BeneluxSpoor.net forum

Vraag en antwoord => Ombouwen => Topic gestart door: Rockerbox2 op 19 October 2016, 11:58:40

Titel: Wannentender voor kraan trein
Bericht door: Rockerbox2 op 19 October 2016, 11:58:40
Vroegâh had ik een Fleischmann catalogus uit 1974

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/_85_20.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/_85_20.jpg)
Deze dus!
Hierin stonden prachtige foto's van de machtige spoorkraan met gewichtswagen. Deze spoorkraan was voor mij als 12 jarige het ultieme op spoor gebied, maar ja veel te duur. Hoeveel de kraan-set koste weet ik nu niet meer, maar fl 50,00 was toen al héél véél ;D
Een paar jaar geleden kwam ik op Eurospoor een kraan/set tegen voor maar 15 Euro. Kopen dus. De set was echter verre van compleet, geen gewichtswagen maar 1 houten onderlegger en geen slinger, wel 1 gewicht. Een paar maanden later bij Marnan een complete gewichtswagen aangeschaft. In de loop van de tijd vergaar je wat meer info over deze set  bijvoorbeeld: http://www.kruemelsoft.privat.t-online.de/bau_kran.htm en http://www.gassner-beschriftungen.de/E3_DB_Gueterwagen.html. Op zoek naar de aanvullingen Gerätewagen    6768 (ex G07) Trix 23842, Werkstattwagen 6770   Fleischmann 5684, Wohnwagen 7719 Fleischmann 5082, Kohle/Wasser 2907 Gützold wannentender 45002. Voor de laatste wordt ook vaak een Liliput 230991 gebruikt.
Na een paar jaar zo nu en dan op Marktplaats en Ebay gekeken te hebben kwam ik vorige week onderstaande wannentender tegen.

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/_57_15.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/_57_15.jpg)

Deze Liliput tender komt uit een set met een BR 38 en lijkt nog niet op de tender die bij de Liliput kraan hoort.

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/Liliput_01_BNLS.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/Liliput_01_BNLS.jpg)

De zaag erin dus
Titel: Re: Wannentender voor kraan trein
Bericht door: Hans Reints op 19 October 2016, 12:19:38
Wat is nu je vraag?? ???
Titel: Re: Wannentender voor kraan trein
Bericht door: charp op 19 October 2016, 12:25:25
Fleischmann maakte gedurende vele decennia's een model van de Krupp Ardelt 90 tons spoorkraan. Deze (stoom)kraan was inderdaad doorgaans vergezeld van een Wannentender.


(https://images.beneluxspoor.net/bnls/Krupp_Ardelt_met_wannentender.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/Krupp_Ardelt_met_wannentender.jpg)


(https://images.beneluxspoor.net/bnls/Kraantrein_met_wannentender.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/Kraantrein_met_wannentender.jpg)


Bron: Eisenbahndienstfahrzeuge


En ja,....wat is je vraag ?


Peter
Titel: Re: Wannentender voor kraan trein
Bericht door: Rockerbox2 op 19 October 2016, 13:00:24
Ha Ha geen vraag ;D
Jullie waren te snel ;)
Ik druk wel eens op een verkeerde knop en was nog niet klaar met n´n verhaal.
Titel: Re: Wannentender voor kraan trein
Bericht door: Haradigi op 19 October 2016, 13:03:54
Hi Rino,

Ooit een setje gekocht waar deze "tender" inzit (De rest weer verkocht)
Liliput H0 - 810

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/Lilliput-set-810.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/Lilliput-set-810.jpg)

(Wel enkele lichtgeleiders gemonteerd in de grote lege gaten achterop).
Titel: Re: Wannentender voor kraan trein
Bericht door: tijgernootje op 19 October 2016, 13:08:26
Vraag me meer af wat moet je met een losse tender in zo'n trein  ::)
Titel: Re: Wannentender voor kraan trein
Bericht door: charp op 19 October 2016, 13:11:09
Wat dacht je van kolen en water voor de stoomkraan, Floris ! Zie de foto's hierboven en hieronder.


(https://images.beneluxspoor.net/bnls/stoomkraan_Krupp_Ardelt.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/stoomkraan_Krupp_Ardelt.jpg)



Ik ga dit volgen, want ik mis die Wannentender nog in mijn kraanwagentrein.


