BeneluxSpoor.net forum
Vraag en antwoord => Algemeen => Topic gestart door: T.Spat op 09 December 2017, 22:44:27
-
Ik heb weer een prangende modelbouwersvraag; hoe kan het beste een wagon afgeplakt worden
voor het spuit/schilderwerk?
Ik ben momenteel bezig met een oud spoor N-model van Roco, die moet een nieuw jasje krijgen
van Trenitalia, iets met veel diagonale strepen en een lang horizontale baan...
Nu wil ik beginnen met de lange horizontale baan afplakken, maar de tape trekt snel krom :P
Het is al een gepiel op de halve milimeter in schaal N, maar een kromme streep is direct
en genadeloos zichtbaar, dus het plakwerk moet toch recht zijn.
Wie heeft (gouden) tips?
Vriendlijke groet,
Tis
Edit; het is me gelukt, na de nodige stukjes tape en creatief Nederlands, maar toch... ::)
-
Decals maken?
-
Zou kunnen, maar ook die moeten natuurlijk recht op het model komen ;D
Ik had iets geprobeerd met een Evergreen-strip als lineaal, werkt goed als je dunne lijnen
met watervaste stift aanbrengt, maar schilderen is toch ietsje anders :)
Heb mezelf het lekker makkelijk gemaakt door voor het drukke XMPR-schema te kiezen
van de Italaanse spoorwegen ;D
-
Goede tape gebruiken. Tamiya, STUK en andere merken hebben van die donkergele maskeertape. Deze rekt niet. Met een scherp mesje en een stalen lineaal snij je je eigen gewenste breedte.
-
Hallo,
Ik gebruik scotch magic groen.
het plakt goed genoeg
laat geen lijmresten achter en rekt niet uit.
Ik plak het op bv een plastic plaatje.
Dan aan weerszijden millimeter papier en daar teken je dan de gewenste breedte op af en snij je de stripjes
succes jandcargo
-
Morgen Tis
Wes had voor de GTL8 van die kleine lineaaltjes gemaakt voor de kleurstrepen op schaal. Die plak je,temporair, op je model en daarmee tekende ik met potlood, kleine hulplijntjes. Dan weet je waar je tape heen moet. Ik gebruik ook alleen nog goede tape voor modelbouwers. En dan met veel geduldt en vloeken afplakken.
Overigens een andere truck van de echte modelbouwers, die van de vliegtuigen en zo, is eerst over de tape met de kleur die eronder zit. Eventueele lekpunten worden daardoor gedicht, daarna met de nieuwe kleur. Staat ook in mijn GTL8 draadtje beschreven.
Gr Joke
-
Hoi,
Voor de metamorfoses van H0 groene DB BR 140's naar de kleurstelling oceaanblauw/beige gebruik ik voor de sierlijnen/-biezen (de in diverse breedtes verkrijgbare) afdektape van Weinert:
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/weinert_2.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/weinert_2.jpg)
Het model wordt eerst in de kleur van de bies gespoten waarna de afdektape op een bij voorkeur gladde ondergrond (lees: hoogglanslak) wordt aangebracht. Het overige deel van de loc wordt met gewoon schilderstape afgedekt.
Aan het eind van de rit krijgt de loc een finish in zijdemat.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/140_195-9Front.png) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/140_195-9Front.png)
Het uiteindelijke resultaat : van groene 140 167-8 naar deze 140 195-9
In schaal N lijkt mij het aanbrengen van dit soort biezen wel een echte uitdaging...
Succes en groet,