BeneluxSpoor.net forum

Vraag en antwoord => Modeltreinproblemen en -vragen => Topic gestart door: rpammeraal op 16 June 2017, 03:55:37

Titel: Draaistelkleur
Bericht door: rpammeraal op 16 June 2017, 03:55:37
Ben nog steeds bezig met het ombouwen van mijn tweetje (en andere projecten).
Wat is doorgaans een goede kleur voor de draaistellen?
Vind roestbruin ietwat te bruin, denk eraan om wat zwart bij te gooien.
Zwart vind ik niet kloppen (tenzij het een stoomlokomotief is, maar heb het hier over getrokken materieel en treinstellen).

Ben benieuwd wat de voorkeuren zijn...!
Titel: Re: Draaistelkleur
Bericht door: MarcNL op 16 June 2017, 09:11:42
Mat 46 en 54 waren vlgs mij zwart, maar weet ik niet zeker.

Bij nieuwer materieel was middelgrijs de draaistelkleur, zoals ook de schortplaten (Mat 64, Sprinter, ICM, ICR, etc., t/m heden, ook locs serie 16/17/1800, 6400).
Bv. KleiNSpoor kleur no. 2.


De draaistellen van de oude dieseltjes waren in het rode tijdperk ook dit middelgrijs, kan ik me herinneren.
In het blauwe tijdperk was de kleur grijs volgens mij lichter.


Er is dus nogal wat variatie!
Titel: Re: Draaistelkleur
Bericht door: Marc tramt op 16 June 2017, 09:43:34
Yep, maar na een paar weken zien ze er allemaal roestbruin uit.  8)
Ligt er dus aan of je nieuw toestand wil uitbeelden of gebruikt. Roestbruin is er overigens in vele tinten. Ammo heeft leuke setjes met 5 kleuren roestbruin en voor het mooie moet je meer dan 1 kleur gebruiken.
Titel: Re: Draaistelkleur
Bericht door: Klaas Zondervan op 16 June 2017, 09:52:03
De draaistellen van de Blauwe Engelen waren oorspronkelijk lichtgrijs. Maar volgens mij zijn de meeste andere draaistellen af fabriek glimmend zwart. Door roest en stof verandert dat al snel in mat grijs/beige. Als je het heel precies wil doen kan je eens op een station gaan kijken. Dan kom je er achter dat er geen eenheidskleur ontstaat, er zijn talrijke variaties tussen grijs en bruin.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/106_0685-800.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/106_0685-800.jpg)
Titel: Re: Draaistelkleur
Bericht door: robin binsbergen op 21 June 2017, 14:01:53
De standaard kleur voor draaistellen in de jaren 50 en 60 was donker grijs, gelijk aan de daken
Titel: Re: Draaistelkleur
Bericht door: Martin Welberg op 21 June 2017, 15:16:24
Wat ik een aardige combi vindt is de tracksprimer van Ammo by Mig gecombineerd met een grijze wash..