BeneluxSpoor.net forum
Vraag en antwoord => Digitaal => Topic gestart door: boemeltje op 09 June 2016, 15:18:34
-
Hallo,
ik ben bezig met het aanleggen van een schaduwstation.
nu wil ik de spanning laten ompolen met de lichtsluis van Huib maaskant.
nu wil ik dat in het blok doen voor de opstelsporen.
moet ik het dan op de zelfde manier doen , zoals op de site van Huib staat of moet ik nog ergens rekening mee houden.
als ik zoek op internet krijg ik alleen afbeeldingen die uitgaan van een keerlus met een wissel .
heb wel een voorbeeld van het ontwerp , maar weet niet hoe ik dit hier geplaatst kan krijgen .
Gr Jan
-
Hallo Jan,
Als jouw schaduwstation in een keerlus ligt ,moet je ergens IN de keerlus een stuk spoor isoleren van de rest van je baan (Vier geisoleerde lassen dus ) en laten ompolen door die schakeling. lengte van het om te polen stuk ca een treinlengte. Heb je geen keerlus ,dan is een ompoolschakeling niet nodig.
Sukses , peter
Gezien de hierna volgende reaktie:
Ik ben er van uitgegaan dat je digitale besturing wilt gaan gebruiken. Als je gewoon analoog rijden gaat ,moet je niet de ompoolmodule van Huub M gebruiken!!!
-
Ik neem aan dat je dus daarmee een keerlusprobleem probeert op te lossen?
Het ompolen van de digitale spanning is in ieder geval NIET te gebruiken om de rijrichting om te keren. Dus als je dat probeert kan je stoppen ;D\
Timo
-
Hallo Timo,
ik heb inderdaad een keerlus probleem, het schaduw station is een wezenlijk deel van een baan volgens het hondebot principe, dus 1 spoor in en 1 spoor uit het schaduwstation.
Gr Jan
-
Hallo Jan,
Wat heb je nu voor baanbesturing? Analoog of digitaal ? ??? ::) ::)
Kijk anders eens bij de Encyclopedie van dit Forum.
Peter
-
Hallo Peter,
ik heb een digital baan met een roco multi muis een rosoft bezetmelders en draait op een pc met koploper.
gr jan
-
Dag Jan,
Nu is het mij duidelijk.
Gezien de zaken die je noemt heb je al eerder een digitale baan gehad.,mss toen zonder keerlus ?
Peter
-
Ompolen van het hele schaduwstation is wel mogelijk met bijvoorbeeld "Met een lichtsluis". Maar, je mag dan niet tegelijk in en uitrijden van het schaduwstation. En dat kan best een aardige beperking zijn :/ Heb je niet ergens een stuk spoor in aanloop (of na) het schaduwstation waar je de ompoling zou kunnen doen? Zolang het maar ergens in de lus zit en er een hele trein in past zit je goed :)
Timo
-
Hallo timo en peter,
hoe kan ik een afbeelding plaatsen hier .
dan kan ik het ontwerp hier plaatsen.
gr Jan
-
Zie hier links, Hoe werkt plaatje uploaden (http://forum.beneluxspoor.net/index.php/topic,52398.0.html) ;)
Timo