BeneluxSpoor.net forum

Vraag en antwoord => Modeltreinproblemen en -vragen => Topic gestart door: Goosie op 25 March 2016, 18:24:00

Titel: PIKO hondekop: probleem met stroomafnemers op de wielen
Bericht door: Goosie op 25 March 2016, 18:24:00
Ik heb een gloednieuwe hondekop van PIKO, met geluid en verlichting.
Nu rijd deze prima, af en toe wat hapering op een wissel, maar verder goed.
Nu wilde ik vandaag de snelheid calibreren in Itrain, en kwam ik er achter dat de stroomafname op beide wielstellen slecht is.
Sta je met een wielstel op de bezetmelder dan schakelt deze slecht, de toestand van de melder "rommelt".
Komt het tweede wielstel er bij, dan pas is de melder stabiel.
Nu valt het mij op dat de wielen op het aangedreven wielstel veel meer zijdelings speling hebben als het achterste wielstel, is dat normaal?
Dan moeten de stroomafnemers wel een heel grote afstand goedmaken!
Zijn er voor deze lok's ook betere stroomafnemers in de handel?
Titel: Re: PIKO hondekop probleem met stroom afnemers op de wielen
Bericht door: ruudns op 25 March 2016, 19:03:09
Je kunt er het beste een sleper bij bestellen. Het bestelnummer staat in de handleiding. Zie ook dit (http://forum.beneluxspoor.net/index.php/topic,2161.msg475387.html#msg475387) draadje en deze voor de Benelux (http://forum.beneluxspoor.net/index.php/topic,45587.msg733280.html#msg733280). Let op, de sleper voor de gewone is anders dan die voor de Benelux.