BeneluxSpoor.net forum
Vraag en antwoord => (Her)beginners => Topic gestart door: EricZmS op 09 October 2017, 15:36:54
-
Met de kans dat er heel veel meningen over decoders ontstaan, toch even een vraag.
Ik ben net begonnen met de overstap van N analoog naar H0e digitaal.
Hiervoor heb ik reeds een Z21 + Multimaus aangeschaft en een Uhlenbrock 17300 decoder voor in een locje
De locjes bouw ik zelf op basis van de N Kato en Tomytix onderstellen.
Omdat alle begin moeilijk is, en omdat ik eigenlijk zoveel mogelijk schade wil voorkomen heb ik inmiddels een Nederlandse gebruiksaanwijzing van de Mulimaus weten te vinden op Internet. (Net even wat makkeijker als Duits)
Nu moet ik de Uhlenbrock gaan programmeren maar deze is helaas niet voorzien van een Nederlandse beschrijving, overigens is de 17300 ook nauwelijks meer verkrijgbaar, kwam ik achter :P
Dus voor mijn volgende locjes zou ik graag een decoder willen aanschaffen die wel een Nederlandse gebruiksaanwijzing hebben zodat ik het geheel wat beter/makkelijker kan begrijpen.
Wie weet welke decoders (klein en geschikt voor N) nederlandse gebruiksaanwijzing hebben?
Alle tips zijn welkom, alvast dank
-
Train Service Danckaert schrijft Nederlandstalige handleidingen voor ESU decoders. En ESU decoders zijn best fijn.
http://www.modeltrainservice.com
-
De basis van het programmeren van loc decoder is hetzelfde, je kunt dus iedere willekeurige handleiding in de nedertaal gebruiken.
Mvg
Wim.
-
Je meldt in je bericht alleen dat een Duitse handleiding wat onhandig is, hoe zit je met Engels? De meeste decoders hebben namelijk wel een prima Engelse handleiding.
Timo
-
Timo,
Ik ben het Duits en Engels best machtig echter alle technische aspecten blijven lastig om echt goed te begrijpen/toe te passen.
( Heb zelfs 2 jaar in Duitsland gewerkt en gewoond :))
Wanneer dit in het Nederlands is geeft dat net even wat meer zekerheid.
Daarbij komt ook nog eens dat digitaal ook nog eens helemaal nieuw voor mij is.
Vandaar mijn vraag.
-
Nouwja, naar mijn mening is de Nederlandse handleiding vaak het onduidelijkste. Simpelweg omdat wij Nederlanders veel Engelse termen gebruiken in het dagelijks leven (en deze ook logischer vinden klinken) maar er nog wel eens rare Nederlandse vertalingen bestaan. Zo vinden wij het het woord database makkelijker dan gegevensbanken (maar het eerste mag ondertussen ook).
Ik zou me er dus niet heel veel zorgen om maken als je alle drie de talen meer dan basis machtig bent. (y) Zoals al aangedragen, de basis van het werkelijk programmeren hangt af van je centrale en is vervolgens voor alle decoders gelijk. Alleen wat iedere instelling / CV doet verschilt per decoder.
Timo
-
Het is natuurlijk niet zo, dat ik overspoeld ga worden met verzoeken, maar incidenteel wil ik wel de moeite nemen, iets voor een ander hier op het forum te vertalen.
Immers is het de bedoeling hier elkaar te helpen en niet met een kluitje het riet in te sturen.
Dus als er iets is in het Duits, Engels, Frans, Russich, Georgisch of Evrit, dat vertaalt moet worden, dan mag je me altijd een pb berichtje sturen. Alleen zeg ik er op voorhand bij, dat je geen haast moet hebben, want naast mijn 40-urige werkweek heb ik ook nog een privéleven dat ik deel met mijn lieve Paula en die mag ook best aandacht hebben, naast mijn en jullie treinenperikelen :)
-
... als er iets is ... dat vertaalt moet worden
Naar foutloos Nederlands?
