BeneluxSpoor.net forum

Vraag en antwoord => Digitaal => Topic gestart door: Dirk op 14 December 2017, 12:52:51

Titel: Koploper crash met onbekende fout, i.c.m. DR5000
Bericht door: Dirk op 14 December 2017, 12:52:51
Heren,

Sinds gisteren start Koploper niet meer op. Ik schets de situatie, Mijn baan in opbouw draait op de DR5000, Ik heb koploper geconfigureerd en dat werkte prima tot gisteren. Ik heb een 3e DR88 erbij gezet, en sinds toen krijg ik dus die foutmelding. Eerst krijg ik de melding dat er een onbekende fout is opgetreden in Koploper, en dat krijg ik in een flikkerend schermpje, de foutomschrijving is: ClearCommError function failed (win error code:22) en kan niks meer doen. Als ik wacht komt de melding Exeption EOUTOf Memory in module koploper.exe at 00014532. Out of Memory en dan een schermpje van Koploper out of memory. Ik sluit af met Taakbeheer. De besturing met de DR5000 verloopt perfect samen met de multimouse.
Ik had dit probleem ook op het koploper forum gepost, echter kreeg ik alvlug een denigrerend antwoord van onze Zeeuw en daar heb ik momenteel geen zin in. Kan er iemand me opweg helpen?  Ik heb ondertussen de situatie hersteld naar vorige werkende setup, dus de 3e DR4088 ertussen uit, ook andere kabel geprobeerd maar het probleem blijft bestaan.

mvg

Dirk
Titel: Re: koploper crash met onbekende fout in koploper
Bericht door: Jelmer op 14 December 2017, 12:56:36
Stomme vraag, maar je hebt wel het aantal DR88 opgegeven in koploper?

Groeten,
Jelmer
Titel: Re: koploper crash met onbekende fout in koploper
Bericht door: Debvd op 14 December 2017, 12:58:31
Draait het wel in demo? Of knalt ie meteen in de foutmeilding?

Heb je een backup bestand gemaakt?
Titel: Re: koploper crash met onbekende fout in koploper
Bericht door: Dirk op 14 December 2017, 13:35:25
Even een kleine toelichting, ik heb koploper al gebruikt voor het ijken van enkele loks, dus dat heeft gewerkt, en in demo, daar heb ik nog niet aan gedacht, dat probeer ik uit. Koploper crasht zodra ik op de groene knop druk, en ja ik heb genoeg s88 modules opgegeven.

Dirk
Titel: Re: koploper crash met onbekende fout in koploper
Bericht door: Ben op 14 December 2017, 13:53:38
Dag Dirk,

Met je database lijkt weinig mis en draait in demo.

Ik zou het zoeken in de DR5000, even resetten of opnieuw firmware laden.

Gr, Ben.
Titel: Re: koploper crash met onbekende fout in koploper
Bericht door: Dirk op 14 December 2017, 14:00:33
Ben,
Kan ik ook eens proberen, echter de DR5000 werkt, Koploper crasht zodra ik op het groene ei druk. Net even geprobeerd om een nieuwe database te maken met alleen enkele wissels en dat werkt ook. Gisteren koploper al geherinstalleerd heeft ook niet geholpen. Ik zal eens de DR5000 software herinstaleren, baat het niet dan schaadt het niet.
Titel: Re: koploper crash met onbekende fout in koploper
Bericht door: henk op 14 December 2017, 14:04:21
Daar wijst de windows foutcode 22 ook op. Contact met een ‘device’ is verbroken. Je kan eerst proberen of je het contact kan herstellen in de device manager van Windows.
Titel: Re: koploper crash met onbekende fout in koploper
Bericht door: phdirk op 14 December 2017, 14:20:55
Hallo Naamgenoot,

Mijn ervaring is, net als die van Ben en Henk, dat Koploper en de DR5000 soms niet on speaking terms zijn. Hoewel de PC de DR5000 goed aanstuurt gaat het mis vanuit Koploper. Vaak helpt dan het nieuw installeren van de DR5000.

