BeneluxSpoor.net forum
Wat zijn we aan het bouwen? => Baanplannen => Topic gestart door: GertMeering op 18 October 2016, 16:47:19
-
Hallo ,
Op deze afmeting wil ik graag een Nederlands modelbaan bouwen met het idee zoals op afbeelding 1 , en met als hoofdstation afbeelding 2.
Gewoon een rondje langs de muren , en een afneembare brug bij de deur.
Graag zou ik nog een soort van tunnelstation , alla schiphol maar dan maar met 2 sporen erbij willen afbeelding 3.
Ik zit alleen met een probleem denk ik , dat 2.63m niet heel erg breed is om er keerlus dan wel bocht naar Niveau -1 te laten gaan.
Omdat je dan met ruimte gebrek komt te zitten waar ik moet staan dan wel zitten.
(https://s12.postimg.org/q10rlkv55/Baanplan_2.jpg) (https://postimg.org/image/q10rlkv55/)
(https://s10.postimg.org/c488a9uxh/Baanplan_station_Gert.jpg) (https://postimg.org/image/c488a9uxh/)
(https://s13.postimg.org/7go2i68gj/marklin_magazine1.jpg) (https://postimg.org/image/7go2i68gj/)
Iemand hier een idee over of dat toch mogelijk is ?
Ik gebruik Rocoline zonder bedding HO.
-
Ik denk dat je met de beperkte ruimte je het beste kan concentreren op een specifiek thema, dat je daarna veel beter kunt uitwerken. Bijvoorbeeld "Een Nederlands station met een dubbelsporig baanvak"...
Je zou misschien wel het hoofdstation kunnen maken, en het tunnelstation eronder verbergen als deel van het schaduwstation. Om bij het niveau -1 te komen zou ik een helling maken langs de muur aan de overzijde.
Ik had voor mezelf ook eens een kopstation getekend waarbij de hele baan werd gebruikt als een grote keerlus. Dus via alle vier de muren omlaag, en uiteindelijk kom je dan onder het beginpunt uit. Misschien kan je daar iets mee?
-
Dag Gert,
Mooi vertrekpunt: een rondlopende baan langs de wanden van de kamer. Dit is dacht ik een ontwerp van H.F. Enter uit zijn boekje De Nederlandse Modelbaan. De ontwerpen van Enter spreken mij altijd erg aan. Ik zou ze nooit zo maar overnemen, er is altijd wat aan te passen aan je eigen wensen. Maar als basisontwerp zijn ze m.i. vaak zeer geschikt.
Mooi en aantrekkelijk om een tunnelstation te maken. In aansluiting bij de suggestie van Bjorn: je kunt een deel van de ondergrondse sporen zichtbaar maken en een deel onzichtbaar. Je zou station Barendrecht als voorbeeld kunnen nemen.
Waarom een keerlus aanleggen? Je zou ook kunnen pendelen naar je schaduwstation. Of andere oplossing: behalve een afrit naar het schaduwstation in het verlengde ervan ook een oprit. Als je begrijpt wat ik bedoel... (anders licht ik het graag nog even toe)
Benieuwd naar hoe je het uit gaat werken.
Hartelijke groet, Alewijn
-
Plaatje één is inderdaad vrijwel gelijk aan figuur 32 op bladzijde 55 van H.F. Enter, Moderne modelspoorwegen, goederenvervoer (ISBN 90 204 2409 2). Ik was even bevreesd dat ik de "laatste der Mohikanen" was, die dit onmiddelijk opviel. Gelukkig sta ik hierin (nog) niet alleen.
Verder sluit ik mij aan bij de opmerkingen van Alewijn.
Peter
-
Klopt , dat is inderdaad een ontwerp van H.F. Enter uit het bekende boekje.
Het was mijn bedoeling zeker niet om het na te bouwen maar het ontwerp / idee sprak mij wel aan.
Het idee ''ondergrondse station'' kreeg ik weer van de modelbaan ''Project Zolderop'' van Kees en Hossie ( Zie afbeelding )
(https://s21.postimg.org/q5f4as2s7/achterwand_volledig.jpg) (https://postimg.org/image/8s4tvx7gz/)uploading images (https://postimage.org/)
Alleen zal ik er een eilandperron plaatsen denk ik..
Zal inderdaad een pendeldienst gaan worden , en op niveau 0 was ik van plan om een rondje langs de muur te maken ... dit ook voor het goederenvervoer.
Maar even wat verder uitwerken , bedankt voor jullie reacties (y)
-
Iemand bekend met ''Chaam Dutch by Phil Colton (HO)'' ?
https://www.youtube.com/watch?v=nKWdyJ2gV4I (https://www.youtube.com/watch?v=nKWdyJ2gV4I) 4:02 min
Op zich een heel leuk idee voor mensen die niet al teveel ruimte hebben.
Heeft iemand hier misschien meer info over ..
-
Nee, maar een puike baan. Lijkt wel aardig op de plannen die ik heb. Alleen heb ik (nog) minder sporen.