BeneluxSpoor.net forum
Vraag en antwoord => Algemeen => Topic gestart door: Rob Ellerman op 24 July 2016, 21:48:14
-
Kwam net dit artikel tegen http://www.lowtechmagazine.be/2013/09/etoile-du-nord-parijs-amsterdam.html (http://www.lowtechmagazine.be/2013/09/etoile-du-nord-parijs-amsterdam.html) Op een paar kleine puntjes (Fyra) inmiddels achterhaald, maar de rest is zeker interessant.
Grtn,
Rob
-
Helaas is de reistijd met de huidige Beneluxtrein op het traject tussen Brussel en Rotterdam zowat met een flink half uur langer geworden. Dit door de omweg via Brussels Airport en de langere stops in de stations, waarbij het laatste een 'verdoken' middel is om vertragingen te 'maskeren'.
Momenteel test Thalys met 2 TGV stellen een Low-Cost service onder de naam 'IZY'.
Van Brussel tot de Franse grens wordt op de HSL gereden, om dan via de goedkopere rijpaden op de klassieke lijnen naar Paris Nord te sporen.
De eerste klas rijtuigen EN het BAR rijtuig zijn omgezet naar 2èklas. Er wordt echter nog gewerkt met 'globaalprijzen'. Afhankelijk van de resultaten, zal men kijken of men de diensten/het netwerk verder uit kan gaan rollen.
Thalys izy in Brussel zuid
(http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160404/2c23c7e76d57186b9cd755ba6b51ea6f.jpg)
(http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160404/15116e13b7c69186f56e1f9577656bc7.jpg)
Gr Bert
Gr,
Jan
-
Helaas is de reistijd met de huidige Beneluxtrein op het traject tussen Brussel en Rotterdam zowat met een flink half uur langer geworden.
Is dat niet omdat NMBS niet wil dat de Benelux de Thalys teveel beconcureert?
NMBS heeft wel een aandeel in Thalys, NS niet.
-
Niet noodzakelijk (maar 't is natuurlijk wel leuk meegenomen) :
Meerdere verbindingen in België kregen deze 'ziekte' met het vernieuwde vervoersplan mee... .
Er waren te veel klachten over de veelvoudige vertragingen op het net (en bepaalde bonussen voor enkele hoge salarissen zijn daar ietsje afhankelijk van).
Zo zijn vele stops dus wat langer geworden en is er zo meer 'buffertijd' gecreëerd om vertragingen in te lopen.
Niettegenstaande het optrekken van de toegestane lijnsnelheden, zijn de reistijden op de meeste verbindingen langer geworden (moet je eens de snelste reistijden tussen Antwerpen en Brussel door de jaren heen eens bekijken!).
Zo moest je vroeger wanneer je vanuit midden West-Vlaanderen richting Brussel spoorde te Kortrijk overstappen op de IC Poperinge-Kortijk-Brussel. Nu gaat men rechtstreeks, zonder overstap, zelfde route,... en is de reistijd zowat 10min. langer geworden.
Bij het vorig IC-IR plan had de Benelux, bij vertrek vanuit Brussel meestal aan de grens een vertraging opgelopen, waarop deze na het stoppertje Roosendaal richting Den Haag getrokken werd en zo nog wat meer vertraging mocht maken richting Rotterdam - Den Haag... .
-
Via de oude route Roosendaal - Antwerpen - Brussel - Mons - Quevy - Maubeuge - Parijs lukt het dus al enkele jaren niet meer om 'klassiek' te reizen.
De snelste 'klassieke' reistijden zijn nu 8:10 <> 9:37. Het zijn niet meer de getrokken treinen van weleer en je moet minimum 4x de overstap maken:
> Benelux tot Antwerpen Centraal
> Antwerpen Centraal - Kortrijk NMBS AM96 Kortrijk - Lille Flandres: NMBS AM96 . Wegens technische problemen gaat de verbinding Antwerpen - Lille Flandres meestal niet meer rechtstreeks, maar moet men nu te Kortrijk een extra overstap maken.
http://cdn.ter.sncf.com/medias/PDF/nord_pas_de_calais/FH1_du_18_juillet_au_28_aout_2016_version_du_30_juin_tcm64-92317_tcm64-93064.pdf
> Lille Flandres - Amiens SNCF TER enkeldeks AGC Bombardier X67500/Z27500/B81500 of TER 2N Z23500 Alstom of Z24500 Bombardier
http://cdn.ter.sncf.com/medias/PDF/nord_pas_de_calais/FH2_du_2_au_29_juillet_2016_version_du_20_juin_tcm64-87941_tcm64-91961.pdf
> Amiens - Paris Nord: o.a. de nieuwe B84900 Alstom Regiolis Intercity, of de TER versie die alsmaar meer getrokken Corail Intercitées gaat vervangen.
http://cdn.ter.sncf.com/medias/PDF/picardie/22%20HORAIRES%2010%2007%20au%2028%2008%202016%20Ligne%20Amiens-Paris%20-%20V0707_tcm68-93849_tcm68-93847.pdf
Gr,
Jan