BeneluxSpoor.net forum
Vraag en antwoord => Digitaal => Topic gestart door: duitser op 27 February 2017, 16:21:34
-
Ik weet dat hier heel veel over geschreven is maar ik zie door de bomen het bos niet meer, is er iemand die mij in Jip en Janneke taal het laatste zetje kan geven?
Ik heb een startset van Fleischman met een witte z21 incl TPLINK router.
Ik wil de Z21 aansluiten via mijn eigen sitecom router en de TPLink niet gebruiken, als ik de z21 met een kabel verbind met de router dan ziet mijn Z21 App wel dat er een internet sigmaal is. Nu staat de internet router beneden en de z21 komt boven te staan, ik moet toch draadloos kunnen werken?
Het ip adres van de router 192.168.0.1
Het ip adres van de z21 is 192.168.0.111
De app is geinstalleerd op een S6, en doet het prima als ik de z21 met kabel verbind.
Heb het gevoel dat ik heel dicht bij de oplossing ben maar krijg het niet voor elkaar om de z21 te laten werken onder mijn standaard router.
Kan iemand mij dit eenvoudig uitleggen, ook als ik ip adressen of wat dan ook moet aanpassen.
Alvast bedankt voor jullie inbreng.
-
De app is geinstalleerd op een S6, en doet het prima als ik de z21 met kabel verbind.
Heb het gevoel dat ik heel dicht bij de oplossing ben maar krijg het niet voor elkaar om de z21 te laten werken onder mijn standaard router.
Euhm... dat IS de oplossing. ;) De z21/Z21 zelf heeft geen WiFi, daarom ook dat TPLINK dat erbij zit ;)
Dus z21 aan thuisnetwerk: Ja, mits kabel in z21 en thuis-router.
-
oke maar hoe kan ik dan de tplink router laten communiceren met mijn thuisnetwerk? Wil namelijk niet iedere keer van verbinding moeten wisselen. Dan heb ik nl ook geen tv etc meer.
Kan met geen mogelijkheid de tplink op mijn laptop vinden als iets wat een signaal uitzendt.
snap er blijkbaar dus helemaal niets van
-
Aha,
Dat kan wel. Heb het ook een tijdje zo gehad. Je moet de TPLINK dan a) als 'client' op jouw thuisrouter laten werken. of b) de TPLINK jouw thuisnetwerk laten 'bridgen'. Dat laatste werkt ook, hoewel ik er niet kapot van was (vaak verbindingsverlies).
-
kijk dat bedoel ik nu, laten werken als een client op mijn thuisnetwerk???? Hoe krijg ik dat in vredesnaam voor elkaar?
Zal wel vreselijk dom klinken maar weet onderhand echt niet meer hoe en wat.
-
ik ben inmiddels weer een stukje verder, alles is aangesloten en ik kan in mijn telefoon het wifi signaal van de z21 kiezen, als ik dat doet zegt hij ook keurig dat ik verbonden ben met de Z21, de app van de z21 geeft echter nog steeds rechtsboven in de hoek een wifi teken met een rood kruis erdoor. Wat moet ik nu nog doen om ook daar wifi signaal te krijgen?
-
Ik denk dat je met de informatie in dit topic een heel stuk verder komt.
http://forum.beneluxspoor.net/index.php?topic=59434.0
Succes.
-
Even een vraag, Wifi op de S6 staat wel aan?
-
jazeker, vind hem ook gewoon in de lijst met wifi punten en kan ook gewoon verbinden maar rechts boven blijft het rode kruis door het wifi teken staan. Als ik in de app naar app instellingen ga dan staat er boven in het ip adres, dat klopt exact met wat onderop de z21 staan, als ik druk op opnieuw verbinden dan zegt ie, n0 z21 found on this ip.
-
Duitser.
Wat ik nergens in de post kan terug vinden is dat de z21 vrij geschakeld moet worden voordat hij met de TPlink of eigen router kan werken.
De z21 is geblokkeerd en die moet via een vrij schakel code worden vrij gemaakt, de code wordt bij de TPlink bijgeleverd of is los te koop
Kijk eens via de onderstaande link hoe je de z21 kunt vrij schakelen
https://www.youtube.com/watch?v=-xMkjUR7Iyc
Gr Piet
-
Als je de startset MET router hebt is de unlock al gedaan. Het is dan ook een 'gewone' witte z21, geen 'z21 start' neem ik aan...
Wat jij eigenlijk wilt is de TPLink router inzetten als een draadloze ontvanger en de z21 via de kabel aan de TPLink hangen.
Je zal dan met een PC aan het netwerk (dus met kabel) aan de TPLink moeten inloggen op de 192.168.0.1 (adres standaard adres TPlink) en daar de instellingen veranderen. Zie ook de eerder geposte link aan de encyclopedie, daarin staat het precies voorgekauwd.
Rene
-
Rene.
citaat,
Als je de startset MET router hebt is de unlock al gedaan.
Dit is alleen voor de Z21 (zwarte) die wordt geleverd met router en is al voorzien van de unlockt code maar de z21 (witte) wordt geleverd zonder route en die moet je los kopen als je deze erbij wilt hebben
Al bijna 2 jaar wordt de z21 (witte) door Roco geleverd alleen nog met de startset en daarbij zit een rode multimaus voor de besturing. Het kan zijn dat een winkel nog een oude starset in voorraad heeft en daar kan dan de router bij zitten (meer dan 2 jaar oud) maar daar zit dan geen rode multimaus bij
Wil je met je smartphone of tablet de baan besturen dan moet je de router erbij kopen en dan zit daar ook de unlock bij of een losse code kopen.
Als de z21 (witte) nog gelockt is dan zie je op je smartphone wel het wifi signaal maar er zit een rood kruis door.
Met de code schakel je de z21 vrij, daar zit de lock en niet in de router.
Gr Piet
-
Niet helemaal waar.
Ik heb een witte z21 met router .
Deze is compleet geleverd.
Ik denk dat TS een ander adres in zijn z21 heeft staan.
Dat is met het configuratie programma aan te passen.
Zorg dat je pc en je z21 en je router in dezelfde adress range zitten.
Wat ook kan is alles terug zetten naar fabrieksinstellingen en de pc instellen op dhcp.
Als ik het me goed herinner is de tplink als dhcp server geconfigureerd.
Verder nergens iets op aan sluiten en dan het config programma starten.
De adressen aanpassen naar wens en dan zou het moeten werken.
Mvg Rieks
-
Rieks,
Dan heb je mijn post niet goed gelezen,
Ga maar eens kijken op de site van Roco en dan zie je dat de z21 (witte) alleen nog leverbaar is zonder Router in startpakketten en niet los
Als je een z21 (witte) met router dan heb je er een die al meer dan 2 jaar oud is of nog uit een oude voorraad van de winkelier
in het verleden werd de z21 (witte) wel geleverd met router maar nu niet meer.
Gr Piet
-
Er zijn nu drie uitvoeringen in het veld:
1. De Z21 (zwart), met alles erop en eraan
2. De z21 (wit), minder functionaliteit dan de Z21 maar wel met wifi router en bedienbaar met een tablet o.i.d.
3. De z21start (wit), als de z21 (wit) maar zonder wifi router en niet bedienbaar met een tablet o.i.d.
Toepassen van de unlock code op de z21start maakt dat deze dezelfde functionaliteit krijgt als de z21. De z21start wordt standaard geleverd met een Multimaus. De z21start heeft op de voorzijde het woord "start" staan en onderscheidt zich daardoor ook uiterlijk van de z21. In het leverprogramma van Fleischmann/Roco is de z21start de opvolger van de z21.
-
ik ben hier ook mee bezig geweest. ik heb een z21Start, maar technisch is die hetzelfde als de gewone z21, heeft enkel geen TPLink erbij. in mijn situatie zit deze ook gewoon op mijn eigen netwerk aangesloten. Aangezien ik overal in huis bekabelde aansluitpunten heb, en overal voldoende wifi dekking, was de TPlink voor mij overbodig.
benodigd hiervoor:
1) een netwerkkabel naar de router van je internetprovider.
2) een beetje IT kennis. aangezien dit mijn vakgebied is, was dat niet echt een probleem.
3) kennis hoe je netwerk thuis is opgebouwd. in de meeste gevallen zal onderstaande info voldoende zijn, echter soms is er het een en ander bij geknutseld.
4) de z21 maintenance tool, op de roco site te downloaden.
Zoals Roco vermeld, is dit geheel op eigen risico, en kunnen ze je niet helpen als het niet goed gaat. als je dit niet aandurft, lees dan niet verder. ik hanteer dezelfde disclaimer, aangezien een typefout al funest kan zijn. Mocht het voor mij redelijk te doen zijn om er met het OV te komen, wil ik ook voor een glas cola eventueel wel in de trein stappen en het voor je instellen.