Succes met het oplossen van het probleem.
Titel: Re: koploper crash met onbekende fout in koploper
Bericht door: rjr op 14 December 2017, 14:21:43
Je geeft aan dat het goed werkte totdat je die derde DR88 had toegevoegd.
Weet niet precies hoe het in deze centrale werkt, maar heb je deze overal toegevoegd waar het moet?
Dus zowel hardwarematig goed aangesloten, eventueel in de centrale die extra opgegeven en ook in koploper goed aangegeven dat je er 3 hebt nu?

En als je die derde weghaalt gaat het weer goed, maar waar haal je die dan allemaal weg? Alleen als echte hardware, of ook op de andere plaatsen.

En als je de tweede vervangt door die derde? Dus dan gebruik je wel de nieuwe hardware, maar voor het systeem blijven er 2 bestaan?

Roelco
Titel: Re: koploper crash met onbekende fout in koploper
Bericht door: Dirk op 14 December 2017, 14:48:38
Heren,

ik begin zo stilaan te vermoeden dat er een probleem is met de DR5000. Het was me al even opgevallen dat bij het afsluiten van de centrale ik de melding kreeg dat de DR5000 niet meer werkte en dat het probleem aan Microsoft gemeld werd. Een automatische melding en verder geen aandacht aan besteed omdat de volgende keer de centrale gewoon zijn ding deed. Nu heb ik dus geprobeerd om alles te deinstalleren en alles opnieuw te plaatsen, en na veel vijven en zessen heb ik alles weer in orde. Ik start de centrale op en heb totaal geen terugmelding meer, en kan via de software de centrale niet meer uit zetten. Wel met de MultiMouse. ik kan wel rijden, maar verder niets. er zijn nieuwe poorten aan gemaakt. Als ik nu de configuratiesoftware aanklik start het programma op en kan ik de centrale aan zetten maar dan kan ik ze niet meer uit zetten. Vreemd, ik ben even uitgetest, weet niet meer waar ik nog kan zoeken. Lijkt me een probleem in de communicatie van de DR5000 met de laptop. Ik heb ook geen idee hoe ik die communicatie kan controleren. Nu even iets anders doen en straks kijken of er ideeën zijn.

mvg

Dirk
Titel: Re: koploper crash met onbekende fout in koploper
Bericht door: NL-modelspoor op 14 December 2017, 14:52:11
Is de com poort in Koploper nog wel juist?
Misschien de usb kabel in een andere poort gedaan waardoor een andere com poort wordt toegekend. Of in geval van usb naar seriele (com) omzetter een driver die vervangen is door Windows tijdens een update?
Anders in Windows onder apparaatbeheer kijken welke com apparaten er allemaal zijn en wat daar de status is.
Welke versie van Windows? Kan ook nog verschil maken met drivers.
Titel: Re: koploper crash met onbekende fout in koploper
Bericht door: J.Kempers op 14 December 2017, 15:06:13
Dirk,

Net als jij heb ik deze problemen ook gehad. Bij de pogingen de zaken weer goed te laten werken heb ik ook de usb drivers verwijderd in apparaatbeheer de pc afgesloten en daarna de pc weer opgestart waardoor deze de usb uitgangen opnieuw configureerde metde nieuwste drivers. Ook  het moment van opstarten van de DR5000 helpt mee. Deze eerst en daarna Koploper. Bijzonderheid , ik had het deze week ook op de aansluiting Intellibox/Koploper. Na de laatste uitval van de DR5000 ziet deze ook bij mij de bezetmelders niet meer, vandaar de inzet van de IB..

