BeneluxSpoor.net forum
Vraag en antwoord => Elektronica en analoog => Topic gestart door: nighttrain1 op 25 November 2016, 21:15:09
-
Wat kost dit:
1x ledrol 60led p/mrt 12volt, multikleur; Rood, Groen Blauw,werkend op 12 volt
1x ledrol 60led p/mrt 12volt, kleur wit, werkend op 12 volt
Elke rol 5 mtr lang, beide zelfplakkend.
+ regelaar voor de RGB ledstrip,
Incl. verzendkosten.
Wat ben ik daar voor kwijt???
-
+/- €10 bij AliExpress
-
Wat het kost geen idee maar waarom pak je geen RGBW dan heb je wit er ook bij op zitten tenzij je natuurlijk extra veel wit licht wilt natuurlijk ;D maar ik denk dat Ali expres een goed adres is (y)
Gr robin
-
Inderdaad bij: Aliexpress
Let op: Gratis verzendkosten.
groet
Harald
-
Bewust voor 2 appartement rollen gekozen, de witte zijn voor inbouw in rijtuigen, de RGB voor boven de modulebak.
Voor een tientje heb je het niet. Je ben meer kwijt. Maar hoeveel dan?
-
Als je bij AlieExpress kijkt, kun je wel voor 20 euro voor het geheel slagen. Dat zijn 2 strips en een regelaar. Zonder voeding!
Is wel een gedoe en kost een hoop tijd.
Aanschaffen in Nederland kan ook, ik zou dan rekenen op ongeveer 25 euro per 5 meter. Prijs voor wit en rgb loopt niet heel ver uiteen.
In Nederland zou ik kijken bij winkels als Action/Aldi/Lidl en op marktplaats.
Is zo je vraag beter beantwoord?
Groet,
Tjalling
-
Richard, Voor boven de bak zou ik er ook wit bij doen. In een aparte strip. Zoek eens op dit onderwerp. Ik heb hier op het forum een heel mooi draadje van Karst (http://forum.beneluxspoor.net/index.php/topic,13971.msg811731.html#msg811731) gelezen. Alleen RGB gaat geen mooi wit licht opleveren. Wel perfect als je schemering en nacht wil simuleren.
groet, Frits
-
RGBW zou ik zelf nooit als strip pakken. Kosten een veelvoud van de twee los...
Maar goed dat je zegt de witte voor in een rijtuig is. Daar heb je al voldoende aan de 3528 strips. En daarvoor heb je natuurlijk geen regelaar nodig. Kost je minder dan €2,50 voor 5 m (https://www.aliexpress.com/item/5m-SMD3528-DC12V-Flexible-LED-Strip-Light-60leds-m-Tape-Ribbon-Ledstrip-Lamps-Non-Waterproof-White/32657054394.html).
De RGB heb je nog wat keuze in. Wat voor regelaar wil je er bij? De standaard afstandsbediening? (Lees, goedkoop maar aantal kleuren beperkt). Of wil je zelf alle kleuren kunnen mengen?
Voor de strip bijvoorbeeld los deze (https://www.aliexpress.com/item/Cool-White-5M-Waterproof-5050-SMD-LED-Strip-5M-300-Leds-60LED-M-Green-Blue-Red/641938364.html). Minder dan €5,-
Mogelijk afstandsbedieningen:
Super simpel, super goedkoop (https://www.aliexpress.com/item/1pc-Mini-RGB-Controller-Dimmer-12V-6A-3-Keys-for-5050-3528-RGB-Led-Strip-controller/32414220161.html)
De meest standaard met afstandsbediening (en beperkte kleuren) (https://www.aliexpress.com/item/DC12V-24-Keys-IR-Remote-Controller-for-SMD3528-SMD5050-RGB-LED-Strip-LED-Lights-with-RGB/32329829358.html)
De meer standaard (https://www.aliexpress.com/item/DC12V-24Key-Mini-RGB-Controller-IR-Remote-Controller-With-Mini-Dimmer-for-5050-3528-Led-Strip/32702204918.html)
Wifi, alle kleuren mogelijk (https://www.aliexpress.com/item/1pcs-DC12-24V-20A-MINI-WIFI-LED-Controller-Smart-RGB-Dimmer-for-iPhone-for-Android/32613137357.html)
Handmatig, alle kleuren mogelijk (https://www.aliexpress.com/item/Free-shipping-rgb-led-dimmer-3-channels-for-RGB-led-strip-light-for-led-lamp/598054331.html)
Draadloos (https://www.aliexpress.com/item/2016-new-Wireless-RF-SMD-RGB-led-strip-light-Touch-Dimmer-Remotely-Controller-DC-strips-remote/32600865286.html)
Met andere woorden, minder dan 10 euro lukt makkelijk afhankelijk van de regelaar. Maar dan heb je nog geen voeding. Deze kost meer dan de strip zelf ;)
Timo
-
€ 19,19 bij wish.com
Wish is een buurman van aliexpress.
-
Dat is wel stukje duurder (dubbele, ahum ::) ) van AliExpress. Wat heb je daarvoor nu precies besteld als ik vragen mag?
Timo
-
bestel meteen smd brugcelletjes mee en condensatortjes en weerstandjes (antiflikker) .Zelfs al rijd je DC dan is de polarisatie van je strips altijd juist.Schemaatjes voor aansluiting genoeg te vinden met google :)
-
5 meter Witte ledstrip, zelfklevend en 60 leds per meter, werkend op 12 volt, € 5,70 =
(12V 5050 Flexible LED Strip Lights, LED Tape, White, 5M 300 Units 60LED/M 5050 LEDs, Non-waterproof, Light Strips with connector)
5 meter RGB ledstrip, zelfklevend en 60 leds per meter werkend op 12 volt, € 6,65 =
(12V 5050 Flexible LED Strip Lights, LED Tape, Blue,White,Red,Purple,Red,RGB 5M 300 Units 60LED/M 5050 LEDs, Non-waterproof, Light Strips with connector)
1 kleuren regelaar voor RGB ledstrip, € 2,85.=
(Sales promotion 44 Keys IR Remote Controller Wireless For 3528 5050 RGB SMD LED Strips)
+ Totaal 5,00 aan verzendkosten, korting van € 1,01 wordt totaal € 19,19
En weerstandjes, condensatortjes en brugcelletjes heb ik nog volop liggen dus die waren nog niet nodig.
Volgende keer toch maar weer bij Aliexpress bestellen... ;)
-
Voor nog net geen tientje liggen ze bij het Kruidvat, inclusief voeding en draadloze afstandsbediening... ;)
Grt,
Rob
-
Ik heb geen kristalglazen bol en in de toekomst kijken al helemaal niet.....
-
Hoi Rob,
Weet je dan ook welke versie? Daar zit namelijk nogal grof verschil tussen. 60led/m? 5050 ledjes? Als op beide het antwoord ja is dan is 10 euro voor 5 meter best interessant.
@nighttrain1, 5050 voor in een trein vond ik zelf wat overdreven. Maar als je ze genoeg knijpt moet ook dat wel werken :) Die standaard remotes voor de RGB hebben alleen niet zo heel veel kleuren. Vooral rond het geel rood spectrum heb je niet zo veel opties. Maar als het daarmee het gewenste resultaat geeft (y)
Timo