BeneluxSpoor.net forum

Vraag en antwoord => Algemeen => Topic gestart door: Martijn193 op 23 June 2016, 13:50:26

Titel: Metrovick of BBC
Bericht door: Martijn193 op 23 June 2016, 13:50:26
Allen

Recent twee mat46 van Lima gekocht. Een geel grijze en een groene met blauwe banen. Nu wil ik deze upgraden, oa de pantografen. Nu kan ik kiezen tussen Metrovick en BBC, maar was een bepaalde soort meer vertegenwoordigd op een bepaald model? Mijn idee was om 1 model met de ene uit te rusten en de ander met de ander.

Wie weet raad? Zijn er dan nog andere dingen om op te letten? Andere vonk hoorns?

Martijn
Titel: Re: Metrovick of BBC
Bericht door: sneek op 23 June 2016, 15:11:40
BBC was het meest voorkomend.
Voor zover ik weet hadden die paar gele stellen in elk geval BBC stroomafnemers.
Titel: Re: Metrovick of BBC
Bericht door: Jeronimos op 23 June 2016, 15:29:13
De railwiki op somda over dit mat. schrijft ook over bbc stroomafnemers.
Titel: Re: Metrovick of BBC
Bericht door: Quinzeedied op 23 June 2016, 16:28:17
Wie weet raad? Zijn er dan nog andere dingen om op te letten? Andere vonk hoorns?

Op de site van Stortenbeker (http://www.stortenbeker.eu) zijn veel afbeeldingen te vinden van stellen, met daarbij ook de bijbehorende treinstelnummers.
Bijvoorbeeld deze:

239 met Metrovick-pantograaf (http://stortenbeker.eu/images/martin.asp?q1=005082d&imgn=1)

Zo te zien is de vonkhoorn in ieder geval hetzelfde. Ook de leidingen naar de pantograaf toe zijn niet anders.

De gele 281 heeft in het begin in ieder geval Metrovick-pantografen gehad, maar op latere foto's blijkt deze vervangen door een BBC-pantograaf:

281 in 1969 met Metrovick-pantograaf (http://stortenbeker.eu/groot.asp?f1=maatschappij_type_serie&q1=ns_mat_46&o2=&f2=&q2=&o3=&f3=&q3=&start=137)
Titel: Re: Metrovick of BBC
Bericht door: johnny-VIRM op 23 June 2016, 16:53:04
wat bedoelen jullie met vonken hoorns op de stroom afnemer ?   Ik weet wel dat de schuitjes universeel waren....
Titel: Re: Metrovick of BBC
Bericht door: sneek op 23 June 2016, 17:48:02
Leuk die 239, wel blauwe reclamebanen maar nog geen NS-vignetten. dat ontkracht dus de theorie dat beide huisstijl elementen tegelijkertijd werden aangebracht.
Titel: Re: Metrovick of BBC
Bericht door: Quinzeedied op 23 June 2016, 20:18:58
wat bedoelen jullie met vonken hoorns op de stroom afnemer ?   Ik weet wel dat de schuitjes universeel waren....

Een vonkenhoorn is geen onderdeel van de stroomafnemer, maar staat (in rijrichting) achter de pantograaf:

(http://www.image-share.com/upload/3267/70.jpg)
Titel: Re: Metrovick of BBC
Bericht door: Martijn193 op 25 June 2016, 09:42:23
Mmmmm

Ok, dan lijkt bbc dus een goede optie voor de gele en metrovick voor de groene.

Dank alvast, meer info blijft welkom.

M