BeneluxSpoor.net forum
Overige spoorzaken => Grootspoor => Topic gestart door: Bob R. op 29 November 2007, 20:25:40
-
Sinds een week heeft de stoptrein Hilversum-Dordrecht, als eindbestemming Lyon Part Dieu op de treinaanwijzer in station Hoofddorp.
Ik dacht natuurlijk dat dit een technisch foutje was, maar naar een week staat het er nog steeds!
Nog meer verbazing toen ik in de Spits zag bij ingezonden foto's een treinaanwijzer in Utrecht voor de intercity (:-X stopt ook in Lammerschans :-|) naar Leiden met als eindbestemming Marseille-St-Charles !
Is dit nog wel een technisch foutje of een reklamestunt van NS Hispeed (voormalig NS International) ?
Wie weet meer ???
-
Ik zou der gewoon is in gaan zitten en kijken waar je uitkomt. :P
-
ieder ochtend :P
Deze vraag is ook bestemd voor NS insiders
-
Met 99% zekerheid weet ik dat die dingen gewoon een foutje zijn.
-
Ik denk dat je toch wel raar staat te kijken als je ff in slaap valt en je bent opeens in Marseille ofzo ;D
Wesley
-
Die reclamestunt in Utrecht Centraal is al een jaar of 3 bezig (voor zover ik weet), Marseille geef hij al zoo lang aan. Oud nieuws dus :P
Overigens is de intercity Leiden - Utrecht een van de meest waardeloze treinverbindingen die er is. Hij stopt bijna overal, zit elke spits overvol (virm 6je) en rijdt alleen om het half uur. Tussen Alphen en Utrecht zijn er geen spitstreinen...
Dus daarom stopt hij ook op Lammenschans, en dat is geen reclamestunt of technisch foutje.
(Felix spreekt uit ervaring >:()
-
Ik denk dat je toch wel raar staat te kijken als je ff in slaap valt en je bent opeens in Marseille ofzo ;D
Wesley
Als ik in een virm zit, zou ik het nie erg vinden :D
-
ja klopt, leiden - utrecht zit altijd vol en andersom ook, zelfs op zondag zitten de T/V tjes stampvol. meestal staat ie voor utrecht ook stil omdat ie er gewoon niet tussenkomt. Het is me treouwens nog neit opgevallen dat ie die rare plaatsen aangeeft. trouwens de stop die in vleuten niet meer is, dat scheelt wel hoor.
Wesley
-
@ Railhopper, Daar kom je nog wel op terug, VIRM is het ergste wat er is om in te reizen. Zeker voor de lange afstand.
@ Wesley, Ik weet niet precies meer waarom ze de spitsdiensten hebben geschrapt, misschien omdat het tussen Woerden en Utrecht niet past of misschien omdat ze een kwartierdienst niet aandurven tussen Leiden en Woerden als je VIRM inzet.
Wat ik erg fijn zou vinden is dat de sneltrein Utrecht - Alphen - Lammenschans - Leiden CS weer terugkwam... Die trein was echt superchill!
Alleen jammer dat dit niet meer over vreemde bestemmingen gaat maar over Leiden - Utrecht ::) :P
-
eh,jaa maar de vreemde bestemmingen werden toch aangegeven bij die lijn ;) het is me nooit opgevallen dat er ook een sneltrein heeft gereden die niet op woerden stopt.
Wesley
-
De CTA(Centrale Trein Aanduiding) op spoor 6a naast het PLP hok in Arnhem geeft de CityNightLine ook al jaren als TEE aan, gewoon een foutje wat er in zit. Die zelfde CTA deed dat bij ICE's ook:
(http://i179.photobucket.com/albums/w304/neudalhausenstadbahn/05/PIC01882.jpg) (http://i179.photobucket.com/albums/w304/neudalhausenstadbahn/05/PIC01882.jpg)
De CTA op 6b bij de kiosk heeft vorig jaar een hele tijd aan 1 zijde de IC naar nijmgen aangegeven als IC naar Offenburg, Freiburg(breisgau), Basel SBB, Bern eind bestemming Nijmegen:
(http://i179.photobucket.com/albums/w304/neudalhausenstadbahn/05/PIC01763.jpg) (http://i179.photobucket.com/albums/w304/neudalhausenstadbahn/05/PIC01763.jpg)
Deze heeft ook langere tijd er op gestaan in Nijmegen op 4a:
(http://i179.photobucket.com/albums/w304/neudalhausenstadbahn/05/PIC00702.jpg) (http://i179.photobucket.com/albums/w304/neudalhausenstadbahn/05/PIC00702.jpg)
En verder ben ik wel meer leuke dingen her en der tegen gekomen:
(http://i179.photobucket.com/albums/w304/neudalhausenstadbahn/05/101-024_0026.jpg) (http://i179.photobucket.com/albums/w304/neudalhausenstadbahn/05/101-024_0026.jpg)
(http://i179.photobucket.com/albums/w304/neudalhausenstadbahn/05/PIC02976.jpg) (http://i179.photobucket.com/albums/w304/neudalhausenstadbahn/05/PIC02976.jpg)
(http://i179.photobucket.com/albums/w304/neudalhausenstadbahn/05/PIC02975.jpg) (http://i179.photobucket.com/albums/w304/neudalhausenstadbahn/05/PIC02975.jpg)
(http://i179.photobucket.com/albums/w304/neudalhausenstadbahn/05/PIC02871.jpg) (http://i179.photobucket.com/albums/w304/neudalhausenstadbahn/05/PIC02871.jpg)
(http://i179.photobucket.com/albums/w304/neudalhausenstadbahn/05/PIC02855.jpg) (http://i179.photobucket.com/albums/w304/neudalhausenstadbahn/05/PIC02855.jpg)
(http://i179.photobucket.com/albums/w304/neudalhausenstadbahn/05/PIC02136.jpg) (http://i179.photobucket.com/albums/w304/neudalhausenstadbahn/05/PIC02136.jpg)
(http://i179.photobucket.com/albums/w304/neudalhausenstadbahn/05/PIC01905.jpg) (http://i179.photobucket.com/albums/w304/neudalhausenstadbahn/05/PIC01905.jpg)
Groetjes Michiel
Ps; afwijkende CTA's zet ik als het ff kan altijd op de foto ;)
-
Ik heb het op Hoofddorp nooit eerder gezien, en die blijft opeens nu al een week daarop staan.