Peter
Titel: Re: Wannentender voor kraan trein
Bericht door: Haradigi op 19 October 2016, 13:24:21
Hi Peter,
Zoeken naar die Liliput set 810 en de rest weer verkopen.
Heb ik dus ook gedaan.
Het is een leuk ding met de originele tekst erop.

Hi Floris,
Overigens kon die kraan zelf ook kolen en water meenemen maar (grotere projecten) er werd eigenlijk altijd deze (extra) tender meegenomen.

groet
Harald
Titel: Re: Wannentender voor kraan trein
Bericht door: Hans Reints op 19 October 2016, 13:32:21
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_1422-9.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_1422-9.jpg)

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_1423-9.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_1423-9.jpg)
Mijn interpretatie van de hulptenders. Deze Liliput tenders behoorden achter een  P8 te hangen. Maar door het Z stellen van de locs kwamen deze tenders vrij. Deze kunnen nu gebruikt worden als sneeuwploeg (ploeg rust nu in de la)oliebestijding en waterwagen voor de kraan.
Titel: Re: Wannentender voor kraan trein
Bericht door: charp op 19 October 2016, 13:33:03
@Harald,

Net als Rockerbox2 heb ik een sentimentele band met mijn Fleischmann kraan (ik heb er zelfs twee), dus om nostalgische redenen kan ik nimmer tot verkoop overgaan. Bovendien vind ik de giek van de Liliputkraan véél te kort  :D.

@Hans,

Dat is ook een mooie oplossing. Heb je dat gemaakt naar een foto van het grote voorbeeld ?


Groet,


Peter
Titel: Re: Wannentender voor kraan trein
Bericht door: Haradigi op 19 October 2016, 13:41:04
Net als Rockerbox2 heb ik een sentimentele band met mijn Fleischmann kraan (ik heb er zelfs twee), dus om nostalgische redenen kan ik nimmer tot verkoop overgaan. Bovendien vind ik de giek van de Liliputkraan véél te kort  :D.
Groet,
Peter

Hi Peter,
Ook al heb ik puco's tussen de rails heb ik wel deze Fleischmann kraan.
Ooit als klein jongetje aan het werk gezien in Hagen(D), dus ook sentimentele redenen.

groet
Harald
Titel: Re: Wannentender voor kraan trein
Bericht door: charp op 19 October 2016, 13:47:46
Ik geloof dat ik je verkeerd heb begrepen, Harald. Je bedoelde natuurlijk de Liliputkraanset kopen, louter voor de Wannentender en dan de rest van het Liliputspul weer verkopen. Dat is inderdaad geen gek idee !

Welk jaar heb jij die Krupp Ardelt-kraan trouwens aan het werk gezien ?


Peter
Titel: Re: Wannentender voor kraan trein
Bericht door: Hans Reints op 19 October 2016, 13:57:06
@Hans,
Dat is ook een mooie oplossing. Heb je dat gemaakt naar een foto van het grote voorbeeld ?
Groet,
Peter

Ik heb in een grijsverleden ooit eens in een Duits tijdschrift (was nog ver voor de komst van Railhobby) plaatjes gezien van een oliebestrijding/brandweer/ongevallentrein met deze wannertenders. Zover ik mij kan herinneren liepen over de wagens nog wel een paar leidingen.
Titel: Re: Wannentender voor kraan trein
Bericht door: Rockerbox2 op 19 October 2016, 14:04:43
Na dat ik de zaag (Dremel) erin gezet had en de draaistellen eronderuit gesloopt, kon ik een Bühne, hekwerk, trapjes en buffers plaatsen.
Voor het balkon heb ik Evergreen No. 2100 V-Groove 2,5 mm, No. 9040 Plane 1 mm en voor de bufferbalk  No. 167 strip 2 x 4 mm gebruikt.
Het hekwerk is uit 0,8 mm staaldraad (conrad) gebogen en gesoldeerd. De Buffers komen van das-service de bufferplaat heb ik uit 0,25 mm styreen gemaakt en de bouten heb ik erin gedrukt met de punt van een kras pen.

