB contact opnemen.
Gr, Hans
-
@Floris,
Ik had over het hoofd gezien dat je op zoek was naar een model in schaal O. In principe kan ons ontwerp verschaald worden naar die schaal, of als het een beetje te gortig wordt naar 1:50.
Wellicht ben je al geholpen met een romp, en kun je de verdere details verder zelf toevoegen.
Gr, Hans
-
Hoi Hans,
Bedankt voor je uitgebreide reactie's (y)
Er is een tekening aangeschaft enige tijd terug en daarmee zal begonnen worden zodra mn hoofd er naar staat en ik alle benodigdheden heb ;)
Ik heb voor het zover is,nog meer dan zat te doen wat af moet,maar ook daar ben ik nog niet aan begonnen.
Kortom reken op errug lange termijn voor het "zover is" :-X
-
van jan tot nu is al 8 maanden.
;)
Ronald Visser
-
IK sluit niet uit dat die 8 maanden miss nog wel is 2x voorbij zal komen eer ik er iets mee ga doen/als ik er iets mee ga doen ::)
Zolang me de zin ,de hulp en andere dingen nog ontbreken,gebeurt r simpelweg niks,en t is geen aangenomen werk he :angel:
-
Hallo Floris,
Maten van diverse binnenschepen incl diepgang vind je bv op https://www.binnenvaart.be/kennis-maken/scheepstypes (https://www.binnenvaart.be/kennis-maken/scheepstypes)
Om je een idee te geven...
ik heb dit binnenschip aangeschaft op schaal 1:100:
http://www.schreiber-bogen.de/cat.php?dev=1&ac=4&t=133 (http://www.schreiber-bogen.de/cat.php?dev=1&ac=4&t=133)
Afmetingen:
Totale hoogte in niet-beladen toestand: 7 cm. Lengte: 60 cm Breedte 7 cm
Vriendelijke groeten & succes met de scheepsbouw
Ludo
-
Al mee begonnen ;D ;D
-
Hallo,
Dit is even back to the past :o
Maar het antwoord is nee.
Dit project moet (in theorie) worden gefabriceerd door een vriend van me.
De tekening is er,de materialen zijn er al wel grotendeels,maar aangezien hij zelf fervent botenbouwer is,op allerlei schalen dan wel te verstaan.
Duurt het nog wel even voor dit project van start zal gaan.
Is niet erg,want voorlopig heb ik de ruimte voor die schuit nog niet eens af,zodat die schuit geplaatst zou kunnen worden :-[
Het zal nog wel even wachten worden voor je daar foto's van zal zien in m'n bouwdraadje.
Maar zoals men zegt,geduld is een schone zaak :angel: