BeneluxSpoor.net forum
Vraag en antwoord => Modeltreinproblemen en -vragen => Topic gestart door: Erik Hendriks op 18 November 2007, 12:37:45
-
Hallo allemaal
Wie kan mij helpen?
Ik ben dus bezig geweest om het licht setje van ton v weert in te bouwen in mijn lok. Ik heb alles aan gesloten volgens de beschrijving, maar blijkt nou bij het testen van de lok, dat de verlichting anders om brand.
Dus hij rijdt vooruit met rode lampen en gele sluit lichten.
De 6700 die ik heb is wel wisselstroom.
Gr Erik
-
Motor ompolen
-
Oh nee, bij wisselstroom werkt dat natuurlijk niet. Oeps.
Rij je diditaal? Dan kan je het eenvoudig met de CV's van de decoder aanpassen.
Mvg: Steen
-
Ik rij digitaal ja
Zou dat gaan ja de cv om zetten?
-
Digitale wisselstromers rijden op gelijkstroom, dus dan is het eerste antwoord (motor ompolen) weer wel correct ;).
Hans
-
Ja maar dan rijdt de lok de toch de verkeerde kant op met de rest vergleken?
-
Met CV 29 kan je de rijrichting inverteren.
Kan per decoder iets verschillen; zie handleiding.
Mvg: Steen
-
Het is gelukt wat je adviseerde de motor om pluggen. de ledjes branden nu goed.
Mvg Erik
-
Da's heel mooi.!! Werkt het dus toch bij wisselstroom; Hoewel Hans al opmerkte dat bij digitaal de motor toch op gelijkstroom draait.
Hoe dan ook, fijn dat je probleem opgelost is.
Mvg: Steen
-
Hier zie je maar weer eens hoe verwarrend het is dat nog steeds de termen wisselstroom en gelijkstroom worden gebruikt. Bij digitaal hebben die woorden geen betekenis meer. Op de rails staat digitale spanning, dat is een gecodeerde wisselspanning. De motor en de lampen werken altijd op gelijkspanning.
Dus als je weer eens het onderscheid wilt aangeven tussen 2-rail en 3-rail, gebruik dan de termen 2-rail of 3-rail. ;)
-
Klaas,
Ik ben het helemaal eens met je betoog.
Echter ik herinner mij dat ik 45 jaar geleden een M****** setje had.
Dat werkte op zo plusminus 14 volt wisselstroom.
Rijrichting omschakelen ging met een soort relais op een hogere spanning.
Hierdoor werd de stroomrichting door de veldspoel omgekeerd (kan ook het anker geweest zijn) i.i.g. hadden deze motoren geen permanente magneet. Werkt dat bij dit merk nog steeds op deze manier en zijn het dan shunt of seriemotoren m.a.w. staat de veldspoel parallel aan of in serie met het anker en hoe wordt bij digitaal rijden dan de rijrichting omgekeerd. Toegegeven, heeft niets met lichtsetje voor 6700 te maken, maar is zomaar een vraagje.
-
Voor zover ik weet zijn er twee manieren om dit soort universele motoren digitaal aan te sturen.
De eerste methode werkt net als de analoge methode: het anker en de veldspoel staan in serie. Het vrije ankeruiteinde ligt aan de spanning, en de decoder stuurt op de ene of de andere veldspoel.
Bij de tweede methode worden anker en veldspoel gescheiden, op de veldspoel wordt een vaste stroom gezet, het anker wordt gestuurd door een H-brug, net als bij een motor met permanente magneet.
-
Ik heb net het lichtsetje van Tom van Weert ingebouwt in mijn ACTS 6703, echter het gevarensein werkt niet.
Voor zover ik weet heb ik de handleiding goed gevolgt, iemand een idee wat ik kan doen om ook deze mooie functie werkend te krijgen?
-
Wat heb je zelf al geprobeerd om de fout te vinden?
Om een goed antwoord te kunnen krijgen zul je toch met meer info moeten komen. Op deze manier kan niemand je verder helpen, want niemand weet wat je precies gedaan hebt.
-
Heb een tijdje geleden ook een ACTS 6700 (AC) omgebouwd met het lichtsetje van Tom v/d Weerd. Als ondersteuning heb ik het verslag van Chris (Groterdam-site) gebruikt. De lok in dit verslag is een gelijkstroom-lok. Maar de aansluiting van dit lichtsetje voor een 'wisselstromer' is verder hetzelfde.
Zie: http://www.hetgroterdamproject.nl/index.php?option=com_content&view=article&id=313%3Aeen-acts-6700-van-roco-beter-verlicht&catid=74%3Amodeltreinen&Itemid=125 (http://www.hetgroterdamproject.nl/index.php?option=com_content&view=article&id=313%3Aeen-acts-6700-van-roco-beter-verlicht&catid=74%3Amodeltreinen&Itemid=125)
Als je de uitleg met de foto's goed bekijkt kan het (bijna) niet misgaan.
MvG Jeroen