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/20161018_171502_LLS_bnls.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/20161018_171502_LLS_bnls.jpg)
©Rino Voogd

De trapjes zijn gemaakt van Evergreen  No. 124 0,5 x 2 mm en voor de treden Plastrukt No. 91681 Tread Plate.
En dan? Alabastine spuitplamuur er op, daarna Tamiya TS-29 semi gloss black. Na het drogen zal ik een foto plaatsen.
Titel: Re: Wannentender voor kraan trein
Bericht door: charp op 19 October 2016, 14:07:38
@Rino,

Geweldig ! De daad bij het woord voegen, of zoiets.


@Hans

Nu je het zegt,...ik kan mij ook herinneren dat ik ooit foto's gezien heb van een dergelijke combinatie. Als ik het goed heb, was er ook zoiets voor onkruidbestrijding op de baan. Dat zal wel even zoeken worden in mijn "archief".


Peter
Titel: Re: Wannentender voor kraan trein
Bericht door: Haradigi op 19 October 2016, 14:08:06
Hi Peter,

Ik denk dat dat ongeveer 1960-1965 geweest moet zijn. Kwam vaak in Hagen in Westfalen omdat daar toen familie woonde.
Daar vaak in de vakanties rondgezworven.  Wel enkele fotos maar zonder kraan. Zie mijn droom.
Toevallig vorig jaar daar geweest met wat spoor vrienden, Hagen Hbf en BW Eckesey er is daar veel afgebroken.
Ken je deze site:
http://www.bahnen-wuppertal.de/

groet
Harald
Titel: Re: Wannentender voor kraan trein
Bericht door: Haradigi op 19 October 2016, 14:11:34
Hi Rino,

Ben nog niet klaar met tikken of die tender is al gespoten  (y)

groet
Harald
Titel: Re: Wannentender voor kraan trein
Bericht door: charp op 19 October 2016, 14:38:21
Is die Wannentender nou nog niet droog ?  :D

Meer interessante informatie over het voorbeeld vind je hier:

http://www.eisenbahndienstfahrzeuge.de/kranwagen/kran_ardelt/kran-ardelt-90t/kran-krupp-ardelt-90t.htm


Groet,


Peter

Titel: Re: Wannentender voor kraan trein
Bericht door: Rockerbox2 op 19 October 2016, 14:40:08
Ik zal jullie niet langer in spanning houden.

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC00781_bnls.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC00781_bnls.jpg)
© Rino Voogd  Tadaaa!!!!!!

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC00786_bnls_1.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC00786_bnls_1.jpg)
© Rino Voogd

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC00789_bnls.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC00789_bnls.jpg)
© Rino Voogd

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC00795_bnls.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC00795_bnls.jpg)
© Rino Voogd
Titel: Re: Wannentender voor kraan trein
Bericht door: Rockerbox2 op 19 October 2016, 14:44:38
Nix ???
Titel: Re: Wannentender voor kraan trein
Bericht door: Reinout van Rees op 19 October 2016, 14:53:57
Dat zit er netjes uit!

Reinout
Titel: Re: Wannentender voor kraan trein
Bericht door: Rockerbox2 op 19 October 2016, 14:57:59
Jammer.
Ik had mij graag gelaafd aan jullie complimenten ;)
Zoals velen van jullie zullen weten zijn de oudere Fleischmannen iets aan de ruime kant, ik meen 1:82.
Laat ik nou een paar weken geleden Flm BR 50 662 met wannentender hebben aangeschaft, ook iets te groot dus.
Dat wordt de trekkracht voor mijn kraan trein, is (bijna) alles weer in verhouding.

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC00800_bnls.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC00800_bnls.jpg)
 © Rino Voogd

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC00803_bnls.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC00803_bnls.jpg)
 © Rino Voogd

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC00814_bnls.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC00814_bnls.jpg)
 © Rino Voogd

Titel: Re: Wannentender voor kraan trein
Bericht door: charp op 19 October 2016, 15:27:34
Ik vind de ombouw zeer goed gelukt !


Peter


P.S. Sorry, ik was even lunchen  :D.
Titel: Re: Wannentender voor kraan trein
Bericht door: Rockerbox2 op 19 October 2016, 15:56:51
@ Charp
Weet je zeker dat het Lunch was en geen High-tea?
Nou ja....... excuses aanvaard ;)
Ik had eens een hele goede docent die noemden we ook Charp, kort voor Charpentier, famielie?

