BeneluxSpoor.net forum

Vraag en antwoord => Algemeen => Topic gestart door: Rik op 26 May 2016, 00:39:03

Titel: Fabrikanten 0m spoor
Bericht door: Rik op 26 May 2016, 00:39:03
Hallo,

Voor mijn toekomstig project heb ik een flinke lap 0m spoor nodig. Zowel gewoon spoor als eenvoudige wissels (gewoon linkse en rechtse wissels en dergelijke.. geen engelse wissels). Ik ben bekend met de Amerikaanse schaal S die ongeveer de benodigde 23mm benaderd, maar dit railmateriaal is bijzonder grof en bovendien slecht aan te komen in Europa. Bij mijn weten zijn er geen fabrikanten van betaalbare kant en klaar producten in 0m dus zal het sowieso zelfbouw worden.
Mijn vraag is dan ook of jullie nog wat fabrikanten kennen van zulk railmateriaal en of jullie ervaring hebben met de geleverde kwaliteit van de spullen. Kits zijn uiteraard geen probleem, maar vanuit niks beginnen zie ik momenteel nog even niet zitten. Vandaar de vraag hier.  ;)

Groeten, Rik.
Titel: Re: Fabrikanten 0m spoor
Bericht door: Martin Welberg op 26 May 2016, 01:23:56
http://www.bemo-modellbahn.de/produkte/schweizer-bahnen-0m.html?tx_userbemocatalogue_rubriclist%5Bvehicle%5D=68&tx_userbemocatalogue_rubriclist%5Baction%5D=show&tx_userbemocatalogue_rubriclist%5Bcontroller%5D=Vehicle&cHash=313390e57f8a55de0e76b99bad92c6c9
Titel: Re: Fabrikanten 0m spoor
Bericht door: Martin Welberg op 26 May 2016, 01:25:53
http://wenz-modellbau.eshop.t-online.de/0mRHB
Titel: Re: Fabrikanten 0m spoor
Bericht door: Martin Welberg op 26 May 2016, 01:26:55
http://wenz-modellbau.eshop.t-online.de/epages/Store_Shop00671.sf/de_DE/?ObjectPath=/Shops/Shop00671/Categories/Spur_0/Gleisbau_in_0/gleisbau0m/0mstandard
Titel: Re: Fabrikanten 0m spoor
Bericht door: Willem1951 op 26 May 2016, 09:35:55
Hallo,
De vraag is ook: wil je snel en makkelijk bouwen of mag het tijd kosten ?
De rails en wissels van Bemo: snel klaar en vooral makkelijk te leggen. Nadeel in mijn ogen: de bielzen zijn van kunststof en dat ziet er - ondanks verven, weatheren - wat minder
uit dan echt houten bielzen.
Overigens verkoopt Bemo het spul van Ferro-Suisse uit Zwitserland. Duitse site: http://www.ferro-suisse.de/FerroFlex-R-0m-Schienen.14.0.html
Misschien handig als Bemo het niet in voorraad heeft.

De zelfbouw rails van Wenz: kost heel veel tijd en is veel lastiger te bouwen. Ziet er mooi uit. Wel opletten wat je bestelt bij Wenz: railhoogte en afmetingen van de
bielzen kan je naar je eigen wensen (afhankelijk van wat je wilt nabouwen) kiezen.
Je zou moeten narekenen welk kostenplaatje elke fabrikant heeft.

Met vriendelijke groeten.
Wim van der Ent
Titel: Re: Fabrikanten 0m spoor
Bericht door: Rik op 27 May 2016, 23:14:21
Dat spul van Wenz ziet er mooi uit en de prijzen lijken mij ook wel in orde. Dat het wat meer tijd kost maakt niet zoveel uit. Het duurt allemaal toch al lang, dus een beetje extra kan best.

Het enige wat ik mij afvraag is of bij Wenz bij de wissels de 'Bausatz mit vorgefertigtem Herzstück' ook al de tongen kant en klaar bijgeleverd heeft, of dat je dan apart nog weer de 'Satz vorgefertigte Zungenschienen' bij zou moeten bestellen. Ik vind het namelijk erg prijzig voor alleen een set tongen.
Mijn interpretatie was bij het bestuderen van de site dat de bouwset met hartstuk de compleetste was en dat je bij de set met tongen zelf het puntstuk in elkaar zou moeten zetten. Kan iemand hier toevallig nog iets over zeggen?

Het spoor is overigens voor een Frans meterspoor baantje van de CFD. Niet bepaald een doorsnee thema, dus de daartoe behorende sporen zullen vast niet zomaar overal leverbaar zijn. Maar als Wenz diverse soorten railhoogten en biels afmetingen levert, dan moet daar vast iets van te maken zijn.

Bedankt in ieder geval voor de antwoorden tot zo ver!

Groeten, Rik.
Titel: Re: Fabrikanten 0m spoor
Bericht door: Willem1951 op 28 May 2016, 00:15:22
Hallo,
Ik heb geen ervaring met de wissels van Wenz. Het leek mij te lastig en ben voor de kant en klare wissels van Ferro-Suisse / Bemo gegaan.
Op de internetsite van Wenz is wel wat info te vinden, zoals deze uitleg over de wissels http://wenz-modellbau.eshop.t-online.de/epages/Store_Shop00671.sf/de_DE/?ObjectPath=/Shops/Shop00671/Categories/wnzntr/diyswitch
Ik maak eruit op dat je 3 bestelopties hebt: zonder railprofielen; met railprofielen (en hartstuk), die je zelf op lengte moet maken en ook de wisseltongen moet je dan zelf maken
Bij smalspoorwissels zou dit voor de wisseltongen niet moeilijk zijn. Eventueel kan je de wisseltongen dus apart bestellen als je ze zelf niet wilt maken = 3e optie.
Ik zag ook deze workshop nr. 13 op zijn site http://wenz-modellbau.eshop.t-online.de/epages/Store_Shop00671.sf/de_DE/?ObjectPath=/Shops/Shop00671/Products/WORKSHOP13
, waarin de wisselbouw wordt uitgelegd.
Met vriendelijke groeten.
Wim van der Ent
 
Titel: Re: Fabrikanten 0m spoor
Bericht door: e_p op 28 May 2016, 11:50:36
Voor de railhoogte zou ik netjes op schaal doorrekenen, dan zou het zo maar kunnen dat je uitkomt op code 100 ofzo en het goedkoopst is om ho flexrail te slopen
Titel: Re: Fabrikanten 0m spoor
Bericht door: Rik op 29 May 2016, 13:49:44
Goed om dit gezien te hebben, ik dacht zelf.. Die wisseltongen kunnen nooit moeilijk zijn, maar als ik dit zie is het me wel 30 euro waard om dat te laten maken. Het spul ziet er verder wel heel erg fraai uit, ik denk dat dit in schaal 0 toch wel beter uitkomt dan kant en klaar spul. Ik moet alleen even afwegen of de peco normaalspoor sporen dan niet wat schraal af gaan steken tegen het zelfbouw smalspoor. De prijzen van Wenz zijn overigens wel fijn, 60 euro per wissel is best goed te doen. Zeker voor 0-spoor principes.