succes,

Han Kempers
Titel: Re: koploper crash met onbekende fout in koploper
Bericht door: Nederlaantje op 14 December 2017, 15:14:59
Ik heb vandaag precies hetzelfde probleem gehad! Dacht eerst dat de laptop het niet aankon, want het gebeurde tijdens het rijden toen ik muziek via windows media player wou afspelen. De treinen bleven toen rijden en wissels gingen niet meer om, met alle gevolgen van dien. Afsluiten lukte niet met de foutmeldingen, er stond niet eens een tekst in de fout meldingen. Daarna afgesloten, opgestart en op het groene spiegel ei weer foutmeldingen.. toen alles uitgegooid, laptop en dr5000 en losgekoppeld via USB. Alles weer opgestart en vooralsnog geen problemen meer gehad.. nu heb ik al vaker wat kleine dingetjes gehad met de 5000, best slordige foutjes zoals geen wissels meer omzetten ofso.. lijkt toch in de firmware te zitten? Ben er zelf ook niet zo heel veel in thuis, moet zelf het 1 en ander nog leren wat dat betreft!

Gr Remco
Titel: Re: koploper crash met onbekende fout in koploper
Bericht door: Dirk op 14 December 2017, 17:47:28
OK, blijkbaar ben ik niet de enige die probs heeft met de DR5000/koploper. Hoe gaat het met andere software en de DR5000? Ik weet voorlopig nog niet hoe ik het probleem van de DR5000 moet oplossen, de drivers zijn ook al vernieuwdn en die hebben een ander poortnummer, maar zolang de centrale zelf niet reageert op de digikeijs software kan ik niet verder. Ik kan nog wel eens alles weg doen, software drivers etc, en weer alles opnieuw installeren maar dat vind ik toch wel een beetje vreemd. Ik hoop op een reactie van de ontwikkelaar, die kan me mss weer op het goede spoor zetten. Als ik morgen de tijd vind ga ik eens proberen om mijn IB te koppelen en zien of dat wel werkt. Ik heb echter nog nooit met Loconet en de IB gewerkt, wel de koppelingen maar geen wisseldecoders. Ik wacht wel af.

Dirk
Titel: Re: koploper crash met onbekende fout in koploper
Bericht door: Ben op 14 December 2017, 18:32:59
Heb je opnieuw firmware geladen in de DR5000 zoals ik eerder suggereerde?

En zie ook de handleiding, als het echt spannend wordt is er een noodprocedure.

Gr, Ben.
Titel: Re: Koploper crash met onbekende fout, i.c.m. DR5000
Bericht door: John18 op 14 December 2017, 20:08:05
Hallo Dirk,

Het probleem dat jij omschrijft heb ik ook mee te maken gehad de afgelopen dagen.
Heb me suf lopen piekeren wat het kan zijn. Nou is bij mij de volgende oplossing die ik heb gevonden:

Situatieschets:

1X ESU Programmer (USB Serial convertor)
1X Sprog 2V3 (USB)
1X DR 5000 (USB)
en nog 2 usb apparaten meer waaronder mijn muis en toetsenbordcombi.

echter nou heb ik zowel de ESU Programmer als de Sprog 2V3 losgekoppeld van mijn computer en nog 1 usb apparaat
Koploper werken :-) Echter zodra ik 1 van de 3 weer in dezelfde usb poorten stak als waar ik ze uit heb gehaald. KOPLOPER CRASH (Code 22)

Ik weet niet of je gebruik maakt van 1 of beide van deze apparaten maar ik zeg disconnect ze even en kijk wat koploper dan doet.
Of haal usb apparaten los van je computer (buiten je muis en toetsenbord)  en sluit alleen je DR5000 even aan kijk wat er dan gebeurt

Mocht je natuurlijk een laptop gebruiken zijn muis en toetsenbord niet van toepassing ;-)

Groetjes
John
Titel: Re: Koploper crash met onbekende fout, i.c.m. DR5000
Bericht door: henk op 14 December 2017, 20:25:08
Kijk eens bij apparatenbeheer in Windows of de betreffende usbpoort wel werkt. Nogmaals, fout 22 verwijst naar een niet werkend apparaat/device en dan gaat het om een apparaat in de computer.
Titel: Re: Koploper crash met onbekende fout, i.c.m. DR5000
Bericht door: Dirk op 14 December 2017, 21:06:46
@John, ja toevallig heb ik ook een ESU lokprogrammer in gebruik genomen, morgen eens verweideren, en ik werk idd met een laptop.
@Ben, Ja ik heb alles gedeïnstalleerd ook de usb drivers en toen weer vanuit scratch begonnen, de usb poorten waren vernieuwd.
@Henk, de betreffende usbpoort werkt wel degelijk.