Dank jullie voor het compliment.

Jullie zullen begrijpen dat ik nog maar net op de helft ben van mijn kraantrein verzameling, om over de werkzaamheden nog maar te zwijgen

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/Trix_23842_DB_bnls.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/Trix_23842_DB_bnls.jpg)
Gerätewagen Trix 23842

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/400px-FLM_5082.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/400px-FLM_5082.jpg)
Wohnwagen Fleischmann 5082

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/t4_FL-5684.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/t4_FL-5684.jpg)
Werkstattwagen Fleischmann 5684

Bovenstaande, de aanvullingen die nog moeten worden aangeschaft.
Verder moet bijna alle wagens nog een verf beurt en decals van Gassner-beschriftungen No. G 347 Kranwagenzug.
Genoeg te doen dus.
Titel: Re: Wannentender voor kraan trein
Bericht door: charp op 19 October 2016, 16:36:45
Rino,

Dat zal mijn vader geweest zijn.

Je vergeet trouwens nog de Kranzug-Mannschafstswagen 7731Nür.


(https://images.beneluxspoor.net/bnls/Kraanpersoneelswagen__7731Nur.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/Kraanpersoneelswagen__7731Nur.jpg)


En de Kranzug-Gerätewagen 8301Nür.


(https://images.beneluxspoor.net/bnls/Kranzug-Geratewagen.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/Kranzug-Geratewagen.jpg)



Maar waarschijnlijk vervang je deze beide modellen door de wagens die je hierboven hebt afgebeeld.



Met vriendelijke groet,


Charp Jr.





Peter
Titel: Re: Wannentender voor kraan trein
Bericht door: Haradigi op 19 October 2016, 16:59:36
en de Fleischmann gerate wagen 5351
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/Fleischmann_gerate_wagen.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/Fleischmann_gerate_wagen.jpg)

En Rino, vergeet de "kettingen" van de gewichten niet ....  ;)

groet
Harald
Titel: Re: Wannentender voor kraan trein
Bericht door: Rockerbox2 op 19 October 2016, 17:01:56
Peter

Gaf jou vader les in Den Haag?

Maar waarschijnlijk vervang je deze beide modellen door de wagens die je hierboven hebt afgebeeld.

Je brengt me aan het twijfelen maar ik denk het wel.
Titel: Re: Wannentender voor kraan trein
Bericht door: charp op 19 October 2016, 17:10:26
In Den Haag ja.

Charp Jr
Titel: Re: Wannentender voor kraan trein
Bericht door: Rockerbox2 op 19 October 2016, 17:48:12
@ Peter
Leuk dat ik les heb gehad van je Vader, ooit nog eens bij hem thuis geweest als ik het mij goed herinner een mooie dijkwoning aan de Rotte.

Op http://s1gf.de/index.php?page=Thread&postID=109844 staat ook nog interessante info, ook een leuk filmpje van de kraan in actie. Zie ik ook dat mijn voorste wagen niet klopt, heb vanmiddag iets gezien dat in de buurt komt ff opzoeken.
Titel: Re: Wannentender voor kraan trein
Bericht door: charp op 19 October 2016, 17:59:29
Ha,ha,..Rino, dan ben je vlak bij mijn vorige baan geweest. Die stond daar op zolder :D.

Interessante link trouwens.


Peter
Titel: Re: Wannentender voor kraan trein
Bericht door: Rockerbox2 op 19 October 2016, 18:17:00
Ik had niet het idee dat je toen nog thuis woonde. ;)

Nog een http://www.drehscheibe-online.de/foren/read.php?17,4604548 en omdat het zo interessant is nog een http://alte-modellbahnen.xobor.de/t8130f119-Meine-aktuellen-GFN-Neuzugaenge-Oder-Eigentlich-1.html


Titel: Re: Wannentender voor kraan trein
Bericht door: Simon BR39 op 19 October 2016, 18:26:22
Hoi,

Eventjes tussendoor: of ik zie het niet goed, maar als het gewicht achter de kraan hangt, hoe worden kolen/water dan bevoorraad?
(Tenminste, dat vond ik een logische kant voor een opening daarvoor) -> zie in de link van Rino net dat die daar inderdaad lijkt te zitten.
Titel: Re: Wannentender voor kraan trein
Bericht door: Rockerbox2 op 19 October 2016, 19:01:35
@ Simon

Ik heb geen flauw idee, bunkeren voor dat de gewichten er aan hangen?

