BeneluxSpoor.net forum
Vraag en antwoord => Modeltreinproblemen en -vragen => Topic gestart door: rimmertsp op 25 November 2016, 20:08:25
-
Dag allemaal
Ik ben in het bezit van een lima tgv sud est, Ik heb hiervan met symoba kortkoppeling mechaniekjes de motorwagen en de eerste passagierswagen gekoppeld, Op het rechte zitten ze mooi tegen elkaar maar in de bocht gaat het spul heel snel klemmen, Ik ben er achter gekomen dat de mechanieken niet ver genoeg naar buiten komen, Het probleem komt volgens mij door de vorm van de tgv vergeleken met bijvoorbeeld een lima plan E namelijk, een plan e heeft een vouwbalg in het midden die ongeveer de helft van de breedte is van het rijtuig, Terwijl bij de tgv de bouwbalgen helemaal buiten langs de randen zitten. M.a.w als bij een plan e de vouwbalgen elkaar kierloos aanraken heb je een kier tussen de rijtuigen die een krappe bocht toelaat, Maar bij de tgv niet omdat alles naadloos aansluit over de hele breedte,
Ik kan nog wel een ding proberen, de symoba 101 (De grote variant) Heeft een beweging die iets meer naar buiten toe beweegt, Het is niet veel meer dan de kleine maar wellicht misschien genoeg
Groet Rimmert
-
Er zijn 2 typen. De 111 en 101. De 101 is speciaal voor lange rijtuigen. Is echter wel een beetje groot dus of die past.......
Ik meen dat Roco ook van die mechaniekjes heeft. Ook voor korte en lange rijtuigen. Moet je die voor de lange rijtuigen gebruiken.
Succes Frits
-
Ik zal de 101 even proberen, deze past van binnenuit zowieso in de motorloze wagen achteraan, Maar hij pas niet in de andere omdat de motor daar in de weg zit, maar miss past de combinatie met een grote in de wagon en de kleine onder de motorwagen net,
-
Goed idee. Misschien is het net genoeg. Ik zat nog even naar het Roco kortkoppelmechanisme te kijken, 40344. Deze is echter voor wagens tot 17cm.......is niet echt lang dus. Kan je een paar foto's plaatsen van je ombouwwerk? Daar houden we erg van hier op het forum.
Succes, Frits
-
De andere symoba mechanieken hebben het probleem opgelost, Alleen het grote mechaniek paste niet bij de motorwagon dus daar moest ik een millimeter meer speling tussen de wagens over laten, Het viel me wel op dat de locomotief erg wiebelend rijdt, Is hier ook wat aan te doen? Ik weet dat lima's dit vaak hadden maar het ziet er erg nep uit zo'n wiebelende lokomotief voor de tgv.
-
t
-
@rimmerstp heb je al andere antislipbandjes geprobeerd 8)
Mvg jamie
-
Ja ik heb al andere geprobeerd en ook zonder asb maar hij blijft wat wiebelen, Niet op elke snelheid trouwens. Ik snap niet zo goed waardoor het komt, Alles lijkt in orde te zijn de wielen zijn ook kaarsrecht
-
maar hij blijft wat wiebelen, Niet op elke snelheid trouwens. Ik snap niet zo goed waardoor het komt,
Wat draadjes bij de buren over Lima TGV aanpassingen en rijgedrag
(je kent ze misschien, al gaan ze over 3-rail ombouw):
http://forum.3rail.nl/index.php?topic=56042.0
http://forum.3rail.nl/index.php?topic=32664.0
http://forum.3rail.nl/index.php?topic=37066.0
http://forum.3rail.nl/index.php?topic=966.msg8069
Wat uit deze draadjes wel blijkt, is dat de rijeigenschappen niet optimaal zijn.
Hij trekt laat op (heeft veel opstart spanning nodig), rijdt te hard, en heeft een massa probleem.
Wat er niet uit blijkt is dat hij wiebelt.
Vandaar mijn vraag: wanneer wiebelt hij?
In bochten? Op wissels? Als de bakken elkaar raken?
En kan dat wiebelen zijn veroorzaakt door de (geschroefde) as die wielstel met kap verbindt? Mogelijk zit daar een veer omheen?
-
Ben je er nog mee verder gekomen waardoor het wiebelen van het motorrijtuig komt?
Ik heb weliswaar zelf geen TGV maar wel Lima RBe 4/4 motorrijtuigen, en vooral de eerste versies daarvan hadden ook wat wiebelneigingen.
Dat kwam bij de RBe 4/4 door de bevestigingsconstructie van de kap.
De andere symoba mechanieken hebben het probleem opgelost, Alleen het grote mechaniek paste niet bij de motorwagon
De eerste Lima TGV's waren ontwikkeld door Jouef. Die waren technisch puur primitief, maar oogden fantastisch.
De latere versies zijn door Lima zelf verder ontwikkeld. En zijn ook iets duurder.
Lima heeft in de jaren '80 een KK-mechanisme ontwikkeld voor 30,3 cm rijtuigen, motorrijtuigen en stuurstandrijtuigen. Van styreen, en als je een blik werpt op het draadje van Karst Drenth (http://forum.beneluxspoor.net/index.php/topic,22460.msg3221705332.html#msg3221705332) dan zie je een gelasercutte oplossing die dicht in de buurt komt van de Lima- aanpak.
Foto Karst:
(http://www.sleutelspoor.nl/img/marienberg/helix/Web-IMG_4048.jpg)