BeneluxSpoor.net forum

Vraag en antwoord => Digitaal => Topic gestart door: Hanzelijn op 03 December 2007, 12:01:07

Titel: INTELLIBOX IR
Bericht door: Hanzelijn op 03 December 2007, 12:01:07
kan met deze apparaat wisselstroom en gelijkstroom combineren, bv roco -marklin of trix-marklin?
Titel: Re: INTELLIBOX IR
Bericht door: henk op 03 December 2007, 12:04:27
Zucht, nu wordt het zelfs mij te veel.  :-|
Wat vraag je nou eigenlijk?
Titel: Re: INTELLIBOX IR
Bericht door: RobE op 03 December 2007, 12:25:39
Hanzelijn,

Misschien even zoeken?

http://www.rv2000.com/nl/uhlenbrock/digital/commande%20digital/intelliboxnl.htm

http://www.hobbytime.nl/pages/uhlenbrock.htm
Op de laatste site staat een volledige Nederlandse handleiding.


Groet,
Rob
Titel: Re: INTELLIBOX IR
Bericht door: Hanzelijn op 03 December 2007, 12:46:59
ok dat is mooi, maar kan je bv ook de zelfde rails gebruiken of kan dat weer niet? en is dit het nieuwste systeem?
Titel: Re: INTELLIBOX IR
Bericht door: henk op 03 December 2007, 12:56:36
Als je die links goed had bekeken en begrepen, dan had je inmiddels geweten dat de rails er in dit verband helemaal niets toe doet.
Titel: Re: INTELLIBOX IR
Bericht door: Klaas Zondervan op 03 December 2007, 15:42:13
kan met deze apparaat wisselstroom en gelijkstroom combineren,
De Intellibox is een digitaal apparaat. Die levert een digitale spanning, en desgewenst in 3 protocollen door elkaar.
Heeft niks met wisselstroom en gelijkstroom te maken.
Dus vertel eens concreet wat je nu eigenlijk wilt combineren.
Titel: Re: INTELLIBOX IR
Bericht door: Wim Ros op 03 December 2007, 21:03:58
kan met deze apparaat wisselstroom en gelijkstroom combineren, bv roco -marklin of trix-marklin?


Nee, dit ding is digitaal.
Titel: Re: INTELLIBOX IR
Bericht door: Lokpaint op 03 December 2007, 21:17:12
kan met deze apparaat wisselstroom en gelijkstroom combineren, bv roco -marklin of trix-marklin?

Nee, ja, eh..  ??? ??? ???

Wat denk je zelf.. kan een lok zonder sleepkontakt op een marklin baan??

Bart
Titel: Re: INTELLIBOX IR
Bericht door: Jan-Peter op 08 December 2007, 01:20:30
Of nog 'spannender': Een marklin lok op gelijkstroom rails  ;D ;D

Bij dit soort onderwerpen kan ik niet meer serieus blijven.

Kort: Bij digitaal bestaat gelijkstroom of wisselstroom niet meer. Alleen het aanbieden van de informatie en vermogen gebeurt met behulp van twee of 'drie' spoorstaven.
(Dat heb ik nou tijdens Eurospoor 3 dagenlang proberen uit te leggen met mijn M* en HOe loks. Gasp)

Jan-Peter
Titel: Re: INTELLIBOX IR
Bericht door: nscargo op 08 December 2007, 10:31:47
Hanzelijn.
Bij het gebruik van een Intellibox verdwijnen de begrippen gelijk- en wisselspanning. Ongeacht het merk.
Daarvoor in de plaats komt digitaal. De rails heeft daar niets mee te maken, dus die kan je gewoon blijven gebruiken.
Als je eerst gelijkspanning (en dus analoog) reed en nu met een Intellibox (digitaal) gaat rijden dan spreek je daarna over tweerail systeem.
Reed je eerst met wisselspanning (en dus ook weer analoog, b.v Marklin) en nu met de Intellibox, dan spreek je daarna over drierail systeem. De rails zijn immers gewoon blijven liggen.
Hieruit kun je dus ook concluderen dat hetv voor de Intellibox niets uitmaakt of je nu tweerail of drierail rijdt.
Als je naar de onderkant kijkt van een lok dan zul je zien dat bij een 3 rail lok een soort van ski zit. dat noemen we een sleper.
Die sleper zorgt ervoor dat de loc daar een deel van zn spanning weg haalt, va  een soort van railtje in het midden van de rail.  Het andere deel haalt hij af van de twee buitenste rails. Vandaar drierail.
Bij een tweerail lok zit zo'n sleper niet, die haalt zn spanning van de twee buitenste rails. Vandaar tweerail systeem.
Zo kun je dus ook zien dat je die lok's niet op elkaars rails kunt zetten.
Wil je met een Intellbox gaan rijden, dan zul je de lok's wel moeten voorzien van een decoder.
Je kunt in principe ook met twee en drierail tegelijk rijden, maar zorg er dan wel voor dat de loc's op hun eigen spoor blijven. en dat de rails elkaar niet raken. Je hebt dan dus gewoon twee aparte banen
Hoe je zoiets kunt aansluiten, dat kun je op deze site aan mensen vragen die veel ervaring hebben met digitaal rijden.
De toevoeging IR slaat op Infra rood en slaat op een afstandsbediening waarmee je de Intellibox kunt bedienen)
Ik hoop dat het zo wat duidelijker is geworden
Harm
Titel: Re: INTELLIBOX IR
Bericht door: Richard H op 08 December 2007, 10:36:37
Zelfs ik snap het nu. :D :D :D
Titel: Re: INTELLIBOX IR
Bericht door: Sander op 08 December 2007, 11:57:12
Citaat
Bij het gebruik van een Intellibox verdwijnen de begrippen gelijk- en wisselspanning.


Kleine opmerking:

Dit geld voor alle digitale systemen, bij digitaal spreken we niet meer van wissel- en/of gelijkspanning maar van 2rail en/of 3rail.

mvg,
 Sander