BeneluxSpoor.net forum

Overige spoorzaken => Grootspoor => Topic gestart door: SoeperrEd op 28 July 2006, 15:04:43

Titel: Autotreinen Perpignan
Bericht door: SoeperrEd op 28 July 2006, 15:04:43
Ik heb een vraagje:

Ik was op vakantie vlak bij perpignan. En als we dan over de snelweg reden. Zag je op een zijspoor steeds lege autowagonnen staan. Uiteindelijk bleek dat er verder op auto's werden opgeladen.

Nu was mijn vraag: Ik daar een fabriek of is dat gewoon een plek waar autotreinen hun route starten naardat je daar zijn afgeleverd.

Ook had ik de vraag of mensen zijn die foto's hebben van de treinen die daar vandaan komen.

Ik zou zeer blij zijn als iemand me kon helpen.
 :D :D

Doei Edwin
Titel: Re: Autotreinen Perpignan
Bericht door: Anoniem op 28 July 2006, 22:10:34
Langs de A9 even ten noorden van Rivesaltes bevindt zich de spooraansluiting van Somer die treinen vol Citroëns, Renaults, Peugeots en BMW's ontvangt, de auto's tijdelijk "parkeert" en vervolgens op vrachtwagens laadt richting Spanje, alwaar ze bij de autodealers terechtkomen.

Het dichtstbijzijnde autotreinstation in de omgeving is het grootste autotreinstation van Frankrijk: Narbonne (Narbo voor intimi  ;D). Daar komen en gaan dit zomerseizoen autotreinen van / naar Berlin-Wannsee, Dortmund, Düsseldorf, Frankfurt (Neu Isenburg), Hamburg-Altona, Hildesheim, München-Ost, Salzburg, Stuttgart, Calais, Lille (Séclin), Metz, Mulhouse, Strasbourg en Paris-Bercy.

Edit: ik bedoel hier met autotreinen dat wat we hier in Nederland eigenlijk altijd "autoslaaptreinen" noemen. Nieuwe auto's worden in de wijde omgeving van Perpignan niet gemaakt, wel worden er treinen met nieuwe auto's overgeladen in Le Boulou-Perthus, Rivesaltes dus (beide van spoor- naarwegvervoer) en Portbou (spoor-spoor en spoor-wegoverslag).

By the way, zoek je naar foto's van de Rivesaltestreinen of van treinen in de Roussillon in het algemeen? Het ene heb ik namelijk niet, het andere wel  :D

Wesley
Titel: Re: Autotreinen Perpignan
Bericht door: SoeperrEd op 29 July 2006, 17:46:38
Hoi

Eigenlijk beide wel. Vooral de autotreinen.

Ik wil graag een gedeelte van zuid-frankrijk  gaan namaken. Met ook het "Petit Train Jaune" Dat in de pyreneen rijdt. Dus alle foto's uit die burt zij welkom. Ik ga kijken of er treinen in model zijn die daar ook rijden.

En nog een vraagje: Weet misschien iemand of het treintje dat op de route Villefranche - Latour de Carol in model ook bestaat???

Edwin
Titel: Re: Autotreinen Perpignan
Bericht door: Anoniem op 29 July 2006, 19:06:17
Ik ben de Canari nog nooit tegengekomen, dat wil zeggen.... meer dan dit (http://www.malutram.com/france-villefranche.htm) ben ik nooit tegengekomen, maar dit is al jaren "een project". Als-ie er ooit komt bij deze fabrikant zal-ie heel wat centjes kosten (een driedelig Parijs metrostel kost € 735).

Wat je projectje betreft: ik weet toevallig het een en ander over de SNCF  :D en met name over de zuidelijke regionen, dus als je vragen hebt ben je altijd welkom om je licht op te steken. Heb je al vastere plannen, of wensen omtrent je themakeuze?
Titel: Re: Autotreinen Perpignan
Bericht door: NS 1100 op 29 July 2006, 23:46:50
Voor de leukigheid: tot een paar jaar geleden reed er in het zomerseizoen ook een AutoSlaapTrein uit Nederland naar Narbonne. Deze vertrok zondag aan het eind van de middag/begin van de avond uit 's Hertogenbosch en kwam dinsdagmorgen weer terug.

Wellicht ook een leuk idee voor op je baan? ;)
Titel: Re: Autotreinen Perpignan
Bericht door: Anoniem op 30 July 2006, 11:15:33
Vorig jaar ook weer, maar dit jaar weer niet meer... het is elk jaar weer een soort loterij welke bestemmingen EET nu weer rendabel acht, alleen Avignon en Bologna blijken vooralsnog vaste waarden. NS (al dan niet -Int) was standvastiger in het aanbod.

Opvallend detail: EET adverteert met dezelfde foto als NS indertijd: de autotrein in Zuid-Frankrijk, op de brug over de Orb bij Béziers. Dat ligt tussen Avignon en Narbo, en da kan dus nie, dit jaar ;D
Titel: Re: Autotreinen Perpignan
Bericht door: SoeperrEd op 30 July 2006, 12:11:29
Waarom heten het autoslaaptreinen. Ik dacht dat het gewoon het vervoer van auto's was. Waarom dan auto"slaap"treinen??
Titel: Re: Autotreinen Perpignan
Bericht door: Anoniem op 30 July 2006, 12:56:26
Ik denk dat je nu twee soorten treinen verwart, waarvan de terminologie in het Nederlands (en ook in het Duits overigens) nogal dicht bij elkaar ligt. Daarom zal ik hier de Franse termen gebruiken, die maken wel onderscheid.

De treinen die bijv. in Rivesaltes gelost worden zijn "trains de voitures neuves", oftewel nieuwe auto's. Goederentreinen pur sang dus.

De andere categorie ("autos-trains" of "trains auto-couchettes", autoslaaptreinen dus) zijn treinen voor toeristen. Je rijdt 's middags met je eigen auto vol pindakaas en aardappelen naar 's Hertogenbosch of Denderleeuw, je checkt in, rijdt je auto op de trein, zoekt je compartiment op en maakt de reis. Je auto wordt meevervoerd en de volgende ochtend heb je op je vakantiebestemming je eigen auto. Dit soort werk:
(http://www.ferrovi-est.com/photos/reportages/tac-2005/26057-24574-oberstinzel-090704.jpg).

Twee heel verschillende dingen dus
Titel: Re: Autotreinen Perpignan
Bericht door: SoeperrEd op 30 July 2006, 15:08:59
Bedankt Wesley,

Nu snap ik het, ik bedoel dus toch de autotreinen. Ik ben op zoek naar foto's van autotreinen rond perpignan. Wie kan mij helpen????

Doei Edwin