De z21 heeft een statisch IP adres, en kan niet automatisch een IP adres aanvragen aan de modem van je provider. dit moet dus handmatig ingesteld worden. hoe ben ik te werk gegaan?
1) IP adres van je PC of laptop uitlezen. dit gaat door Windowstoets+R in te drukken, CMD te typen, en dan enter. je krijgt dan een zogenaamde command prompt.
2) typ in, gevolgd door enter: ipconfig
3) zoek hier het IP adres op. dit is in bijna alle gevallen als volgt opgebouwd: 192.168.xxx.xxx, of soms 10.100.xxx.xxx. noteer dit.
de eerste twee groepen getallen is de standaard reeks. de 3e is afhankelijk van de modem van je provider. de 4e is uniek per aparaat in je netwerk. is bijvoorbeeld het IP adres 192.168.1.10, dan moet de z21 in 192.168.2.xxx komen, op een vrij nummer. meestal is 179 vrij, tenzij je 180 aparaten in je netwerk hebt hangen. het IP adres van de z21 wordt dan: 192.168.1.179. noteer dit ook.
4) verbind met een netwerkkabel direct de PC/laptop met de z21.
5) start de z21 configuratietool, zoals op de site van Roco te downloaden.
6) verbind deze met de z21.
7) hier kan je het IP adres van de z21 in aanpassen. pas dit aan naar het nieuwe IP adres zoals in stap 3 verkregen. bevestig dit. de z21 zal een paar keer vragen of je het echt zeker, zeker, zeker, weet.
8 ) sluit de z21 aan op het thuisnetwerk.
9) sluit de PC/laptop weer aan zoals het was.
10) start de z21 app op de telefoon/tablet. deze kan je gewoon met je thuisnetwerk verbinden. in de configuratie hiervan kan je het nieuwe IP adres van de z21 ingeven.
11) klaar! de z21 is nu te bedienen via de app, en je hoeft niet te switchen tussen netwerken.
wederom de disclaimer.. dit is hoe ik het zelf aan de praat heb gekregen, maar ik ben regelmatig met dit soort zaken bezig. ik weet waar ik op moet letten, hoe ik hem toch weer kan benaderen mocht ik een typfout maken, en het was mijn eigen z21, dus dan durf ik het risico te nemen. heb je er twijfels bij, doe het dan niet. ik zou het zonde vinden als daardoor je z21 niet meer bereikbaar is..
-
heren,
Allemaal bedankt voor jullie advies, wat ik gedaan heb weet ik niet maar ik ben rijdende ;)
Nu kan ik verder met het baanplan ontwerpen en de benodigde materialen aanschaffen.
Hoe lang mogen de aansluitdraden zijn van de Z21 tot de aansluitrail?
Hardstikke bedankt voor jullie antwoorden en hulp.
Robert
-
Wie dat bedacht heeft bij Roco/Flm met die losse router ellende en dat unlocken... man man man... :-\
-
Beste Pieter,
even voor de duidelijkheid. De "unlock code" van zo'n 30 euro die Roco er graag bij verkoopt is dus helemaal niet noodzakelijk?
Ik ging er van uit, naïef waarschijnlijk, dat de z21start echt een hardware lock had. Dit is dus niet het geval?
-
Mikeya,
mijn post ging eigenlijk alleen over het werkend krijgen op het eigen netwerk. maar, ik kan je wel geruststellen: je was niet naief. ;)
de unlock code is helaas noodzakelijk bij de z21Start. bij de Z21 en oude z21 niet. programeren van loc's lukt wel, maar het aansturen van locs via aparaten aan het netwerk lukt niet als de z21 niet unlocked is. ik heb geprobeerd dit werkend te krijgen, maar mijn conclusie was helaas dat ik toch echt die code nodig had.
ik ben zelf als herintreder voor een startset met z21Start en maus gegaan, en heb er los daarna nog een unlockcode aangeschaft. dat was na een beetje rekenen voor mij alsnog de beste optie om geheel digitaal te gaan.
-
Kan je met de z21Start via de computer rijden zonder de wifi modem?
Dus LAN kabel naar Lan ofzoiets?
Heb geen behoefte aan via mijn tab/telefoon de treinen bedienen, maar gewoon via de PC, ben geen Wi-Fi fan vandaar.
