BeneluxSpoor.net forum

Wat zijn we aan het bouwen? => Banen of diorama's => Topic gestart door: Mats L op 17 November 2007, 22:20:18

Titel: Nederlandse bussen Daf, Den Oudsten, Haine...
Bericht door: Mats L op 17 November 2007, 22:20:18
Zijn de volgende bussen in H0 te krijgen:

(http://members.chello.nl/~vanderwerfm/bussen/html/3948.jpg)
(http://home.planet.nl/~sloof108/images/4.jpg)
(http://img125.imageshack.us/img125/8066/6404gadonf4.jpg)

Ik had iets vaags gehoord over HB models, kan iemand mij wat meer vertellen hierover en waar het te krijgen is.

Titel: Re: Nederlandse bussen Daf, Den Oudsten, Haine...
Bericht door: WillemNS op 17 November 2007, 22:23:04
Ik heb hier nog wat Mastica NL bussen staan, zijn ook wel mooi, NZH heeft die tekoop, zijn wel niet precies de bussen die jij bedoelt.

Willem
Titel: Re: Nederlandse bussen Daf, Den Oudsten, Haine...
Bericht door: Marijn op 17 November 2007, 22:36:33
Zowel de CSA 1  (Rode stadsbus op de foto )

Als een standaard streekbus (Leyland- Verheul)

(http://www.nzh-bussen.nl/NZH_opendag_2002_012.jpg) (http://www.nzh-bussen.nl/NZH_opendag_2002_012.jpg)
(foto afkomstig van http://www.nzh-bussen.nl (http://www.nzh-bussen.nl) )


zijn verkrijgbaar bij HB Models.
Van de CSA zijn er al diverse varianten uitgekomen

Hij staat vrijwel altijd met een stand in Houten

Titel: Re: Nederlandse bussen Daf, Den Oudsten, Haine...
Bericht door: Christoph op 17 November 2007, 22:39:41
Hallo Mats L,

de DAF stadsbus is te koop geweest in resin bouwpakket, ik heb er een liggen om ooit te gaan maken (wel een hoop werk al het gietwerk netjes maken) en verder de gele streekbussen Den Oudsten zijn ooit uitgebracht door Mastica, deze zijn nog in bouwpakket uitvoering sporadisch te koop op Ebay en Marktplaats. Verder heeft de NZH hobbyclub deze modellen en andere ook in hun assortiment.

Groeten,

Christoph
Titel: Re: Nederlandse bussen Daf, Den Oudsten, Haine...
Bericht door: neudalhausenstadbahn op 18 November 2007, 00:06:34
Als aanvulling op de eerdere reacties;

Ik verwacht dat je de bovenste bus niet snel in model zult vinden omdat die niet heel veel voor kwam, dat is een DAF MB200 met ZABO( dacht eerst Hainje maar dat bleek niet te kloppen) carrosserie en vallen buiten de standaard streekbussen.

Die andere 2 gele bussen zijn Den Oudsten-DAF MB200en, het onderschied tussen de MB200en en de Leylands is het snelste te zien aan de wieldoppen. Vergelijk de MB200 wielen maar eens met de Leyland wieldoppen van de NZH1000 die Marijn laat zien. Die Leylands en later MB200en zijn over een periode van ongeveer 20jaar gebouw en in zeer veel verschillende uitvoeringen van 10 tot 18m.

Groetjes Michiel

Edit; De standaard streekbussen zijn op vele verschillende chasis geboud. Naast de eerder genoemde DAF en Leyland werden er ook standaard streekbussen op Mercedes en Volvo chasis gebouwd, maar wel veel minder als Leyland en DAF.
De Carrosseries kwamen hoofdzakelijk eerst van Verheul en later Den Oudsten. Ook div. andere bedrijven hebben hun aandeel in de bouw van standaard bussen gehad.
Titel: Re: Nederlandse bussen Daf, Den Oudsten, Haine...
Bericht door: Marijn op 18 November 2007, 00:49:13
De NZH 1000 is door HB uitgebracht, vandaar dat bewuste plaatje.
Op een klein puntje na is het een exacte kopie  8)

PS de HB meneer heeft mij verteld binnenkort ook met de touruitvoering van de MB 200 (Herkenbaar aan de verhoging in het dak)
Titel: Re: Nederlandse bussen Daf, Den Oudsten, Haine...
Bericht door: ronald56 op 20 November 2007, 22:13:13
PS de HB meneer heeft mij verteld

HB meneer heet Paul Roerbag

mvg. Ronald
Titel: Re: Nederlandse bussen Daf, Den Oudsten, Haine...
Bericht door: Har op 21 November 2007, 13:12:16
Hoi

Kijk ook even op  http://www.modelbus.nl/

Har
Titel: Re: Nederlandse bussen Daf, Den Oudsten, Haine...
Bericht door: towncar59 op 21 November 2007, 13:43:50
http://www.87thscale.info/hb_model.htm (http://www.87thscale.info/hb_model.htm)
Titel: Re: Nederlandse bussen Daf, Den Oudsten, Haine...
Bericht door: X op 21 November 2007, 16:36:04
zie voor Nederlandse bussen http://barreveld-agenturen.nl/