BeneluxSpoor.net forum
Vraag en antwoord => Digitaal => Topic gestart door: André (Märklinfan) op 11 December 2016, 16:21:40
-
Goedendag forumleden,
Ik ben al geruime tijd opzoek naar de juiste decoder-instellingen voor de binnenverlichting voor de Artitec DE-1 en DE-2 treinstellen, maar ik kom er niet uit.
In de DE-1 en DE-2 heb ik een Lenz SILVER21+ decoder geplaatst en de front- en sluitseinen branden conform de werkelijkheid met de toets F0 op de Intellibox nadat ik de CV-instellingen gewijzigd heb.
De interieurverlichting krijg ik echter niet ingeschakeld via toets F1 - F4 wat ik ook probeer via diverse aanpassingen in de CV-instellingen.
Kan iemand vertellen hoe ik de juiste CV's moet instellen?
Bij voorbaat hartelijk dank en met vriendelijke groet,
André.
-
Dat gaat met CV's niet lukken, en ook met deze decoder niet. De interieurverlichting wordt in deze treinstellen aangestuurd door een plus op pin 4 van de decoder. En in de Silver+ worden pin 1 t/m 6 niet gebruikt.
Ter info hier het interne schema van de DE2 (http://people.zeelandnet.nl/zondervan/DE2schema.gif)
-
Over de decoder heb ik geen mening, maar je kunt alle verlichting wel onder de functietoetsen krijgen door de CV's in te stellen. Ik heb gisteren een Lokpilot in een DE-I ingebouwd en de CV's ingesteld zoals op de site van Artitec staat:
http://www.artitec.nl/index.php/nl/technische-hulp/speciale-instructies/category/de1-3 en dan document "ESU Multiprotocol V4.0 functietoewijzing", de instellingen onder punt 3.
Het duurde alleen geruime tijd voordat ik snapte hoe je CV's boven nr 255 moet instellen met een Multimaus, maar daar ben ik uiteindelijk ook uitgekomen. Nu werkt alles zoals in het genoemde document staat vermeld.
Misschien dus een ander merk decoder proberen?
-
Je zal toch een LokPilot moeten hebben. Die heeft in de 21MTC uitvoering AUX4 op pin 4 zitten, en dat is een z.g. logische uitgang.
De Lenz Silver heeft geen AUX4 en ook niks op pin 4
-
Klaas,
Als ik een verbinding maak tussen pin 16 en pin 4 en een verbinding tussen pin 20 en pin 13 of 14 of 15. (is functie E, D of C). Ben ik er dan?
Ik ben geen elektronicus, dat merk je zeker wel ;)
Is er ook een schema van de DE-1?
-
Helaas, zo snel ben je er niet. Pin 4 verwacht (zoals Klaas zegt) een logisch signaal. Pin 16 heeft heeft de volle + spanning erop staan. Het zal van het ontwerp van Artitec afhangen of deze dat aan kan maar er is een grote kans van niet (met rook tot gevolg). En als dit zou werken dan is de verlichting niet schakelbaar.
De andere genoemde pinnen werken ook niet want dat zijn de normale functiesuitgangen en die zullen naar - schakelen.
Een optie zou zijn pin 4 met pin 12 te verbinden (mits de Lenz deze wel aanbiedt...). Dit is de logische + spanning en daarmee kan je het licht wel aan zetten. Maar ook dan is het niet schakelbaar.
Timo
-
Timo,
Ik heb de gebruiksaanwijzing van de Lenz nogmaals bekeken en daarin wordt aangegeven dat pin 12 "nicht benutzt" wordt.
Er zit dus niets anders op dan voor een LoPi te gaan.
Klaas en Timo, bedankt voor jullie reactie, (y)
Met vriendelijke groet,
André.
-
Ik zie nog één andere optie, maar daarvoor moet je het aandurven om de printplaat van de motorwagen aan te passen.
Q1 er uit slopen en het printspoor waar alle leds aan zitten verbinden met pin 13. Die pin wordt in het treinstel nog niet gebruikt, maar op de Silver zit er wel een normale uitgang op. (functieuitgang E)
-
Klaas,
Zal eens kijken of ik die optie zal gaan toepassen, het aanpassen van de printplaat durf ik wel.
Geldt dat ook voor 'n DE-1?
Het makkelijkste is natuurlijk om een LokPilot te plaatsen, maar ik ben nu eenmaal erg gecharmeerd van Lenz decoders.
Inmiddels heb ik in al mijn loc's "Lenzen" geplaatst, en dat rijdt verbluffend goed en mijn DE-treinstellen rijden er ook perfect op.
Dank je Klaas.
-
Ik heb zelf geen DE-1, maar ik vermoed dat de printen veel op elkaar lijken wat de decoderaansluitingen en de aansturing van de leds betreft.
Ik had trouwens ook nog een plaatje van de printindeling:http://people.zeelandnet.nl/zondervan/DE2printen.gif (http://people.zeelandnet.nl/zondervan/DE2printen.gif)
Daar staan alleen de posities van de onderdelen op. Het weergeven van alle printsporen vond ik te ingewikkeld worden. Maar met het schema ernaast moet je er wel uit komen.
