BeneluxSpoor.net forum
Vraag en antwoord => Digitaal => Topic gestart door: Nick Leenheers op 02 December 2007, 13:17:31
-
Hallo allemaal,
Ik heb onlangs een digirails DR1015 functiedecoder aangeschaft en ingebouwd in een rijtuig tbv de verlichting. Werkte meteen naar behoren.
Daarna functieuitgang 3 waarop de verlichting is aangesloten geprogrammeerd als dimmer uitgang. Echter vond ik dit niet mooi en heb deze weer teruggezet op normaal.
Na deze actie is de decoder niet meer te benaderen. Ik heb reeds een reset uitgevoerd (CV 30, Bit 7 op 1 gezet) en opnieuw gestart maar dit helpt niets. De decoder wordt niet meer herkend.
Weet iemand raad?
Groeten,
Nick
-
Hoe bedoel je de decoder wordt niet meer herkent?? Waar wordt hij niet meer herkent dan? Op het programmeerspoor of op de normale baan, en gebruik je dan wel het juiste adres om hem aan te spreken? Oftewel wat doe je en wat doe je niet?
Mvg
Wim.
-
Hallo Wim.
Ik kan de decoder op het programmeerspoor niet meer uitlezen en als ik hem probeer op te roepen onder het standaardnummer (3) reageert hij niet. Ook niet als ik hem oproep onder het nummer wat ik eerst geprogrammerd har (40).
Het lijkt wel of de decoder gewoon niet meer reageert.
Nick
-
Geen idee, opsturen voor garantie denk ik dan maar. Of contact opnemen met de maker van Digirail.
MVg
Wim.
-
Ik heb hetzelfde gehad toen ik deze functie decoder had ingebouwd in de DDM. Op een gegeven moment geen reactie, niet eens na ontelbare resets. Uiteindelijk maar een echte decoder (ESU) genomen en als functie decoder ingezet.
Het lijkt me dat er ergens in de software van de decoder iets niet goed is. Terugsturen is dan de beste optie. Die van mij heb ik ook ergens opgeborgen zodat ik er later nog eens naar kan kijken/testen.
-
Oké, dan zal ik er maar mee terug gaan of opsturen inderdaad.
Wel jammer dat ie er weer helemaal uit moet nu, maar het is niet anders.
In elk geval bedankt voor jullie hulp.
Nick
-
Hoewel al een draad met baard; ik loop tegen hetzelfde probleem op met digirails DR 1015 functiedecoder als in het bovenste bericht. Deze is 160110 gekocht. Wat is met de hierboven genoemde functiedecoders uiteindelijk gebeurt en hoe is dit opgelost?
Groet,
Gerard vV
-
Hebben jullie er rekening mee gehouden dat de Digirails problemen kan hebben bij programmeren. Dat staat ook in de handleiding vermeldt. Als de aangestuurde last de klein is, is het 'bevestigings-signaal' te zwak voor sommige centrales die dan een foutmelding geven. Geprogrammeerd wordt hij meestal !! wel. Het kan zijn dat hij niet geprogrammeerd is (evenals de reset). Maar dat verklaard niet waarom hij zowel op adres 3 als op adres 40 niet reageert.
-
Dat is bekend, daarom een paar weerstanden aangehangen (natuurlijk wel de max stroom in de gaten gehouden) maar reageert echt nergens op en op geen enkel adres.
GerardvV
-
Inpakken en retour afzender.
Je hebt 2 jaar garantie.
Mvg
Wim
-
Ik heb reeds een reset uitgevoerd (CV 30, Bit 7 op 1 gezet)
Eh, gebruik je een intellibox of Lenz.
Lenz gebruikt volgens mij bit 1 t/m 8, de intellibox bit 0 t/m 7.
Probeer eens in een keer 128 in CV 30 te zetten i.p.v. via bitsetten/resetten.
-
Natuurlijk ook al geprobeert, nog steeds geen leven in.
Gebruik een multimaus en voor het dimmen werkte alles goed en kon ik alles programmeren zoals wisselende sluitlichten gekoppeld aan de frontverlichting. (het gaat om een dummy 2200 uit de eerste serie)
GerardvV