BeneluxSpoor.net forum
Vraag en antwoord => Algemeen => Topic gestart door: oudebiels op 30 October 2017, 14:14:23
-
Hallo,
Misschien kan hier iemand mij helpen.
Ik heb kort geleden een loc opgedoken, waar ik meteen verliefd op was....
Wat ik tot nu toe weet:
Roco Austria, H0, E-loc met twee pantografen, twee draaistellen met elk twee assen, heeeeel gedetailleerde draaistellen, nummer is (op de behuizing) 144 509-7
Platte voor- en achterkant met elk drie raampjes.
Zowel body als onderstel zijn van kunststof, het totaalgewicht is 300 gram.
Toestand bijna perfect (het lijkt mij dat het een vitrinemodel is geweest, mogelijk is er nooit mee gereden). Enkel iets roest hier en daar op metalen delen.
Daar ik de locomotief niet wil testen zonder hem eerst te hebben gedemonteerd en schoongemaakt (olie/vet/koolborstel-technisch) ben ik op zoek gegaan naar informatie op het net.
Eitje dacht ik....
Niks dus... Roco lijkt er niets van te willen weten (ik kan daar niets over de loc vinden), wel duikt er hier en daar eenzelfde loc in spoor N op. Dat is hem dus niet.
Het dringends zoek ik info hoe de loc open te maken zonder iets stuk te maken en mogelijke bronnen voor onderdelen (voor als er iets vervangen blijkt te moeten worden).
En in welke periode was deze locomotief als model van Roco in de handel.
Ik ben benieuwd of een van jullie hem zelf heeft.
Dank,
oudebiels
-
Is dit (http://www.roco.cc/doc/ET/1/DE/43404_9011.pdf) iets?
Kap er af krijgen zal wel op de klassieke Roco manier gaan: de zijkanten van onderen iets spreiden, dan zakt het binnenwerk er vanzelf uit.
-
Dit is het onderdelen blad.
lok is gemaakt van 1976tot 1986
http://www.roco.cc/de/service/spareparts/index.html?p=y&ssp=4130s
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/P1050083.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/P1050083.jpg)
Ik hoop dat je hier iets aan hebt.
Grt. Jo
-
Of nog
twee drie links:
http://www.roco.cc/doc/ET/1/DE/43406_9013.pdf
http://www.modellbau-wiki.de/wiki/E_44
https://stummiforum.de/viewtopic.php?t=120843
-
Hallo,
De tweede link van rondjeHO (Martijn) heeft hem gevangen!
De derde link is mooi ivm. het openen.
Klaas krijgt de -ook voor mij bekende, maar m.i. lang niet zo elegante- loc met de twee 'blokkenneusjes' op het scherm, dat model kreeg ik ook veelvuldig gepresenteerd toen ik op het net naar e-lok 144 zocht...
De nummering van de grote voorbeelden is me vooralsnog een raadsel, ik zie de blokkenneus, de platte neuzen met grote aandrijfwielen en massieve naafkappen, platte neuzen met grote aandrijfwielen en stangenverbindingen (dus zonder draaistellen) en modellen met draaistellen voorbijkomen.
Nogal verwarrend (voor mij tenminste).
stoombr38 (Jo) heeft zo te zien ook het bruikbare onderdelenblad.
De 4130 (Roco) lijkt hem dus te zijn.
Dit plaatje komt helemaal overeen met mijn aanwinst.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/300px-144_509-7_Roco43406.jpg)
Veel dank voor jullie reacties.
oudebiels
-
Je begon te vragen naar de E-144. Maar die aanduiding is volgens mij niet correct.
E-locs werden oorspronkelijk aangeduid met een E en dan het serienummer, dus E44. Later is de E vervangen door een 1, toen werd het dus 144.
E-144 is dubbelop.
-
En, om nog exacter te zijn, dit gaat om de 144.5, een aparte serie van 10 stuks. Een veel betere en modernere versie vind je bij Liliput.
Dirkjan
-
Ja, maar dat is een model uit de eerste deel-serie (E 44 502–505). Die wijkt behoorlijk af van de tweede serie die Roco heeft uitgebeeld (E 44 506–509). Overigens heel verdienstelijk voor die tijd.
Als je meer wilt weten over beide deel-series die onder een serie vallen, kan ik je dit blad aanraden. https://shop.vgbahn.info/eisenbahn-journal/shop/die+baureihe+e+44.5-_1388.html
Ik heb een gekke kronkel in m'n kop dat dit m'n favoriete Duitse E-loc is. (y)
-
Trek het je niet aan, ook in ben geraakt door de koddigheid van het lokje. Valt best mee te leven.
Ik zoek alleen nog andere nummerplaten voor deze lok, hier staat twee keer een 506 in de kast.
-
Je begon te vragen naar de E-144. ....
E-144 is dubbelop.
Mea Culpa..
Mijn titelregel valt niet te ontkennen, ze is het product van mijn onwetendheid.
Er is geen opzet in het spel.
:-*
Groet van oudebiels
Ik heb nog wel een vraag voor degenen die precies mijn loc ook hebben:
zijn de elementen (stangen) van de stroomafnemers op het dak van verchroomd metaaldraad of zijn ze origineel bruinig?
In het eerste geval zijn de mijne licht geroest.
oudebiels
-
Bij mij ziet hij er zo uit:
(https://farm5.staticflickr.com/4466/26309728489_0c7cac1ca7_k.jpg) (https://flic.kr/p/G5UeEr)2017-11-01_12-23-51 (https://flic.kr/p/G5UeEr) by martenvanhooidonk (https://www.flickr.com/photos/156134780@N03/), on Flickr
Ik heb dit losse kapje overigens over, dus als u belangstelling heeft, mag u hem voor weinig overnemen.
Enkel een transfer bij cabine 2 zit scheef, daar is een keer een topic met oplossingen over geweest: zie hier (https://forum.beneluxspoor.net/index.php?topic=74229.0)
Marten
-
De dakleidingen zijn uit staaldraad vervaardigd en rood geschilderd.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/Roco_E_44.5.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/Roco_E_44.5.jpg)
Rob
-
Silvolde (Rob):
Ik bedoelde de stangen van de stroomafnemer zelf, niet de verbindingsdraden tussen de isolatoren op het dak.
Als ik je foto zie: in mijn ogen is jouw afnemer ook aan het roesten (dit is verder geen kritiek hoor!!).
B.v. als je kijkt naar de dwars over de kap lopende metalen strip waar de beide spiraalveertjes met hun eindoogje aan bevestigd zijn.
Ook op de dunne metalen stangen naar het sleepstuk toe zie ik roest (in mindere mate).
Zijn de stroomafnemers van dit model loc erg roestgevoelig en heb je je treintafel op de badkamer?
Op het plaatje van hooidonk (Marten) lijken de onderdelen van de stroomafnemer zwart gelakt te zijn.
Dat is dan mogelijk de af-fabriek situatie.
Groet van oudebiels