-
Klaas,
Het plaatje van de printindeling heb ik al in mijn bestand staan zag ik zojuist, dan wordt het nog makkelijker.
Wanneer ik er eventueel aan ga beginnen weet ik nog niet maar ik laat weten als ik het gefikst heb.
Nogmaals hartelijk dank voor je info. (y)
André.
-
Klaas,
De print in de DE-2 heb ik bekeken en zo moeilijk is het niet om de transistor Q1 te verwijderen en een (decoder) draadje van
pin 13 naar de eerste led te maken.
Hieronder zie je 3 foto's die ik gemaakt heb van de DE-1 print.
Daarop is een transistor te zien. Is dat ook diegene die verwijderd moet worden?
Zit ik nog even met aansluiten van pin 13 naar de led's.
https://images.beneluxspoor.net/bnls/20161213_160742_1.jpg
https://images.beneluxspoor.net/bnls/20161213_160817.jpg
https://images.beneluxspoor.net/bnls/20161213_160907.jpg
Kan jij daar een studie van maken, zou het heel fijn vinden.
André.
-
André, je foto is tamelijk donker. Maar ik heb het idee dat die print anders is ingedeeld dan die ik heb uitgetekend.
Jouw foto is waarschijnlijk van een DE-1.
Je kan eens kijken of je vanaf pin 4 van de decoderinterface een spoor kan volgen naar een transistor (via een weerstand). Een ander pootje van die transistor moet dan naar de leds gaan.
-
Schema's en printlayouts zijn te vinden op http://modelbaan.mine.nu/ in de sectie Documenten->Artitec
grt Piet.
-
Op Eurospoor heb ik bij Artitec een vraag gesteld over de vervanging van een printplaat en uit het antwoord bleek dat er verschillende versies van de print voor de de1 zijn gebruikt.
-
Schema's en printlayouts zijn te vinden op http://modelbaan.mine.nu/ in de sectie Documenten->Artitec
De gegevens van de DE-2 opdie site komen bij mij vandaan. Hij heeft daar toestemming voor gevraagd en gekregen.
De DE-1 blijkt dus anders in elkaar te zitten. Is zo te zien wat lastiger te verbouwen.
-
Klaas,
Citaat: Jouw foto is waarschijnlijk van een DE-1.
De foto's zijn inderdaad van een DE-1, zie: Gepost op: 13 december 2016, 20:57:10
Ze zijn zo donker omdat de print zwart en de tafel wit is.
Op de print staat vermeld: DE1-PCB1 V3.0 12.11.2013 Artitec.
Misschien heb je wat aan deze informatie.
André
-
Helaas heb ik niet zoveel aan die informatie. Het enige wat ik nu weet van de DE-1 is het schema op de site waar PietB naar linkt. Met dat schema ernaast zou je eens kunnen kijken of je wijs kan worden uit de print.
-
Klaas,
Het schema waar naar verwezen wordt door PietB is welleswaar van de versie V1, in mijn DE-1 zit versie V3.0.
Zo te zien komt dit schema aardig overeen met de versie V3.0
Indien ik de verbinding tussen weerstand 10K en de pin-aansluiting 4 verbreek en vervolgens een nieuwe verbinding maak tussen weerstand 10K en pin-aansluiting 13 (aux 3 = Lenz functieuitgang E). Hierdoor kan 6B in geleiding komen en schakelt MA de binnenverlichting in.
Is dit een theorie die ik als niet-elektronicus als een goede oplossing mag zien?
André.
-
Nee, dat is geen goede oplossing. Pin 4 is een z.g. logische uitgang, die schakelt naar de plus. Een logische uitgang kan niet veel stroom leveren, daarom moet er een versterking tussen, in dit geval in de vorm van een transistor.
Pin 13 is een direct uitgang, die schakelt naar de min. Je kan de verbinding van pin 4 dus niet zonder meer overzetten naar pin 13.
Overigens krijg ik mijn twijfels bij het schema, want 6B is een PNP transistor, maar hij staat geschakeld als een NPN transistor. Ergens rammelt er iets aan dat schema. Daarom kom ik er niet uit.
-
heb toch nog een poging gewaagd. Daarvoor de tekening van die website geleend en wat aanpassingen ingetekend.
De verbinding bij A verbreken (kan je eventueel doen door de 10k te verwijderen)
De verbinding bij B verbreken. Dit punt zal je moeten opzoeken, ik kan het op je foto's niet zien.
Dan de groene verbinding met weestand aanleggen. voor de weerstand zou ik beginnen met 2k2, en dan even het resultaat bekijken.
Volgens mij moet het dan werken.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/schemaDE1aangepast2.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/schemaDE1aangepast2.jpg)
-
Klaas,
Geweldig van jou om dit voor mij uit te pluizen. (y) Ik heb je wel aan het werk gezet, pffff. Ben je zeer dankbaar.