-
Van eventuele mogelijkheden via LAN heb ik geen verstand, maar ik gebruik de z21start in combinatie met een PC met Koploper. De verbinding gaat via een XPressnetLi van Rosoft. Die wordt ingeplugd op een X-bus aansluiting op de z21start.
-
De "officiële" manier is dan om een z21-vrijschakelcode (Roco 10818) aan te schaffen en de z21start vrij te schakelen. Hierna is deze in een eigen netwerk te plaatsen.
-
Klopt, dat is de officiële manier. Maar dan werkt het niet met het programma koploper. Daarvoor heb je toch echt een extra printje nodig. Dan is via de S88XpressNetLi een goede oplossing. Andere programma's kunnen mogelijk wel met een z21 (kleine letter z!) in het netwerk overweg.
Groet Ronald.
-
Ja, maar wil het niet op wifi gaan gebruiken, maar gewoon via de kabel.
Dus RocoRail op PC en dan de z21Start eraan, kan dat via Lan kabel?
-
Zie even de pagina's van RocRail: Roco Z21 / z21 / z21start (http://wiki.rocrail.net/doku.php?id=roco:roco-z21-en). Via netwerk dus: ontgrendelcode nodig.
Groet Ronald.
-
En na dat ontgrendelen maakt het niet uit of je de z21start in een bedraad of draadloos netwerk hangt.
-
De z21start heeft standaard geen wifi aan boord. Dus je moet je gaan klooien met wifi-accesspoints en/of andere zaken wil je het draadloos doen. Zeker omdat je tegenwoordig alleen een ontgrendelcode kan kopen.
Groet Ronald.
-
Dus het systeem werkt alleen via netwerk, dus niet via een USB poort? zoals de DR5000 van Digikeijs?
-
Inderdaad gewoon via het netwerk. De z21 / z21start hebben geen USB. Zie bijvoorbeeld: Poggendam: Test met z21 (https://forum.beneluxspoor.net/index.php/topic,22356.msg3221619468.html#msg3221619468).
Groet Ronald.
-
Aha, maar je kan dus niet via je PC een software zoiets zoals de app gebruiken?
Bij downloads van de Z21 zie ik alleen Ios/Android ???
Nergens Windows 7/10?
-
Hoi,
Nee, helaas dat is er niet echt. Je kan wel de "onderhoudstool" binnenhalen en deze gebruiken om wat te rijden en te programmeren. Echt rijden e.d. zoals de App dan zal je moeten uitwijken naar andere partijen dan Roco / Fleischmann zelf.
Groet Ronald.
-
Hoi
Je kan wel een andriod emulator op je pc/laptop instaleren, naam is Bluestacks.
Daarna de app laden met deze emulator en zien of het dan werkt, zo deed ik het ook met een andriod spelletje,werkt perfect.
Groeten Frans
-
Dus RocRail werkt niet met dit systeem? ???
http://wiki.rocrail.net/doku.php
-
Inzake de discussie over het draadloos of bedraad aansluiten: heb zelf de Z21 ( dus zwart met router) en aansturing met Rocrail. Werkte prima totdat ik computer verplaatste en deze daarom via WiFi aan de Z21 router koppelde. Werkte toen dus niet (gemiste meldingen van de bezetmelders op moment dat er meer dan 2 treinen reden).
Uiteindelijk maar even utp kabel van 10 meter gehaald en de boel weer fysiek gekoppeld. Problemen weer over en rijdt als een zonnetje.
Voor zekerheid in systeem alles dus gewoon bedraad.
-
Huh, had net begrepen dat het alleen via Wi-Fi werkt en niet via een kabel kan?
op de Z21 Start zit Lan aansluiting op, deze aan je lan poort van je computer koppelen?
-
Ja, Zie mijn vorige post Poggendam: Test met z21 (https://forum.beneluxspoor.net/index.php/topic,22356.msg3221619468.html#msg3221619468) over de z21 in mijn thuisnetwerk. Dat is met oude witte z21. De z21start is exact hetzelfde als de witte z21 alleen met de netwerkpoort ontgrendeld, geen verschil. Die heb ik gewoon met een kabeltje in het netwerk. Kan ik via de computers in mijn netwerk en ook eventueel via telefoon en tablet besturen. Frans bedoelt als je exact hetzelfde als de z21-app wil hebben dan moet je aan de gang met android-emulatoren om android-apps op windowscomputers te kunnen laten werken. Niet interessant als je via RocRail wil gaan rijden.
