BeneluxSpoor.net forum

Vraag en antwoord => Modeltreinproblemen en -vragen => Topic gestart door: Scratchbuilt op 16 September 2017, 19:25:59

Titel: Kadee freight truck 550 Bettendorf, loopt uit rails bij bogen en wissels.
Bericht door: Scratchbuilt op 16 September 2017, 19:25:59
Ik heb een setje van deze trucks gekocht. Maar de afstand tussen de wielen is wel 15 mm waar deze volgens Nem 14,3 tot 14,7 mm zou moeten zijn. Het gevolg is dat ze in bogen en wissels uit de rails lopen. Hij lijkt er op dat je de wielen niet kan bijstellen. Overigens is bij een poging daartoe een stel uit elkaar gespat. Het is kennelijk niet de bedoeling dat de gebruiker zelf aan die dingen zit te prutsen.

Heeft iemand ervaring met deze trucks? Geen ontsporingen? En zijn er Europese varianten van te koop met 'normale' assen die ik wel kan stellen?

groet,
Albert
Titel: Re: Kadee freight truck 550 bettendorf
Bericht door: Klaas Zondervan op 16 September 2017, 19:41:40
...waar deze volgens Nem 14,3 tot 14,7 mm zou moeten zijn.
14,4 tot 14,6 mm.
Verder ken ik deze trucks niet. Zijn het metalen wielen op een nylon as? Daar valt inderdaad niks aan te verstellen.
Titel: Re: Kadee freight truck 550 bettendorf
Bericht door: Martin Welberg op 16 September 2017, 19:50:22
Meeste USA wielen zijn met een ligt draaiende beweging wel iets te verstellen. Zit een kunststof bus in een van de wielen..
Titel: Re: Kadee freight truck 550 bettendorf
Bericht door: Klaas Zondervan op 16 September 2017, 20:03:42
Ik bedacht net dat ik nog Kadee wielstellen heb liggen, #520. Dat zijn volgens mij dezelfde als die in de trucks #550 zitten.
Daarvan is de wielafstand  (B-maat) 14,6 mm. Die liggen hier al 30 jaar niks te doen.
Als je wil mag je ze hebben. Stuur dan een PB met je adres, dan stop ik ze in een doosje en naar de post.

Titel: Re: Kadee freight truck 550 bettendorf
Bericht door: Scratchbuilt op 17 September 2017, 11:30:31
@Martijn: Het asje is van kunststof en iets conisch, met een soort propje waar het in het wiel verdwijnt. Ik heb daar de nodige druk uitgeoefend maar het blijft waar het is. Het asje buigt dan ook nog vervaarlijk door. Ik heb vanmorgen geprobeerd de veertjes er weer in te krijgen maar nu heb ik nog maar 2 veertjes...... Veertjes zijn ook los te bestellen maar ik ga er niet meer aan frutten ..... (leeftijd)  Ik denk dat dit exemplaar een statisch model gaat worden.....

@Klaas: Dat zou fantastisch zijn. Ik stuur je een pb. Als de poging er iets mee te doen lukt dan plaats ik hier een foto, goed?

Dank voor de reactie's

Albert
Titel: Re: Kadee freight truck 550 bettendorf
Bericht door: Martin Welberg op 17 September 2017, 22:01:50
Stuur een mail naar Kadee, meestal als het op service aankomt zijn die Yanks erg makkelijk
Titel: Re: Kadee freight truck 550 bettendorf
Bericht door: Scratchbuilt op 16 October 2017, 21:53:24
Ik heb Klaas een foto beloofd in ruil voor zijn wielen    ;).

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/P1050483.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/P1050483.jpg)

De bedoeling was om bestaand H0 materieel enigszins te verbouwen zodat het door kon gaan voor trammaterieel op mijn kerstdiorama. Nou.... op trammaterieel lijkt het nog steeds niet maar voor die paar dagen kerstvakantie doe ik het ermee. Denk ik.
Titel: Re: Kadee freight truck 550 bettendorf
Bericht door: Klaas Zondervan op 16 October 2017, 21:59:40
En, komen deze wel goed door de wissels?
Titel: Re: Kadee freight truck 550 Bettendorf, loopt uit rails bij bogen en wissels.
Bericht door: Scratchbuilt op 17 October 2017, 19:21:44
Dat dan weer wel  ;D