Titel: Re: Wannentender voor kraan trein
Bericht door: Haradigi op 19 October 2016, 19:03:33
Een kolen klep aan de zijkant en water via een slang.

groet
Harald
Titel: Re: Wannentender voor kraan trein
Bericht door: Rockerbox2 op 19 October 2016, 19:09:23
Ja..... jij hebt de kraan nog in werking gezien in Hagen daar ben ik véél te jong voor (not).  Was toen ook meer interesseert in brommers  ;D

http://www.traktionswandel.de/sp/4sp01.html mooie foto's

Helaas de juiste site voor een niederbord wagen niet weer gevonden maar.....

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/piko_10738_70812_1.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/piko_10738_70812_1.jpg)
foto Piko.  Deze lijkt er op

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/30809740039-1khc-c8-1027-01.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/30809740039-1khc-c8-1027-01.jpg)

Titel: Re: Wannentender voor kraan trein
Bericht door: ivanzon op 19 October 2016, 20:22:01
Nog meer foto's op de volgende pagina: http://www.eisenbahndienstfahrzeuge.de/kranwagen/kran_ardelt/kran-ardelt-90t/kran-krupp-ardelt-90t.htm

Watertank en kolen zitten helemaal achterin de opbouw, vlak bij de gewichten. Stoker zit bij het tweede luik van achter geteld (het luik dat bij de meeste fotos open staat)

En de Fleischmann set is een van de vele variaties wat steun wagons betreft,
Titel: Re: Wannentender voor kraan trein
Bericht door: Patrick1975 op 19 October 2016, 22:15:49
Mooie foto's Ivan.
Ik heb ook nog zo'n set van Liliput, dacht al wat moet zo'n tender er bij....
Maar nu snap ik hem :P Weer wat opgestoken.
Gr.Patrick
Titel: Re: Wannentender voor kraan trein
Bericht door: kawaaad op 19 October 2016, 22:22:25
inderdaad ,dat van die tender was mij ook niet bekend.Is natuurlijk wel logisch,moet toch wel ergens vandaan komen .ik heb 2.5 set liggen met bijna alle bij wagens die er zijn ( heb ook een 4 assige gereedschaps wagen).

leuk dit draadje.

mvg aad
Titel: Re: Wannentender voor kraan trein
Bericht door: ex44 op 19 October 2016, 22:37:47
Ook van mij een duit voor het zakje:

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/b_33.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/b_33.jpg)

Blz 31 van de catalogus '66/'67
Titel: Re: Wannentender voor kraan trein
Bericht door: mwdb op 19 October 2016, 23:44:41
Leuk projekt hoor, en kennelijk nog steeds intrigerend.
Heb ook nog zo'n kraanset liggen, ook ooit op een beurs gekocht, eveneens nostalgische overwegingen...

Wateen fantastische fot's overigens, leuk dat die op deze manier toegankelijk gemaakt zijn.

Ga zo door, ben benieuwd!

Groeten, Michiel
Titel: Re: Wannentender voor kraan trein
Bericht door: Rockerbox2 op 22 October 2016, 10:32:57
Fijne folder 44  (y)
Fl 42,50 zo'n 20 Euro voor een complete set 50 jaar geleden. Doe mij er één voor die prijs :D

Inmiddels een tweedehands Piko flachwagen binnen, zo als hier eerder vermeld, nog ff het kk mechanisme en beetje in vorm krijgen.

De kraan is inmiddels gesloopt om haar de maat te nemen. Op het onderstel van een nog aan te schaffen 2e kraan wil ik een Nederlandse zuster maken die er ook nog een beetje op lijkt. Ben bezig met een papieren mockup
Titel: Re: Wannentender voor kraan trein
Bericht door: spoorzeven op 22 October 2016, 11:21:43
Wel een stoomkraan, maar dit lijkt mij een kleiner type en niet met een Wannentender, maar een Pruisische tender. Heb ik gefotografeerd op de Emslandstrecke.