Dus RocRail werkt niet met dit systeem? ???
Werkt wel met de z21, zie Roco z21 (http://wiki.rocrail.net/doku.php?id=roco:roco-z21-en#special_feature).
Groet Ronald.
-
Dus de LAN achterop de Z21 aan LAN op je computer aansluiten ?
Sorry ben niet echt ICT kenner ;D
-
Ja, dat laat ik toch ook zien in mijn post? Opnemen in mijn eigen thuisnetwerk... In mijn thuisnetwerk zijn naast de z21 via de kabel, 1 computer via de kabel (staat bij de treinen via de kabel), 4 laptops, 3 printers (zowel bekabeld als wifi), wat telefoons, 1 Nas (en een oude test nas), 1x TV en 1x soundbar aanwezig. Deze zitten allemaal in het hetzelfde netwerk.
Alleen je moet oppassen met het instellen van de boel, dat vergt nog wat denkwerk. ;)
Groet Ronald.
-
Aha, maar ik bedoelde de LAN op de Z21 op LAN van je computer zelf, zonder wifi modem/router er tussen.
Mijn thuisnetwerk zit mega ver van de Z21 af en om daar een kabel naar te trekken is onmogelijk (nieuwbouwhuis) en wil geen kabels langs de muur.
-
Aha, maar ik bedoelde de LAN op de Z21 op LAN van je computer zelf, zonder wifi modem/router er tussen.
Dat kan ook... Geen probleem, kabel er tussen en gaan met de banaan. Als je een vrij nieuwe PC hebt dan hoeft je geen cross-kabel te gebruiken omdat je netwerkpoort autosens is. Anders moet er een crosskabel nodig om het te laten werken. Dan moet je de juiste IP-adressen invullen in de netwerkinstellingen voor je computer om te kunnen communiceren met de z21. Dus zorgen dat het een en ander met elkaar kan praten ;)
Groet Ronald.
-
beste
ik zie het probleem niet bij mij is hij draadloos aangesloten en ik kan zowel met tablet, telefoon en mijn laptop werkend met iTrain en alles communiceert met elkander (Z21 start)
-
Kan het kloppen dat de Z21start niet altijd even goed wil lezen?
Weet de stappen, maar soms krijg ik gewoon CV 1 waarde 255 ??? terwijl de lok op waarde 10 stond.
-
Ik heb een zwarte Z21 en een witte Z21 start vrijgeschakeld.
De zwarte functioneert zonder problemen.
De witte heeft moeite met CV’s programmeren.
Ik programmeer met ipad en iphone. (Multimaus was geen succes, te omslachtig)
Ben op zoek gegaan naar mogelijke oorzaken.
Aansluiting op router 1-4 getest, geen verschil.
Andere kabel tussen router en Z21, geen verschil.
Aansturen met laptop: bingo. Geen problemen met programmeren.
Vervolgens ipad en iphone gebruikt ook geen problemen meer.
Dus mijn conclusie voor dit moment is: maak verbinding tussen laptop en Z21.
Daarna kan ik goed programmeren met ipad en iphone.
-
Hoe kan het dat de z21 wit moeite heeft met lezen, verschillende waardes leest ie uit.
Heb niks veranderd en alles is van Fleischmann/Roco op de baan, zelfs de rails (al maakt dat niks uit)
Heb de update V1.02, miss tijd om naar V 1.03 te gaan?
-
Beste allen,
Excuus als ik naar de bekende weg vraag,maar ik ben nieuw in deze materie
Er is veel over gezegd maar ik heb korte vraag
Ik ben i n bezit van Z21 (zwart) met tp link
Dat is redelijk instabiel maar werkt op zich wel.
Nadeel is de switch van netwerken.
Ik wil via mijn wireless thuisnetwerk de tp link bypassen . En met macbook pro.
Dit zou moeten kunnen ( na download wine)
Maar weet niet hoe.
Roco en diverse specialisten gemaild: respons 0
Dank Dr Bob
-
Heb je dit draadje al wel doorgelezen? Daar wordt al op de eerste pagina heel wat informatie gegeven, inclusief deze link: https://forum.beneluxspoor.net/index.php?topic=59434.0
-
Kijk ook eens in dit topic https://forum.beneluxspoor.net/index.php?topic=97718