BeneluxSpoor.net forum

Vraag en antwoord => Algemeen => Topic gestart door: Bart Donker op 08 November 2017, 13:08:44

Titel: Ervaringen met Makette en REE modeles cokeswagens (H0)?
Bericht door: Bart Donker op 08 November 2017, 13:08:44
Hallo,

Onlangs in mijn interesse gewekt in de 2-assige cokeswagens van Makette en REE modeles. Optisch lijken ze zeer goed te zijn, maar via Google kwam ik in het duitstalige Stummiforum wat oudere berichten tegen van mensen, die problemen met deze wagens hadden https://stummiforum.de/viewtopic.php?t=54900#p591764 (https://stummiforum.de/viewtopic.php?t=54900#p591764). Het gaat dan om ontsporingen, zowel in bogen als ook op rechte stukken. Als oorzaken worden het lage gewicht, de RP25 wielen en kortkoppelingsconstructie vermoed.

Hebben mensen hier ook dergelijke ervaringen of zijn ze juist tevreden over de rijeigenschappen van deze wagens? Zijn deze wagens een aanrader of juist niet?

Groetjes, Bart
Titel: Re: Ervaringen met Makette en REE modeles cokeswagens (H0)?
Bericht door: maartenvanderburgt op 08 November 2017, 13:20:48
Niet meer van toepassing
Titel: Re: Ervaringen met Makette en REE modeles cokeswagens (H0)?
Bericht door: Bart Donker op 08 November 2017, 14:10:45
Ik snap je punt. In de bijgevoegde link heeft "Multi" het over alle genoemde problemen bij de REE-wagens. "guga" heeft het er in het volgende bericht over dat hij/zij bij de Makette wagens de assen heeft omgeruild tegen Märklin assen en ze nu prima lopen.

Het is niet mijn bedoeling om de wagens over 1 kam te scheren, ik vraag me af of iemand de genoemde problemen herkent en zo ja, met welke wagens. Liefst hoor ik natuurlijk goede berichten, omdat ik graag zulke wagentjes op mijn baan zou hebben.  :laugh:
Titel: Re: Ervaringen met Makette en REE modeles cokeswagens (H0)?
Bericht door: henk op 08 November 2017, 18:07:58
Het gaat daar over drierail en rp25 en drierail gaan nu eenmaal niet samen. Op Fleischmann Profi loopt dat ook niet lekker. Dan moet je wielstellen wisselen. Op veel andere railsystemen loopt het prima.
Titel: Re: Ervaringen met Makette en REE modeles cokeswagens (H0)?
Bericht door: maartenvanderburgt op 08 November 2017, 18:24:21
Niet meer van toepassing
Titel: Re: Ervaringen met Makette en REE modeles cokeswagens (H0)?
Bericht door: Bart Donker op 08 November 2017, 19:43:51
Dank voor jullie reactie, dan heb ik me dus waarschijnlijk onnodig zorgen gemaakt...  ::)
Op mijn baantje ligt Peco rails, code 100 en ben er eigenlijk net weer een beetje mee begonnen.

Edit: Ga dus nu op zoek naar de Makette-wagens  (y)