BeneluxSpoor.net forum
Vraag en antwoord => Digitaal => Topic gestart door: bosje77 op 31 July 2016, 17:00:51
-
Wie heeft er ervaring met het aansluiten van een fleischmann turncontrol voor de draaischijf van fleischmann en hoe aan te sluiten ???
Zijn er nog extra benodigdheden of iets derg waar ik rekening mee moet houden??
Wie heeft er ervaring en kan mij hier verder mee helpen (y)
Mvg. Robin
-
Aansluiten en instellen zoals in de beschrijving duidelijk staat beschreven.
Gewoon doen wat er staat dus.
Mvg
Wim.
-
Hallo Wim,
Foutje van mijn kant maar misschien iets duidelijker er in moeten zetten hoe hij evt aangesloten moet worden op de Ecos, de turncontrol op zich zelf is duidelijk maar is er een mogelijkheid om hem via de Ecos te bedienen ??? Daar gaat het mij hier om (y)
Gr Robin
-
Hoe je het aansluit op de ECoS, ik denk gewoon met 2 draadjes, zoals je ook een wisseldecoder aansluit b.v.
Mvg
Wim.
-
Robin,
Op mijn roco centrale heb ik het zo aangesloten maar ik neem aan dat je de 10764 kunt vervangen door de ECos en dat de aansluiteng verder hetzelfde blijft, zie afbeelding
Bij de stekker heb je 7 bussen (aansluitdraden)
1 deze is voor aan de rails (rechts)
2 deze is voor aan de rails (links)
1 en 2 zitten dus niet aan de draaischijf en moet je zelf van de Turn-control naar de rails van de baan maken
3 deze is voor een van de rails (bv links) van de draaischijf (geel)
4 deze is voor een van de rails (bv rechts) van de draaischijf (geel
5 deze is voor aan de draaischijf, rood (brug draaigedeelte)
6 deze is voor aan de draaischijf, grijs (brug draaigedeelte)
7 deze is voor aan de draaischijf, geel (brug draaigedeelte)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/draaischijf-turn_control.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/draaischijf-turn_control.jpg)
Gr Piet Pannerden
-
Hallo
Als ik het goed begrijp wil jij de ecos het commando laten geven. Om de draaischijf te laten draaien?
Volgens mij is dit niet mogelijk aangezien de turn control . Een alleenstaand decoder is. En zul je hem met de draaiknop moeten bedienen.
Groet jurgen
-
Hallo Jürgen,
Dat had ik wel gedacht idd maar gaat niet werken :-\
Maar ik heb/ga er iemand anders al blij mee maken (y)
Gr robin
-
Hoi,
Volgens mij is dit niet mogelijk aangezien de turn control . Een alleenstaand decoder is. En zul je hem met de draaiknop moeten bedienen.
Lees even de handleiding (http://www.fleischmann-ho.nl/downloads/handleidingen-digitaal/downloads/turncontrol-6915.pdf) door.... Je kan hem gewoon aansluiten als een wisseldecoder.
Sluit hem aan zoals Piet het heeft omschreven, zo staat het ook in de handleiding. Daarna dien je hem te programmeren zoals omschreven in de handleiding. Dan kan je hem via je DCC-centrale via de wisseladressen aansturen. En zelfs via een computerprogramma zoals koploper, itrain, rocrail of een ander programma.
Groeten Ronald.
-
Hallo
Dan moet ik daar toch eens goed naar kijken.
Heb hem zelf ook.
Bedankt ik ga er eens naar kijken.
-
De ECos centrale ken ik niet maar normaal zou je adres 200 moeten invoeren en dat is dan het eerste adres waarbij de draaischijf in de eerst stand gaat staan.
Bij gebruik van een andere centrale zoals die van Roco hebben voor de wisseladressen een verschuiving in de adressen en dan moet je als adres 205 invoeren maar zover ik weet is dat alleen bij Roco.
Deze draaischijf met turncontrol werk zonder problemen bij ons met traincontroller en (geen ervaring) zal ongetwijfeld ook met de andere programma's zo werken.
Gr Piet