Nu alleen nog voor mij om dit in de praktijk toe te passen. Ik ga binnenkort aan de gang om eerst de aangegeven punten op te zoeken en dan een plan maken om de nieuwe verbinding netjes aan te leggen. Wens mij maar veel succes ;D
Als ik het voor elkaar heb laat ik je het beslist weten, wel zo netjes een terugkoppeling.
Aan mijn DE-1 en DE-2 heb ik al de nodige aanpassingen gedaan wat betreft de bedrading van de kopdraaistellen naar de bak en zal een verhaal met foto's in een nieuwe topic plaatsen.
Ik wens je alvast hele fijne Kerstdagen en een heel mooi en goed 2017.
André.
-
@Klaas, ik zit even te staren naar het schema maar wat gebeurd er nu precies rond MA? Transistor met 6 pootjes?
Overigens, als ze een NPN (of N-mos) gebruiken om te schakelen mag je de verbindingen naar de transistor gewoon in takt laten. Zowel de transistor als de decoder zijn dan open drain en dat gaat prima. Weer wat minder desastreus voor de print. (y)
Timo
-
MA is een dubbeltransistor. Volgens het SMD codebook is het een dubbele 2N3904, de MBT3904. Eén helft wordt kennelijk niet gebruikt. Waarom ze dat gedaan hebben is me niet duidelijk. In mijn Atritec DE-2's zit ook een transistor die niks doet.
Wat die verbinding bij A betreft heb je wel gelijk, die doet verder geen kwaad en kan blijven zitten. Onderbreken is dus niet nodig.
-
@Klaas, dank. Daarom heb ik altijd een hekel aan schema's waar niet gewoon symbolen in gebruikt worden :-\
Overigens, als ik dan de datasheet van die MBT3904 open lijkt dat niet echt overeen te komen... Met de verbindingen die gemaakt zijn krijg ik het niet voor elkaar om een van die twee transistoren te verbinden. ??? Ook ontschiet mij even waarom ze 2 transistoren ervoor zouden gebruiken...
Verbinding bij b net zo. Het zal de andere transistor echt een worst wezen dat de decoder de lijn laag trekt ;D
Timo
-
Voortschrijdend inzicht. Het zou inderdaad zomaar kunnen dat de onderbreking bij B ook niet nodig is.
Maar vanwege de ongerijmdheden hou ik er rekening mee dat dat schema niet helemaal klopt. Dat de transistors alleen maar als outline zijn getekend, en niet als schemasymbool maakt het er niet eenvoudiger op om het te doorgronden.
-
Klaas en Timo,
Als ik het goed begrijp uit jullie verhaal, als niet deskundige, hoef ik alleen maar de groen ingekleurde verbinding te maken en de verbindingen bij a en b intact te laten.
Zal ik jullie nog even laten brainstormen? ;D
André.
-
Dat is inderdaad onze conclusie. De onderbrekingen die ik bij A en B heb getekend blijken bij nader inzien niet nodig te zijn. Alleen de groen getekende weerstandsverbinding maken en dan zou het moeten werken.
-
Klaas,
Dan wordt het voor mij wel heel eenvoudig om alleen die groen getekende verbinding te maken. :laugh:
Dank je wel (y) en ik laat je weten wanneer ik het gefikst heb.
André.
-
Klaas en Timo,
Inmiddels ruim 'n maand verder maar ik ben geen stap verder gekomen met de Lenz SILVER21+ decoders.
Ondertussen heb ik nog een rode DE-2 kunnen aanschaffen met dit keer een ESU lokPilot V4 decoder af Artitec gemonteerd.
Omdat ik een ingrijpende verbouwing aan de print van mijn DE-1 niet zag zitten heb ik deze decoder geplaatst in mijn DE-1.
Het leek mij een niet zo'n grote klus om de printen van de inmiddels twee DE-2en aan te passen, schijn bedriegt.
Eerst de Q1 eruit gehaald, draadje van connectorpin 13 naar de - van LED1, niet het gewenste resultaat. Vervolgens de Q2 en Q3, condensator, diode DZ1, de beide weerstanden R20 en R21 eruit, een 2K2 weerstand tussen het bovenste printspoor, de + van de interieur-Led's, en het linker soldeerpunt waar de Q3 zat, nog steeds geen schakelbare interieurverlichting, verlichting ging gelijk branden zodra er spanning op de rails stond zonder dat het decoder-adres ingevoerd was.
Een ander bijkomend vervelend probleem deed zich voor; op mijn testbaan reden de stellen eerst een ronde of twee op de ingestelde maximumsnelheid om er vervolgens ongecontroleerd met hoge snelheid van door te gaan en alleen te stoppen door de stopknop van de IB in te drukken.
Ik heb de moed maar opgegeven en de componenten weer op printplaten terug gemonteerd, en de ESU LokPilot-decoder erop geprikt en walla en ze werken weer zoals ze het moet. :laugh:
Door weer een ervaring rijker geworden ga ik twee ESU LokPilot V4 decoders aanschaffen voor mijn DE-2 treinstellen.
Groeten van André.