Wat me vreemd lijkt is dat ik nu dus de centrale 1 keer kan aanzetten met de software en dan niks meer. Ik heb geen idee van de opbouw van de centrale, maar zou de usbpoort in de centrale niet stuk kunnen gaan? Ik dacht eraan om de zaak eens via WiFi te connecten, maar ik geef eerlijk toe dat die procedure me boven mijn pet gaat. Morgen eens de Lokprogrammer eruit gooien en de software deinstalleren en hopen dat het dan weer werkt. Altijd jammer als je met zulk kloteweer gedwongen treinloos bent :-[

Dirk
Titel: Re: Koploper crash met onbekende fout, i.c.m. DR5000
Bericht door: ivanzon op 14 December 2017, 21:39:40
Slachtoffer van de zoveelste FTDI stunt wat betreft drivers? Controleer wat Windows Update geinstalleerd heeft
Titel: Re: Koploper crash met onbekende fout, i.c.m. DR5000
Bericht door: Bert_Apd op 14 December 2017, 21:49:31
Dirk,

Ik heb geen idee wat er bij jou aan de hand kan zijn, het lijkt er inderdaad op dat er iets mis is met de koppeling naar de USB poort:
 
     - Zit de kabel wel goed in de DR5000 en de PC gedrukt? (Heb ik ook wel eens problemen mee).
     - Zit de kabel in dezelfde poort als de poort die bij installatie van de DR5000 software is gebruikt?

Als je de USB-kabel in de DR5000 en de PC hebt zitten, kun je dan wel de DR5000 Configuration software opstarten?

Zoja, staat er dan "Draait in DEMO mode" in het DR5000 Logging scherm?

Of wordt onderstaand scherm getoond (links bovenin):

          (https://images.beneluxspoor.net/bnls/DR5000C_01_A.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/DR5000C_01_A.jpg)

Controleer of zowel in de DR5000 Logging en in het DR5000 USB scherm de juiste gegevens worden getoond:

     - Is de in de Logging genoemde USB COMxx poort dezelfde als die in het DR5000 achter Dr.Command?
     - Wordt in de Logging een correcte DR5000 weergegeven met 5000x000#### (Serienr)?
     - Wordt hetzelfde DR5000x00#### (Serienr) in het veld van de USB Eigenschappen getoond?
     - Komt de COMxx-poort in Koploper overeen met die achter LocoNet in de USB Eigenschappen?
     - Is dit ook dezelfde poort als waarmee Koploper eerder werkte, of is dit een andere?

Ik ben benieuwd wat er bij jou te zien is (als er wat te zien is).

Groeten,
Bert
Titel: Re: Koploper crash met onbekende fout, i.c.m. DR5000
Bericht door: Dirk op 15 December 2017, 12:54:25
zo, net weer even voor de laptop gaan zitten en vooreerst de ESU loprogrammer eruit gehaald. Vervolgens de stroom op de baan en de software opgestart, en de centrale reageert weer zoals het moet, en wonder boven wonder, Koploper crasht niet meer. Mijn voorlopige voorzichtige conclusie is dat de lokprogrammer (hardware, de software heb ik laten staan) problemen geeft met de centrale. Mijn dank aan alle "hulpverleners" Ik heb ook alle dingen gecontroleerd die Bert had gevraagd, en alles klopt.
@Bert_Apd, indien je wil kan ik de tests doen met de programmer eraan, als je iets aan deze gegevens moest hebben.
tot zover is nu weer alles in orde.

bedankt iedereen

Dirk