BeneluxSpoor.net forum

Vraag en antwoord => Elektronica en analoog => Topic gestart door: randmeer op 09 February 2017, 19:41:28

Titel: schema relais HFD3/12-L2
Bericht door: randmeer op 09 February 2017, 19:41:28
Hallo,
In de encyclopedie heb ik een schema gevonden voor het aansluiten van wissels en seinpalen.
Ik heb een paar relais (HFD3/12-L2). Hierop zitten twee rijtjes aansluitingen ( 1 ruimte en dan 4 pinnen)
Wie kan me vertellen welke aansluiting waarvoor dient, in de encyclopedie staat nl een relais met minder aansluitingen.
Wie helpt?
alvast bedankt

NB ik rij digitaal (Roco) maar de wissels worden met een drukknop bedient. 
Titel: Re: schema relais HFD3/12-L2
Bericht door: henk op 09 February 2017, 19:50:11
Dan zoek je een datasheet.
http://www.hongfa.com/pro/pdf/HFD3_en.pdf (http://www.hongfa.com/pro/pdf/HFD3_en.pdf)

Jij hebt een HFD3 relais voor 12 volt met twee spoelen. Op de vierde pagina vind je onderaan het aansluitschema.
Titel: Re: schema relais HFD3/12-L2
Bericht door: randmeer op 09 February 2017, 20:42:07
Hallo Henk,
bedankt voor je snelle reactie.
ik heb het schema gevonden.
Begrijp ik goed dat de twee enkele pootjes voor de stuurstroom zijn (op het schema van Fred Eikelboom staan er vier) en de andere (2x) vier voor de bedrading naar de seinen?
gr Chris
Titel: Re: schema relais HFD3/12-L2
Bericht door: henk op 09 February 2017, 20:49:42
Nee, de twee linker pootjes (1 en 12) zijn de ene spoel en de twee rechter pootjes (6 en 7) de andere spoel. Die gebruik je om het relais om te zetten.
Daartussen een rijtje van drie pootjes boven (3, 4, 5) en drie pootjes beneden (8, 9, 10). Ieder rijtje is één omschakelcontact. Daarmee kan je lichtseinen sturen.

Welk schema van Fred bedoel je?
Titel: Re: schema relais HFD3/12-L2
Bericht door: randmeer op 09 February 2017, 21:53:54
Hallo Henk
Nogmaals bedankt! ik ga het uit proberen!
ik bedoelde het volgende schema in de encyclopedie:

Seinen aansluiten op wisselspoel

m vr gr

Chris