Ik heb veel medelijden met de passagiers op de lijn van Leiden naar utrecht, stoptreinen zonder eerste klas en heel veel uitval.
Zal ook door die tram komen (Neerlands 2de vlaflipjes)
En die Intercity is die titel niet waard (veel te veel stops)
Waren er vroeger (of nu nog) treinen vanuit Nederland met eindbestemming Lyon Part Dieu ?
-
de bestemming is weer zoals het hoort (iemand meegekeken met invloed ??? ;D)
Grappige is dat Lyon Frans is voor Leiden.
-
Och, van Goes naar Vlissingen per TEE (trein met toeslag) was ook niet onaardig destijds ;D
-
Ik heb veel medelijden met de passagiers op de lijn van Leiden naar utrecht, stoptreinen zonder eerste klas en heel veel uitval.
Zal ook door die tram komen (Neerlands 2de vlaflipjes)
En die Intercity is die titel niet waard (veel te veel stops)
Volgens mij haal je het een en ander door elkaar. Die 3e klas tram rijdt tussen Alphen aan den Rijn en Gouda. De stoptreinen zonder eerste klas (Citypendel dus) rijden alleen tussen Gouda - Alphen en Leiden in de spits.
Tussen Leiden en Utrecht rijdt er elk half uur een VIRM 6je en af en toe twee VIRM 4tjes. Heeel soms durven ze een enkel 4tje in te zetten waardoor er amper nog iemand de trein in kan.
Dan moet de trein altijd wachten bij het wissel in Zoeterwoude Oost of West, omdat de tegentrein te laat is. Hetzelfde gebeurd bij Bodegraven waar de treinen elkaar horen te kruisen op het station.
Dan moet de trein de helft van de tijd wachten bij Harmelen omdat er vaak een goederentrein voor wordt gegooit. Of je zit tussen Woerden en Utrecht in een langzaam rijdende trein.
Geen pretje dus, en ik moet er zo weer heen...
Ohw en om nog een beetje bij het onderwerp te blijven: In Utrecht staat er 'Leiden' met de hand geschreven op de flap.
In Alphen staat er wel eens op spoor 1 een flapje met Intercity naar Gouda. Maar volgens mij is dat met de nieuwe dienstregeling veranderd.
-
Bij Alphen veroorzaakt de supertram nogals eens voor seinstoringen, maar het fijne weet ik hier niet van.
-
Grappige is dat Lyon Frans is voor Leiden.
Dat is niet eens zo ver bezijden de waarheid...Lyon heette in de Romeinse tijd Lugdunum en Leiden ook (althans dat dacht men lange tijd, nu schijnt het een nederzetting in de directe omgeving geweest te zijn, maar het idee is duidelijk ;D).
-
"En zo keren we terug naar het inmiddels bekende tafereel in het toen bezette Gallië, heel bezet Gallië ? neen..... " ;D
-
"En zo keren we terug naar het inmiddels bekende tafereel in het toen bezette Gallië, heel bezet Gallië ? neen..... " ;D
Waar de vis nog steeds NIET stinkt Marijn?
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/kostunrix.jpg)
;D Rob
-
NEE, die komt VERS uit Lutetia! ;D
-
Om weer eens naar dit topic terug te keren, de RheinExpress gister avond in Oberhausen zou volgens de CTA pas 4min na vertrek binnen komen. Deze CTA wist ook ff niet waar de trein heen ging ;D:
(http://i179.photobucket.com/albums/w304/neudalhausenstadbahn/05/DSC00709.jpg) (http://i179.photobucket.com/albums/w304/neudalhausenstadbahn/05/DSC00709.jpg)
De RE5 RheinExpress vertrok gewoon netjes op tijd naar Emmerich.
Groetjes Michiel
-
Dus je gaat dan terug in de tijd. :P