-
Robin,
Wat een genereus aanbod, inmiddels ben ik al iets verder en begin ik na het opblazen van 2 decoders(helaas) ook de multimaus wat beter te berijpen.
Blijft lastig dat je de CV's niet uit kunt lezen met de z21 en multimaus.
Maar goed al doende leert men.
Overigens een beetje off topic
De 73100 van Uhlenbrock is vervangen door de 73105.
Daar waar mijn lokjes perfect rijden met de 73100 stuiteren ze over het spoor met de 73105
Het stottert en rijdt absoluut niet mooi de lok vliegt er ook zomaar vandoor.
Zodra ik de 73100 installeer is het weer helemaal oke
Iemand bekend met dit fenomeen?
Of moet ik hierover een nieuw draadje openen?
-
Hallo Eric,
Heb je bij de z21 ook niet een router? Want dan kan je via de Roco app, ook programmeren en decoders uitlezen. Werkt ook bij mij, veel beter dan via de Multimaus.
-
Robin,
Ik meende al dat ik zoiets ergens had gelezen.
Ben eigenlijk nog niet toe aan de router heb alleen nog maar programmeer spoortje moet eerst ruimte creeren en mijn "oude N-baan" zien te verkopen ;D
Maar denk dat ik toch maar opzoek moet naar router (zijn de kosten ook niet, maar iets duurder als decoder en daarvan heb ik er al twee opgeblazen haha :'()
Dank voor de tip
-
Voor mij allen Z
Ik heb mijn router via Eemspoor gekocht. Je moet dan wel de Roco router hebben (en die hadden ze toen voor mij), want daar zit de registratiesleutel voor de app bij. Anders heb je er nog niets aan. Maar ik bestuur mijn treintjes (N spoor) en draaischijf keurig via de app (op een Samsung Galaxy tablet), als ik "handmatig" wil rijden. Automatisch gaat alles via Koploper.
Als er nog iets leuks tussen jouw N spoor spulletjes zitten, heb ik er wellicht interesse in. Stuur me anders even een pb met wat je zoal kwijt wil. Een hoop spullen zijn, ook al zijn ze "analoog" zijn toch nog bruikbaar. Ik zie je bericht met vertrouwen tegemoet.
-
z21Start kan volgens mij decoders lezen, bij programmeren dan even wachten en je ziet een waarde, zo uit mn hoofd.
-
Router is besteld
Kwam bij treintjeoost terecht voor nieuwe 73100 bleek na betaling toch uitverkocht maar heel net voorstel mbt alternatief gekregen van meneer (y)
Toen bleek dat hij net nieuwe routers had binnen gekregen met de codes ed meteen ook maar besteld.
Wordt morgen geleverd #nieuwprojectje
Robin ik stuur je even een linkje via pb naar mijn adevertentie op mp
-
Hallo Eric
Ik kan met de z21 ook de decoders uitlezen , hij geeft bij het programmeren de juiste waarde die dat cv heeft weer.
Wel heb ik de muis en de z21 ,via de maintenance tool, te downloaden bij z21.eu , ge update ,daarvoor gaf hij alleen fictive waarde tijdens het uitlezen aan.
Als je de tool download staat er ook precies hoe je de z21 en muis moet updaten.
vr groet Arie
-
Arie,
Dank voor de tip, als het meezit heb ik morgen de router in huis en kan ik meteen de hele zaak updaten.
Hoop dat ik de multimaus dan ook Nederlands kan leren :laugh:
Heb nu enkel keus uit duits engels en frans
-
Eric
Klopt ik had ook alleen maar deze 3 talen , na de update nu ook in het Nederlands.
Sinds 2 maanden heb ik ook een wlan muis is ook een mooi apparaat, en met deze kun je na een update ook 10 wisselstraten programmeren
en lange loc namen van 10 karakters ingeven.
vr groet Arie