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/Plan_N609.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/Plan_N609.jpg)
Titel: Re: Wannentender voor kraan trein
Bericht door: charp op 22 October 2016, 11:50:43
Dat is - als ik mij niet vergis - de 75 tons versie.


Peter
Titel: Re: Wannentender voor kraan trein
Bericht door: Rockerbox2 op 22 October 2016, 14:03:41
Lijkt mij eerder een 25 ton's kraan.

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/kranwagenw6601304630ud_bnls.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/kranwagenw6601304630ud_bnls.jpg)
http://www.eisenbahndienstfahrzeuge.de/kranwagen/krupp-ardelt/kran056/kran056.htm

Een 75 ton's kraan heeft een gewicht's wagen.
Titel: Re: Wannentender voor kraan trein
Bericht door: Stainz op 22 October 2016, 20:35:56
Mooi draadje!! Ik vond als klein ventje dit altijd HET mooiste model op m'n vaders treinbaan. De bladzijde uit de Fleischmann catalogus kan ik me ook nog heel goed herinneren, daar heb ik wat bij weggedroomd!

En nooit geweten dat het een STOOM kraan was...! Nog wel een vraag: met zo'n giga tender, hoe krijg je die kolen IN de kraan? Met 't handje?
Titel: Re: Wannentender voor kraan trein
Bericht door: charp op 22 October 2016, 21:03:23
Je hebt gelijk, Rino. Het is waarschijnlijk de 25 ton's variant. Dat kleinere spul herken ik niet direct. Ik heb geen oog voor minder dan een 90 tons kraan  :D. Tenzij het een Fuchs is, dat spreekt voor zich.

Peter
Titel: Re: Wannentender voor kraan trein
Bericht door: Hans Reints op 22 October 2016, 21:10:18
Als je niet meer weet wat je met je kraan moet doen kan je er altijd nog deze van maken (bovenste)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_9105-9.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_9105-9.jpg)
 ;D
Titel: Re: Wannentender voor kraan trein
Bericht door: charp op 22 October 2016, 22:26:24
Tsjonge, jonge....., jij hebt ook geen gebrek aan materieel. Van Seumeren is er niets bij. Als ik nog eens wat te hijsen heb weet ik je te vinden !

Peter
Titel: Re: Wannentender voor kraan trein
Bericht door: charp op 22 October 2016, 23:14:02
Nog wel een vraag: met zo'n giga tender, hoe krijg je die kolen IN de kraan? Met 't handje?

Goede vraag trouwens ! Het water werd natuurlijk overgepompt, maar hoe die kolen nou binnen kwamen ?


Peter
Titel: Re: Wannentender voor kraan trein
Bericht door: Rockerbox2 op 22 October 2016, 23:26:45
Nou Peter..... dan zal mijn laatste poging je wel niet interesseren, die is maar 63 ton ;D
En nou Sobat zijn takels laat zien, hier is mijn poging.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/Naamloos_151.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/Naamloos_151.jpg)
NS ongevallen kraan 481

Titel: Re: Wannentender voor kraan trein
Bericht door: spoorzeven op 23 October 2016, 14:57:27
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/Duivendrecht_-_010671.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/Duivendrecht_-_010671.jpg)

Oude spoorkraan van de NS bij Duivendrecht op 010671 (treinbotsing)
Titel: Re: Wannentender voor kraan trein
Bericht door: Hans Reints op 23 October 2016, 15:16:28
Dat is een R&R 45 tons stoomkraan met waterwagen en Blokkendoos gereedschapswagen
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/RR_45T.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/RR_45T.jpg)
Ransomes&Rapier
Titel: Re: Wannentender voor kraan trein
Bericht door: Rockerbox2 op 23 October 2016, 23:37:20
Ook een leuke
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/resolve.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/resolve.jpg)
Ontspoorde goederenwagens Figee Ongevallenkraan NS-357 Den Bosch Ca. 1933

       

Titel: Re: Wannentender voor kraan trein
Bericht door: ingenium op 24 October 2016, 00:53:17
En die in de achtergrond? Zelfde?